Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Wonder Woman 1984 (2020)

V nějakém rozhovoru Patty Jenkins vyprávěla o tom, že v určité fázi produkce leželo na stole 30 verzí scénáře. Nasleduje moje interpretace toho, co se asi stalo. Někdo zapomněl v kanceláři zavřít okno a ony scénáře rozfoukal vítr. Sekretářka vše v návalu paniky splácala dohromady a nikdo si toho nevšiml. Protože scénář je opravdu největší slabinou filmu a působí jako uplácaný ze všeho, co autorům zrovna přišlo pod ruku, a proto se první půlka filmu táhne v lehce komediálním tónu, kde se vrší jedno osmdesátkové klišé na druhé, aby se to vše v druhé polovině začalo brát smrtelně (a až trapně) vážně. K tomu je nutno připočítat slabého Pascalova záporaka, který si to vše kompezuje divokým přehráváním a dost prkenou Gadot a jeden z největších superhrdinských průšvihů je na světe.

Chůva na zabití (2017)

Kdyby Tarantino dostal za úkol natočit Sám doma.

plakát

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Hej ty, Dwayne? - No? - Pojď natočit cool buddy movie, kterou si dokážeme, jací jsme chlapáci. - Teda, Jasone, to zní skvěle, ale aby to bylo fakt cool, tak se budeme celou dobu strašně hláškovat a narážek na velikosti našich penisů budeme mít šestkrát víc, než měli Tango a Cash. - Super nápad. Víš, co bylo ještě cool? Batman! - Na toho nezískáme práva. - To nevadí. Tak okopírujeme a vytuníme jeho motorku. - Jasně! Deadpool byl taky cool. Zavolám Ryanovi. Nebude sice vypadat jako shnilý avokádo, ale bude se chovat a mluvit přesně jako Deadpool. - Jasně! Ještě mezi nás hodíme hezkou holku, aby tam bylo takový to Butch Cassidy a Sundance Kid pnutí. - To zní fantasticky. Hele myslíš, že bychom se měli i snažit, aby bitky vypadaly dobře a originálně? - Néé, to je zbytečný. Párkrát zvednu obočí a nikdo si ničeho nevšimne. - Tak domluveno.

Wind River (2017)

Tahle země není pro starý 0.9.

Místo u moře (2016)

Opravdu dobrý film s opravdu špatným střihem.

Učitelka (2016)

Slovenská Dolores Umbridgová.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tak nám nová generace X-menů ztratila duši. Nejnovější film o partě milovníků upnutých oblečků je totiž úplně plochý a prázdný. Z komornějších dramat, které spíše zdobila psychologie (v rámci žánru samozřejmě), se tak stávají další Avengers s motivací, která je naprosto vycucaná z prstu... Hezky se na to kouká, ale to je tak vše a je to opravdu škoda. Hlavně, když už se vytáhl na plátno jeden z vůbec nejmocnějších záporáků marvelovského vesmíru a můj veliký oblíbenec, jenž je na scénu uveden s velikou parádou, aby se vteřinu od vteřinu proměňoval ve stále většího ubožáka. Apokalypsa se nekoná. Jen další tuctová akce plná parádních efektů.