Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (644)

plakát

Babylon (2022) 

Babylonu nelze upřít veliká odvaha. Už jen to, že film dokáže většinu času kálet (i doslova) na celý Hollywood a celé to nabubřelé pozlátko kolem, aby se na konci vyznal z lásky k pohyblivým obrázkům. A konec konců o tom to celé je. O díle které přežije své autory i diváky. O díle které dokáže oživit stovky světů otisknutých do celuloidového pásku. O naději a úniku. K tomu filmu pomáhá nádherná hudba, která funguje v symbióze s povedeným střihem, díky kterému si Babylon drží po většinu času pekelné tempo. Hrozně silné v jednotlivostech, lehce pokulhávající v celku, přesto velmi silný zážitek.

plakát

Ulička přízraků (2021) 

S del Torem to mám vždy hit or miss, ale tentokrát to bylo, jako kdyby sympatický Mexičan kopnul fotbalovou penaltu na rugbyovou branku, protože Ulička přízraků působí jako půhodinová povídka natažená do dvou a půl hodinové nudy, která jen marní skvělý herecký potenciál. Navíc je to celé strašně profesorsky natočené, bez špetky snahy něco zajímavě rozzáběrovat a to zrovna u del Tora mrzí dvakrát.

plakát

Spider-Man 2 (2004) 

Uff, tohle je těžké. Na jedné straně je Raimiho hravá režie, občasný béčkový nadhled, výborná práce s rozzáběrováním akčních scén. Třeba taková likvidace operačního sálu, která vypadá jak kdyby sem zabloudila z Evil dead, je naprostým vrcholem filmu. Elfmanova hudba i hezký motiv hrdiny pochybujícího sám nad sebou. Až sem vše dobré. Jenže pak je tu milostný trojúhelník jak z nějaké telenovely, který je jednak děsně otravný a druhak si pro sebe zabírá větší část filmu a tím táhne vše dobré do vod šedého průměru.

plakát

Wonder Woman 1984 (2020) 

V nějakém rozhovoru Patty Jenkins vyprávěla o tom, že v určité fázi produkce leželo na stole 30 verzí scénáře. Nasleduje moje interpretace toho, co se asi stalo. Někdo zapomněl v kanceláři zavřít okno a ony scénáře rozfoukal vítr. Sekretářka vše v návalu paniky splácala dohromady a nikdo si toho nevšiml. Protože scénář je opravdu největší slabinou filmu a působí jako uplácaný ze všeho, co autorům zrovna přišlo pod ruku, a proto se první půlka filmu táhne v lehce komediálním tónu, kde se vrší jedno osmdesátkové klišé na druhé, aby se to vše v druhé polovině začalo brát smrtelně (a až trapně) vážně. K tomu je nutno připočítat slabého Pascalova záporaka, který si to vše kompezuje divokým přehráváním a dost prkenou Gadot a jeden z největších superhrdinských průšvihů je na světe.

plakát

Chůva na zabití (2017) 

Kdyby Tarantino dostal za úkol natočit Sám doma.

plakát

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019) 

Hej ty, Dwayne? - No? - Pojď natočit cool buddy movie, kterou si dokážeme, jací jsme chlapáci. - Teda, Jasone, to zní skvěle, ale aby to bylo fakt cool, tak se budeme celou dobu strašně hláškovat a narážek na velikosti našich penisů budeme mít šestkrát víc, než měli Tango a Cash. - Super nápad. Víš, co bylo ještě cool? Batman! - Na toho nezískáme práva. - To nevadí. Tak okopírujeme a vytuníme jeho motorku. - Jasně! Deadpool byl taky cool. Zavolám Ryanovi. Nebude sice vypadat jako shnilý avokádo, ale bude se chovat a mluvit přesně jako Deadpool. - Jasně! Ještě mezi nás hodíme hezkou holku, aby tam bylo takový to Butch Cassidy a Sundance Kid pnutí. - To zní fantasticky. Hele myslíš, že bychom se měli i snažit, aby bitky vypadaly dobře a originálně? - Néé, to je zbytečný. Párkrát zvednu obočí a nikdo si ničeho nevšimne. - Tak domluveno.

plakát

Wind River (2017) 

Tahle země není pro starý 0.9.

plakát

Místo u moře (2016) 

Opravdu dobrý film s opravdu špatným střihem.