Maturitní ples (2008)

Jedna velká nuda, která nepochopitelně stála 20 milionů dolarů a ještě nepochopitelněji vydělala padesát. Horrorových momentů je ve filmu poskromnu, strašidelný ani jeden. Místo toho dostanete tunu nudné vaty ve formě rozhovorů jak z Beverly Hills 90210 a vraha, který za celou stopáž nědokáže nikoho skolit alespoň trochu zajímavým či nedej bože originálním způsobem. Vše ostatní zůstává na průměru podobných filmů i když naivita tohoto kousku si říká o Nobelovu cenu za blbost.

Monstrum (2008)

Naprosto dokonale technicky vyřešeno, velmi lidské a autenticky vypadající, originální, skvěle zahrané, napínavé, šokující.... Prostě těch superlativů by se našlo spusta. Cloverfield je opravdu špičková podívaná, která by neměla utéct nikomu.

Venkovský učitel (2008)

Nutno uznat že typicky Slámovské postavy získávají změnou sexuální orientace nový rozměr. Co ovšem Slámovi neodpustím je naprosto otřesný herecký projev Ladislava Šedivého, který tímto navozuje vzpomínky na netalentovaného Zdeňka Raušera z Divokých včel, který tam byl ovšem obsazen úmyslně kvuli své neherečnosti. Některé dialogy působí nereálně až směšně. Trochu se zlepšila kamera, ovšem dějově Venovský učitel nic závratného nepřináší. Jde o klasickou zápletkou několika zmatených lidí a zdlouhavé rození telete na konci filmu z toho nic výjmečného neudělá.Snad Bohdan Sláma příště porodí něco zajímavějšího.

10 000 př. n. l. (2008)

Roland Emmerich je hitmaker. Muž jako stvořený pro Univerzálního vojáka, Den nezávislosti či Godzillu, kdykoliv se ale pustí do něčeho opravdu vážného, vyhoří jak krabička sirek. 10,000 B.C. dopadlo ještě hůř než Patriot. Kdyby byl tento film pojat jako odpočinková blockbusterová jízda, mohlo by to být i zábavné, 10,000 B.C. se však bere smrtelně vážně, tváří se jako epický velkofilm, který chce diváka něčím obohatit, ale ve skutečnosti nemá, co by mu dal. Neuvěřitelné dialogy začnou nudit od první chvíle, chabé herecké výkony vás rozesmutní, tuny nelogčností se snažíte nevnímat a špatné akční scény vás s konečnou platností přesvěčí, že tenhle film je pohroma.

Beowulf (2007)

Chvíli jsem měl pocit že koukám na hraný film, chvíli jsem se cítil že koukám na Shreka.

Bourneovo ultimátum (2007)

"Top 50 of all time"? No řek bych, že je poslední Bourne opravdu trochu moc přeceňovaný. Greengrass sice předvádí po United 93 opět dokonalou technickou podívanou, atmosférou a napětím se však svému předchozímu dílku ani nepřiblížil. Bourneovo ultimátum je sice revoluční po technické stránce, avšak dějově žádný zázrak nečekejte.

Captivity (2007)

Neuvěřitelně nudná záležitost na které je zajímavé snad jen okaté převlékání Elishy Cuthbert. Film natočený bez kousku citu s nudným scénářem a průměrnými hereckými výkony.

Disturbia (2007)

Rozhodně bych to nesrovnával s mistrovou klasikou. Přesto je ale tohle "moderní Okno do Dvora" lepší než většina thrillerů nynější hollywoodské produkce. 70%

Divočáci (2007)

Popravdě, od americké komedie už rozhodně nečekám záchvaty smíchu, spíše tak jeden, dva dobré vtipy a občasné to pousmání. To divočáci splnili dokonale. Navíc děj není tak naivní jako u jiných obdobných komedií a "staří pardové v akci" nepůsobí tak nerealisticky jako vesmírní kovbojové. I tak ale není tento film nějak extra zábavný a vůbec nechápu ten hype v americe a obrovské výdělky. Vždyť tahle místy ucouraná komedie vydělala jen v USA 168 milionů dolarů!!! To je pro srovnání stejně jak Casino Royale a více než Mission: Impossible III. Co říci víc, jen že i okoukaná banda starých es dokáže společně udělat divy. 50%

Dračí války (2007)

Až na ten naprosto zmršený závěr, kdy nic nemá hlavu ani patu je to vynikající monster movie, hlavně při soubojích ve městě jsem se skvěle bavil, tam měl asi nastat konec! Triky jsou sice slabší, ale zase potěší jejich četnost. Závěr ubral z celkového hodnocení 2 hvězdičky.