Jump street 21 (2012)

Po delší době komedie u které jsem se upřímně nasmál. Vcelku dost zapamatovatelných hlášek, dost vtipných situací. Tohle potěšilo, dále postava učitelky, skvělá, a Johnny Deph. Nesedl mi Tejtum, ani jako parťák a nesedl mi zde ani herecky. Skvělé scény se mísí s těmi trapnými, a některé film i dost shazují. Ale celkový dojem? Mě se tvůrci trefili do noty. Protože jsem se takhle u filmu dlouho nezasmál, napařím čtyři.

Úkryt (2002)

Tak jsem se zabarikádoval do svého úkrytu a pustil dalšího Finchera. A Dejvid opět nezklamal, tak jak jsme viděli v snímku Sedm, i zde si Fincher pohrává s atmosférou počasí, i když se většina snímku odehrává vevnitř, padající listí, déšť, prostě výprava tomu dává svůj šmrnc a atmosféru, režijně výborné, dost se tu pohrává s kamerou. V hodně chvílích jsem byl opravdu napnutý. Jednoduše: pan Fincher zvládá thrillery na jedničku. O tom není debat. Jo a ještě, Fosterová, hlaste se u mě, potřebuji zapojit telefon, když už tomu tak rozumíte, překvapivě.

Marley (2012)

Haile Sellasie, Jah Rastafari, Lion, KIng of Reggae Bob Robert Nesta Marley r.i.p, Negus Negesti, srdíčko pořád bude tlouct v rytmu Marleyho songů, reggae, pro silné příznivce né až tolik nových informací a jen hrstka nezveřejněných nahrávek, pro neznalce či jen posluchače, fanoušky mnoho užitečných informací o jednom z lidí kteří spojovali lidi v jednotu.

Jak se točil seriál Hra o trůny (2011) (TV film)

Dokument který představí postavy, lokace, ale hlavně ukazuje nadšení herců jak z natáčení, tak samotného příběhu. Dokument, který vás navnadí. Dokument klasický, neklasického seriálu, úkazu na TV obrazovkách. Let's go Benioff and Weiss!

Manny & Lo (1996)

Ta mikro Scarlett je tak rozkošná, a moje další feelgoodwatching podívaná. Film nic nepředhazuje, jen si běží, navozuje dobrý pocit a krásně uteče. Žádné režisérské nebo scénářské orgie, ale suprčupr klidná pohoda. Jen škoda že jsem to neviděl v originále.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Aubrey Plaza (stážistka), lákadlo tohohle filmu, tedy pro mě, vyzdvihla film na čtyři. Protože se na to skvěle kouká, má to opravdovou humornou šťávu, a kukadla Aubrey. Ona jede na stáž, a Jeff, pohodář, ("Beru tu lesbu a toho Inda"), zas jede za svou bývalou z mládí, práci má tak nějak na háku... Je to taková pohodová podívaná a sbližování stážistky s Kennethem to pozvedává. On je starší, možná trochu pomatený?, ale jak spolu tráví více času..ona se zakouká...a tak.. Kristen se objeví jen na chvíli. I to mikro sfi-fi do toho krásně zapadá. Výsledek? Feelgoodwatching. Z těch pohodových filmíků je tohle rozhodně lepší průměr. Není v tomhle komentáři těch "pohod" nějak moc? :)

Přízračný svět (2001)

Příjemné obsazení, mladá Scarlett, Thora Birch, ta hraje jak o život, a Buscemi, jehož tvář viděna na obrazovkách potěší tak nějak už sama od sebe. Jednomu se na to dobře dívá, mladé holky vyjdou ze školy, blbnou, kámošky jak hrom. Jenže co dál, co budou holčiny dělat ? Ghost World není filmem s příběhem, jde o úsek a pohled do života pár lidí, jejichž cesty se prolínají. Je to dost citlivě natočeno, herci dělají svoje a film se dotýká vašich emocí, ježíši, co to je za kecy..,, Já si tam asi moc domýšlel poetický závan, nebo jsem před shlédnutím vychcal všechen testosteron.

Devítiocasá kočka (1971)

Dario se opět vytáhnul. Zase takový masterpiece to však není. Pomalé rozkrývání, hledání indícií a stop by klidně mohlo být trochu více prokládáno zajímavějšími scénami, neboť film působí malinko zdlouhavě. Ani hudební orgie, tak typické, se nekonají. To je převeliká škoda. Atmosféru napětí, pro kterou však, mimo jiné, se na tyhle díla koukám, neboť giallo ve svých začátcích zase tolik krvebordelpsychohnusu nenabízelo, to má ovšem parádní. Trochu jsem váhal i mezi třemi. Avšak vizuál, kamera a závěr to opět dotáhly na výsledné čtyři hvězdy.