Od soumraku do úsvitu (2014) (seriál)

Na scénáři se sešli God Tarantino a mr.Rodriguez, takže velice lákající. Jdeme na to a po shlédnutí přidáme EDIT a hodnocení. EDIT: Po čtvrtém dílu: Příběh je trochu rozšířen o mystickou část, a proplétán vyprávěním z úhlů jednotlivých postav. Rozhodně to stojí za to. Dost jsou porovnávány hlavní postavy s Tarantinem a Cloonym z filmu. Podle mě si dvojce nevede špatně. Naopak. Chybí mi jen trocha černého humoru, jak jsme u Tarantina zvyklí. Jeho rukopis je však znát. Seriál je dost věrný předloze filmu. Spokojenost.

These Vagabond Shoes (2009)

Tak nějak nevím co tímto autorka myslela, ale moc se jí to nepovedlo. Snad někdy příště Scarlett, chápej dal bych ti pět hvězd ale musím být trochu objektivní.

16 bloků (2006)

Rok natočení 2006, tak trochu mi to ale zavánělo devadesátkama. Nicméně, dobrej námět, aneb 16 bloků, máme to tady za rohem, ale jak se tam kurva dostat, když po nás někdo jde, a navíc jsem včera chlastal a mám kocovinu, kterou jsem Brusovi moc nevěřil. Pěkně se to rozjíždí do chvíle kdy přijde na řadu autobus, jakoby Donner ztratil nit, pár sekund před dokončením testu a ještě tam rychle něco dopíšu. Mos Def, pořád do Bruce něco valí, takový kecy, občas sranda.

Terapie láskou (2012)

Jo, jo, jo. Ta stopáž je přestřelená. Je přestřelená o ten nudný začátek, ve kterém není nic, jen opakované zdůrazňování, že Patovi (Cooper) opravdu hrabe. Film se pěkně rozjíždí ve chvíli kdy nastupuje Lawrencovic holka, které také šibe ale alespoň se na ní dá koukat, to že jí dali za tohle Oscara opravdu nechápu. Vím že v osobním životě je dost přidrzlá a trochu ostřejší, takže má malé plus, a hezká taky. No pak se dají do tančení, míra koukatelnosti se zvedá, klape to, a je to fajn. Nic převratného, a nebýt toho utahaného začátku, tak bych za tu podívanou navalil čtyři. Pičo 122 minut je prostě mooc.

Sedm psychopatů (2012)

Celkově to působí malinko slátaně, a vytváří dojem, že McDonahgh se sice snažil ale jako komplexní celek to nedotáh do správné formy. Ten film však baví, Baví vás se na něho koukat. Je plný humoru a mimoidně vyprávěného příběhu. Sam Rockwell mě za poslední dobu už podruhé dostal. Hraje výborně. Navíc hraje prim, že tohle je taková raritka, prostě neobvyklý filmek. Nemůžu dát čtyři, nicméně opravdu jsem se bavil.

Komorník (2013)

Na rovinu. Komorník je filmem spíše o vývoji emancipace černošského obyvatelstva. I když okolnosti kolem utlačování svobody černochů dosti zasahovaly do osoby i osobního života komorníka, výtečně ztvárněného Forestem Whitakerem, rozhodně bych je nechal trochu stranou. Poněvadž velká část filmu se zabývá i tímto aspektem, a je to moc do očí bijící. Chci říct, že pokud mám zájem se o tomhle něco dozvědět, pustím si film na tuto tématiku či dokument. Čekal jsem mnohem více pohledů do zákulisí Bílého domu, prezidentů apod. Natočené je to kvalitně, nicméně potenciál nevyužit. Tedy tak to aspoň vidím já.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Chce to přežít trochu slabší rozjezd, i když už i v něm se objeví pár vtípků. A posléze se Duncan setká se Sam Rockwellem, který tady hraje takového sebevědomého týpka, pohodáře, který háže slušné hlášky, a posouvá film o příčku výše. Aquapark, občas nějaká prdelka, hlavně ta AnnySophii Robbové stojí zato. Rozhodně to nebyla nuda a pěkně to ubíhá.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Solidní koukání. Málo noir, první půle spíše nudí. Že se z toho dalo vymáčknout více? Vždyť je tady mafián, proti kterému se spojí "Lovci mafie". Kde jsou super hlášky, ostré dialogy. Nic. Scénář na hovno. Ztlumené světlo, klobouk padající do očí, doutník nebo alespoň párátko v pysku, ne?, nic?, NIC! Hovno! Nemáme zde ani ženy, krom Emmy, frajírci přijdou na večírek a tam zpívá ženská, celá v obalu, Čiky, bum bum? To je opravdu hnus. A hudba, ostuda. Vizuál povedený, hlavně honička v autech-zde byla skvělá kamera, a tak to mělo i zůstat. Bohužel. Postavy jak nádoby, někteří prázdní, jiní jen rádoby. Mělo se to táhnout spíše vtipnou linkou, a ne si hrát na Tonyho Montanu. Silnější dvě hvězdy.

Podfukáři (2013)

Troufnu si říct, že tohle bude bavit téměř každého. A obyčejný divák bude i dost unešen. Jenomže až se ve filmu dostanete do fáze kdy se ptáte: proč to všechno? , a na konci se to dovíte (ano, menší spoilerování, seru na to), přijde vám předešlý děj naprosto absurdním. Jsou to jen natahované triky, které jsou sice postupně vyzrazovány a tak mě aspoň nesralo: Jak to kurva udělali?, ale na konci dostanete podfuk-jen hovno v krabici se sklem. Není zde žádné famózní filmařiny, herci hrajou parádně, ale je to film jen na pobavení. Nezanechá ve vás nic. Krom menšího zklamání. Chci jen pořádnou pointu! Výstižný komentář : J*A*S*M .