Smrt panen (1999)

Já prvně viděl Lost in Translation, a musím konstatovat, že rukopis paní Coppolové je zde znát. Atmosféra tohohle snímku je velice podobná, a jako by v Lost in Translation byla dotáhnuta k dokonalosti. Je to velice dobře napsané, a režisérka zvolila naprosto výborné obsazení, Kirsten je úchvatná, doslova, její přítomnost drží ne-li pozvedává celkový dojem. Dále je vidět, že Sofia drží režisérskou hůlku pevně v rukou, hra se světlem, záběry, třeba ty na dům ke konci filmu. Je vidět že filmu chtěla něco vtisknout, něco, co má uvnitř a chce to dát ven, takový poetický feeling. A to se jí povedlo. Perličkou je samozřejmě soundtrack. Na její další počin, Ztraceno v překladu to nemá, já nicméně volím stejné, pětihvězdičkové hodnocení.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Pro polechtání vašich bránic a žaludků, pro nejčervenější obrazovku jakou jste kdy viděli, si pusťte Braindead. Tahle kultovní splatter komedie (parodie) nesmí chybět v kolonce "Viděné filmy" žádného milovníka filmů. No a takové perly, jako zombie mimino, žárovka, vlastně všechno..Tady nejsou hranice, mozky, střeva, jen to lítá, nabodává se, mrtvé žije, a tolik srandy. I ta milostná zápletka v úvodu. Příjemně ujeté.

Všechny moje lásky (2000)

John Cusack vypráví, ano, kouká do kamery, a představuje nám svoje rozchody, od mala, třeba rozchod číslo 1. : "Dřív jako by holky neexistovaly, a pak najednou, jako bychom jsme se jim nemohly vyhnout, byly všude, a vyrostly jim prsa." Vypráví z pohledu současnosti, tak nás vezme k sobě do práce, do obchodu, do obchodu s deskami!! Jack Black si to dává ve "svojem" stylu, film je plný hudby, debatování a narážek na hudbu. Skvělý scénář, naprosto, Cusack sympaťák, nemám co vytknout, a solím rovnou pět. Rozhodně mohu doporučit.

Solange: Teror v dívčí škole (1972)

Giallo na špici. Trochu protáhlé, a více krimi. Plné mladých dívek, bez obalu. POV pohledy vraha, který nebodá své vraždící nástroje do zad, ale do přírodou stvořených otvorů ženských těl. Detektiv a né amatérský vyšetřovatel zde dostává více prostoru. Nezvykle obstojné herecké výkony. Giallo by mělo držet v napětí po celou dobu snímku, i když v tomhle směru Dallamano trochu pokulhává, popral se se svým dílem výtečně. Jedno z nejlepších žlutosnímku co jsem doposud viděl.

Maska démona (1960)

Už prvními záběry jsem byl ohromen, třináctá minuta: tenhle film půjde do topky. Má to takovou gore drákulovou atmosféru, a ten vizuál je dokonalý, ruiny hrobek točené zpoza temně černého křoví zahalené mlhou, kamenné stavby, tak sychravé, v černobílém hávu. Skřípání, šumění větru, ale hlavně tvář Barbary Steel, ta je jako stvořená pro tenhle snímek, pořád jsem se ptal sám sebe jestli je vůbec hezká..Je. Top komentář: Kass

Zvuky temna (1977)

Kurva, Fulci to tady pěkně rozjíždí. Velice povedené, ani dnes, snad jen s bohatší výpravou a hereckými talenty, by se tenhle snímek neztratil, a taky že neztrácí. Jennifer O'Neill, záhrala velmi přesvědčivě, což, ruku na srdce, u gialla snímků, a této doby, nebývá až tak zvykem. Označení horor dnes pozbývá smyslu, spíše thriller, řekl bych. Fulci to trochu přehání se záběry na oči, těch je až moc. Nicméně, kvalitní zápletka, solidní herecké výkony, a velice tíživá atmosféra snímku s mysteriozním nádechem, která i neznalce, či diváky, kteří giallu neholdují, rozhodně překvapí. Fulci opravdu zazdil.

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

Mé druhé setkání s Argentem, a opět klasika ve svém žánru. Né tak tuctová jako jeho pozdější počiny, základní prvky stylu jsou však zachovány. Takže vizuálně opět na výbornou, kde to však pokulhává jsou pro mě dvě zásadní věci. Herci, a naprosto stupidní scénář, Argentova slabina. Pokud si pustíte film, protože hledáte giallo zážitek nemůžete být zklamáni, ostatní diváci by se mohli nudit, a v hlavě by jim běžela myšlenka podobná téhle: co to je sakra za sračku? Já šel pro giallo, a giallo jsem dostal.

Tmavě červená (1975)

Zase jsem byl ukován k obrazovce. Jeden ze základních pilířů giallo. Samozřejmě napínavý, a nabízí vše co po tomhle stylu očekáváte. Krimi zápletka převažuje, a je dost natahovaná, 126 minut, hm, pár scén by seškrtat neuškodilo. Nebo možná přidat alespoň vraždu navíc. A neměl bych zapomenout na kameru, tak výtečné záběry, jako by si Luigi s kamerou spíše hrál než točil. :) Goblin hraje na pozadí, svůj symphony rock. Výtečné pomalé rozuzlení, a film končí. A Perverz byl nadmíru spokojen.

Gran Torino (2008)

Eastwood chodí, flušče svoje chrchle, kleje a je cholerickej. Byl ve válce, umřela mu žena, a vedle se mu nakvartýrujou ty žluté huby. Je to takový úryvek ze života Kowalského, všední, nijak přelomový. Ale bravurně natočený, zahraný, zrežírovaný, a Clint tomuto filmu vdechl kousek ze sebe, je tam cítit to, jak je vyzrálý filmově, duševně i fyzicky. Je to lidské, je to vyspělé. Je to Eastwoodovo.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ač nejsem takový fanoušek fantasy a mám za sebou jen pár dílů, s klidem povídám, že tohle je nejlepší fantasy seriál a jedno z nej děl tohohle žánru. Dobře promyšlené, skvěle natočené, seriál má takovou výpravu až padá čelist, záběry na scenérie, kostýmy a různorodost jednotlivých království, seveřané s rozdílnou vizáží (vlasy, pleť apod.), přízvukem, oproti jižanům a jiným mocnostem....Přes to, co vše se kolem děje, a komplexnost se v seriálu skvěle orientujete, nenechá vás ztratit se v rozsahu postav ani intrik či vývoji. Seriál který Vás rozhodně přinutí sledovat další díly. Oblíbil jsem si postavu malé Aryi Stark, v podání Maisie Williams...........EDIT: Po shlédnutí první, a půlky druhé série zvedám na pět. Ze seriálu se stal celosvětový fenomén, a vzniklo něco, co nemá obdoby, něco co tady ještě nebylo, a je jen na Vás, jestli toho chcete být součástí.