Strážci Galaxie (2014)

Tohle nemám kam zařadit. Kam se ztratil normální pohled na sci-fi. Zase další neurvalý, bláznivý, krvelačný, zabijácký a nevím co ještě. Jo vlastně hlavně prachynesoucí film. Toť vše. Hurá na klondíky.

Anomálie (2014)

Kouknout jednou, možná napůl a jít na pivo.

Na hraně zítřka (2014)

Čím víc akce, tím vyšší hodnocení, slaboučké téma, lehce předvídatelné až magorie v podobě nesmrtlnosti. Kdyby u toho nebyl hromový zvuk a několikrát opakované scény u kterých bych málem usnul, tak by ten film byl za dvacet minut hotový. Filmaři a scénáristi už neumí natočit nebo napsat scénář, aby to bylo obráceně. Třeba o tom, že k nám přiletí ufoni a budou nám chtít předat technologie pětadvacátého století. Tyto filmy mi napovídají že se máme připravit na apokalipsu, která nepřijde z vesmíru, ale od nás samotných. Asi si to zasloužíme. Jak se říká kdo chce kam, pomožme mu tam!!!!!!!!

Godzilla (2014)

Docela by mě zajímal věkový průměr a vzdělání všech hodnotitelů tohoto filmu. Pro mě to je nafouknutá bublina, nacpaná akcí, efekty, nereálnými scénami a nepochopitelnými dialogy. Nakonec proč ne. Na druhé straně je to film nad kterým není třeba přemýšlet. Hodnocení může být nadsazeno snad díky 3D, ale ani tak mě tento snímek nijak nenadchnul, ba naopak vzbudil zklamání a dlouhodobou vyčerpanost. Možná jsem už těch Godzil v životě viděl tolik, že jsem chtěl něco zajímavějšího. No nic, počkám si na další jiné zvířátko, které se tu usadí třaba ze souhvězdí Andromédy a přiletí na nějakém asteroidu. Určitě zajímavější námět než oprašovat už zapomenuté.

Klauni (2013)

Na český poměry překvapivě film, který má díky všem, od scénáře přes kameru a režii, herce nevyjímaje prostě navrch. Někdy už jsem měl pocit, že naše kinamatografie nemá co nabídnout a za posledních deset let se o něco pokouší, ale neví o co. Tohle je však film, který snad probudí i ty nejzarputilejší odpůrce. Apropo. Tak mě napadlo. Kdyby tohle vzniklo třeba v Hollywoodu, s tamními protagonisty, byla by to bezesporu "oskarovka". Ale co hlava to názor. Mě se to protě líbilo moc!

Syn Boží (2014) odpad!

Ach jo. Nic neříkající a sugestivní, ospalý a demagogický příběh, který se nikdy nestal, snad jen v té bibly. Zase jen přepis příběhu posilující náboženství.

Kapitán Phillips (2013)

Ze začátku jsem měl trochu strach, že to spadne do plitké střílečky současných amerických filmů. Byl jsem opravdu příjemně překvapen. Celý film mohl být o pár minut kratší, ale upřímně řečeno asi to tak mělo být, aby si divák opravdu uvědomil jaké asi jsou pocity být unesen takovou hladovou chátrou. Na druhé straně se mohlo víc ukázat kdo vlastně za vším stojí, protože je zde několik ubožáků, kteří jsou hladoví a na druhé straně je někdo kdo si žije v blahobytu. To je však námět na další pokračování. Celkově musím říct, že jsem po dlouhé době viděl film, který mě upoutal po celou dobu. Palec nahoru!!!!!

Millerovi na tripu (2013)

Vždy když vidím že se jedná o film z USA a k tomu, že je to komedie, jímá mě hrůza. I v tomto případě jsem měl obavy, že po pár minutách budu utvrzen, že se jedná o naprostou americkou jednoduchou, nic neříkající ubohost. Byl jsem zvědavý jestli Jannifer Aniston náhodou nešlápla vedle. Kupodivu jsem se docela dobře pobavil. Některé scény mohly být o pár záběrů kratší a dialogy o kouření, análu atd. tam nemusely být tak přímočaré. Ale to je zase ten současný americký projev. Jennifer opět nezklamala. Možná právě proto jsem překvapivě uspokojen. Je to prostě lehoučká komedie pro odpolení relax.

Elysium (2013)

Tak já nevim. Mám rád sci-fi, ale konkrétně tohle už padá hodně hluboko pod průměr. Nic neříkající zápletka. Ozářený chudák, který zachaňuje svět pomocí namontovaného robotického pavouka. Mimochodem Damon se v tom musel cítit jako sešroubovanej pavouk. A už klasický americký masakr, spousta mrtol a krve. Nejmodernější zbraně o kterých se nám ani nezdá, ale nejkrvavější samozřejmě musí být měč. Co k tomu dodat ????? UF!!! A jako výsměch tupému divákovi posloužila muzika z Osobního strážce. Holt kultura za 0 bodou. Nechápu jak tohle mohlo nasbírat 69%.

Máslo (2011)

V USA je možné snad i úplně všechno. Je to můj první komentář, tak se nebudu nijak rozepisovat. Souhlasím s těmi, kteří se ani jednou nezasmáli. Hurá, kam ten filmový průmysl spěje.