Ochránce - Andílek (2021) (epizoda)

Slušná manipulace. SPOILER: Ten klučík, co se tam pokusil zavraždit nevinnou spolužačku a totálně ničil vyučování všem ostatním... vlastně za nic nemohl a nakonec byl tak nějak fajn :-) Dokonce si umí zavázat i tkaničku. Máma, chudák, to má moc těžké (pracuje za patnáctku, protože v Praze se prostě platí málo, není tu žádná práce a od sociálky jistě nic nedostává :-D ). Navíc má prostě smůlu na chlapy (dobrovolně vyhledává násilnické primitivy) a navíc ji všichni šikanují! Hlavně ta odporná třídní úča, co furt čumí, jako sůva! Sluníčkového ombudsmana, co jí neustále podlézá... má dokonce za "vopruze". Ale zvládne to a nakonec primitivního Marcela s řetízkem na tričku vyhodí, je to prostě hrdinka! Inkluze je pochopitelně věc skvělá a kritizuje ji tam akorát hloupej šofér, který tomu nerozumí a blonďatej primitivní, agresivní rodič, jistě volič SPD a nejspíš i fotbalovej chuligán...  Tak hlavně, že to nakonec všechno dobře dopadlo.

Osada - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

To je vždycky tak, když má člověk nějaká očekávání... Souďe dle prvního dílu musím hodnotit, jako velkou bídu. Nezasmál jsem snad ani jednou. Vysloveně mě iritovaly stupidní hlášky typu: "Vy jste tu v kůlně nechali přes zimu zamčené děti?". Tahle sračka tam byla zopakována dokonce dvakrát za sebou :-/ Pochvalu si zaslouží výprava. Exteriéry (a i reálné interiéry) jsou krásné! Každopádně, další díl ještě zhlédnu.

Hvězdy nad hlavou - Rozhodnutí (2021) (epizoda)

Velká pochvala za exteriéry, kameru a celkově výpravu (konečně nikde nevidím ty příšerné papundeklové kulisy). Také chválím, že tam nejsou obsazeni žádní "nadějní" mladí, progresivní přehrávající herci, mluvící neuvěřitelnou, spisovnou češtinou... Ale to je asi tak vše. Scénář je nudný, vše se jakoby vleče, nic se neděje... Navíc, Vojtkův bezemoční herecký projev mi není moc sympatický. Další díl ještě zkusím a uvidíme.

1. MISE - Hof a Hof (2021) (epizoda)

V celku zklamání. Levné, papundeklové kulisy, dementní scénář, projevy mladých herců (hlavně mužských) jsou naprosto příšerné a neuvěřitelné - místy slyším až dikci otřesnýho profesora Fialy z ODS nuceně házenou do ležérní, slangové polohy, což mi fakt rve uši... Dvě hvězdy dávám za Němce. Hlášce "rozchod, přepínám, nebo co..." jsem se i zasmál.

Mortal Kombat (2021)

Začátek příjemný, ikdyž některé "kung-fu" scény vypadají hodně softově, místy až směšně. Nicméně pozdější nudný děj, idiotské dialogy a stupidní klišé... poslaly nakonec celej film do řiti. Vyzdvihnout bych chtěl naprosto příšernej českej dabing, kdy snaha o "slangovej a drsnej" projev zajatého žoldáka od nějakého českého, asi divadelního pseudoherce se školeným hlasem, kde se mu v dialozích mezi vulgaritama mísí spisovná čeština, kterou snad nikdo nemluví (krom pár jazykovědců, profesorů a pár dementních korektních dabingových dramaturgů) působí opravdu extrémně debilně! Celej novej Mortal Kombat vypadá spíš, jako lacinější TV film a absolutně nerozumím zdejšímu hodnocení - zřejmě tu převládají nějací zapálení, nostalgičtí "gameři", nebo co.

Polda - Detektivka (2021) (epizoda)

V tomto díle chci vyzdvihnout doslova herecký koncert Filipa Čapky. "Cholerického" truhláře zahrál špičkově. Oceňuju především verbální projev, kde postavu ztvárnil naprosto dokonale! Vyvaroval se nešvaru novodobých českých herců, kterým v přesně takové vypjaté scéně občas ujíždí např. totálně nehodící se spisovné slovo (které je v absolutním kontrastu k projevu i charakteru postavy), nebo uši rve rádoby školená řeč... a to platí bohužel i u dabingu.

Božena - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Škoda, seriál měl docela slušně našlápnuto a byť mě politický názory herců vůbec nezajímají, tak Geislerová prostě zklamání. Nehodící se nudná, otrávená póza hlavní postavy... nudila a otravovala i mě.

Štěstí je krásná věc (2020) odpad!

Osobně mě otravují filmy, kde se postavy chovají naprosto nepřirozeně, jako totální dementi. A ani moc nerozumím, kdo se tomu může smát (spoiler: třeba té stupidní scéně, kdy buranka zmuchlá výherní tiket se 160 milionama a na truc ho hodí do rybníka...). Neskutečný, že na tohle jdou prachy ze státního rozpočtu :-/

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Jasně, je to parodie. Ale hodně nepovedená. "Fóry" jsou spíš trapný, něž vtipný (ikdyž pár dobrejch frků by se asi našlo). Každopádně nechápu dvě věci: 1) Jaktože to tu má relativně dobré hodnocení. 2) Jak se autorům povedlo do takový sračky dostat tolik známejch herců...

Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (2020) (pořad)

Ano, šéfe! miluju a Pohlreicha mám hodně rád... Ale co bylo proboha tohle? Maskuje se, jde jakože inkognito do hospody, kde kolem nich celou dobu poskakuje kameraman se štábem? A pak jakože všichni překvapeni, když se demaskuje? Ach jo, tohle je absolutně mimo :-/ Velké zklamání. Nemám rád, když se z lidí dělají blbci.