Robin Hood (2010)

Po třetím zhlédnutí přidávám další (a to dost tučnou) hvězdu a kompletně měním komentář. Začalo to na mě prostě působit. Získala si mě ta úžasná dobová atmosféra (ty kostýmy jsou asi jedny z nejlepších, co kdy byly v historických filmech). Minule jsem si stěžoval na scénář. A vida, už mi už nepřijde jako takový slepenec a dokonce se ve mě probudili nějaké emoce. Snad jen poslední půlhodinka mi přijde trochu zmatená - to nejen příběhově, závěrečný boj ve vodě je dost nepřehledný. Tenhle film mě baví čím dál víc. Hádám že napočtvrté přibude další hvězda.

Sunshine (2007)

Danny Boyle je král. Udělat z tak průměrného a klišovitého scénaře, který tak okatě vykrádá Horizont Události, takovou pecku, to musí být člověk opravdu génius. Nádherný vizuál, skvělá režie a absolutně famózní soundtrack.

Klub rváčů (1999)

Na konci filmu mi hlavou projela myšlenka "Nic víc už nechci" a pak jsem tři dny na ten film myslel a nebyl schopný si pustit žádný jiný. Pořád se mi vracely různé scény, jedna geniálnější než druhá. Famózní film. Nevím co tady mám vynachválit dřív. Brilantní herecké výkony, geniální scénář, mistrovskou režii, úžasnou kameru a nasvícení... Za mě jeden z nejlepších filmů všech dob a Fincherův masterpiece (tj. ještě lepší než Se7en).

Čarodějův učeň (2010)

Musím souhlasit s Isherwoodem. První půlka bezva, Cage překvapivě cool a Molina je super záporák. Pak ale režisérovi a scénáristům dojdou nápady a vše jde do kopru. Je to stále horší a horší, všichni čarodějové nakonec v celém filmu udělají 1 a půl kouzla a finále je bez šťávy. Film záčínal na 3 až 4 hvězdách, končí na smutných 2. Tomu říkám propálená šance.

Jumper (2008)

Nudný a hloupý film. Boží námět pohřben mizerným scénářem. Limana mám rád, pořád umí natočit poměrně efektní akci, ale zbytek absolutně nezvládl. Hayden Christensen hraje prostě opět Anakina a Samuel L. Jackson se tady taky moc nepředvedl. Jediné co vytrhává diváka z letargie je sexy Rachel Bilson a cool frajer Jamie Bell. Smutné.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tohle je ultrakult. Geniální hlášky, geniální černý humor, geniální scénář, geniální herci, geniální Tarantinova režie. Prostě filmový ekvivalent absolutního blaha. Nic víc říct nemůžu.

Tři dny ke svobodě (2010)

No, je fakt že na youtube se dají najít kdejaký how-točka. Někdo se podle nich učí kouzelnické triky, někdo breakdance, já se podle nich snažím (marně) naučit tornado kick a Russell Crowe vykrádat auta (úspěšně), ikdyž myslím že můj kop s otočkou a výskokem je asi těžší, než udělat díru do tenisáku, přiložit k zámku a praštit do něj. Ale teď vážně, je to opravdu velmi dobrý a velmi napínavý thriller se standartně vynikajícím Crowem, s velice silným příběhem, který vás chytne a nepustí, a výbornou režií. K plnému hodnocení chybí snad jen lepší finále, a více emocí. Můžu jen doporučit. Jen tak btw když už mám ve filmu Liama Neesona, tak bych ho měl asi využít a ne mu dát jen malý štěk, ale to je jen můj názor.

Sin City - město hříchu (2005)

Geniální. Naprosto úžasné vizuální zpracování a vynikající přepis komiksu do filmu. Jedna z nejlepších a nejvěrnějších komiksových adaptací se skvěle napsanými a zahranými charaktery (Marv rules - Mickey Rourkeova nejlepší role vůbec) a vynikající režií. Rodriguez a spol. servírují jeden famozní záběr za druhým a všechny příběhy jedou kupředu s neuvěřitelnou razancí podpořené výborným soundtrackem. Sin City je pro mě nezapomenutelný zážitek.

127 hodin (2010)

Absolutně výtečná one-man show Jamese Franca. Příběh o tom, jak se jednomu frajerovi zaklíní ruka za balvanem a pět dní stojí na místě, by měl být hrozná nuda. Není. Díky geniální režii Dannyho Boyla, díky jeho vizuálním hrátkám, režijním vychytávkám a kudrlinkám a vynikájícímu soundtracku se z toho stal úžasný a poutavý příběh o následcích egocentrismu a nezlomnosti lidského ducha, který nenudí ani chvilku. Hodně silný zážitek.