Panu učiteli s láskou 2 (1996) (TV film) odpad!

Panu učiteli s láskou 2 je pouze laciná reklama na původní film z roku 1967. Nedokážu ani popsat, jak znechucen jsem po shlédnutí byl. Absolutně nesrovnatelné s původní předlohou. Ačkoli nerad vytahuji pouze negativa, tak musím konstatovat, že tento film je jen ztráta času. Tento filmový počin si nehte ujít a běžte se raději někam projít do lesa. Radujte se ze svého života. /odpad/

Logan: Wolverine (2017)

Týýýý brďo. Napíšu to na rovinu. Nikdy jsem nebyl fanoušek X-Man universa, i když jsem si prošel všemi filmovými počiny tohoto světa plného mutantů. Bral jsem jako vrchol celé této série První třídu a opravdu jsem nečekal nic, co by se jí mohlo alespoň přiblížit. Už vůbec jsem nevěřil ohranému chlápkovi se šroubováky upevněnými v kloubech. A musím říct, že jsem se šeredně zklamal. Díky bohu mi to není ani trochu líto. V průběhu sledování jsem vůbec nemohl uvěřit, že se jedná o film od stejného MARVELU, jako ostatní filmy za posledních 5 let. Je to brutální, vážné,napínavé a pozor... pro někoho možná i nepředvídatelné. Jackmanovi to sedlo, jak se říká, jako prdel na hrnec. Dá se mluvit i o skvělém hereckém výkonu. K tomu si přidejte první umělecké scény, které jste kdy u marvelu mohli vidět. Skvělá hudba a solidní scénář s pěknou kamerou vzali taky za své. Je tady ale jedna věc, ze které jsem byl frustrován od prvních minut filmu. S čistým svědomím musím konstatovat, že dobré dvě třetiny filmu jsou jen ubohá vykrádačka The Last of Us. A když už něco takového vidíte podruhé , tak to prostě nezaujme tolik. Právě tento fakt u mě na filmu sráží aspoň 10% Jinak ale Logan: Wolverine Dělá všechno dobře. Jsem si jist, že jsme to u jiných filmů viděli už líp, ale Wolverine působí uceleně. Nechci si hrát na věštce, ale říkám vám, že i když jsme na začátku tohoto roku, tak nás letos už nečeká žádná lepší akce s tak dobrou atmosférou. Mě film nadchnul, když vezmu v potaz fakt, jak nízká očekávání jsem měl. 86%

Amélie z Montmartru (2001)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal. Nejspíš to bude velice kontroverzními názory, které jsem slýchával, ale nyní toho upřímně lituji. Dle mého se dá tento film buď milovat nebo nenávidět. Přeci jen se jedná o mistrovsky zpracované, ale pořád minimalistické téma. Jak několik uživatelů zmínilo v komentáři přede mnou, tak Amélie je dívka, která žije z maličkostí. Je to tak smutný a zároveň veselý život. Je to jako když se při golfu trefíte do jamky na první pokus, nebo když natankujete přesně na halíř za 1000,-. Pocit když si jdete do supermarketu koupit mléko ve slevě a na regálu je jedno jediné poslední nebo pocit, když pomalu strháváte papír z vánočních dárků. Tímto Amelie žije. Dokázali by jste žít také ? Díky tomuto Amelie působí jako absolutně podivínská, ale vyrovnaná osoba. Dospělý člověk s duší dítěte. A toto všechno se podařilo filmu dokonale ztvárnit. Film není pro každého. To vůbec ne. Ale každý správný fajnšmekr by to měl vidět. dokonalé herecké výkony a mrazící klavírní doprovod, který vám bude hrát celý týden v hlavě. No-jo Francouzi umí... 80%

Andělé a démoni (2009)

Už od prvních sekund zničení prstenu rybářova jde vidět, že kamera se od šifry výrazně posunula. Prostředí Vatikánu s všudepřítomnými papaláši je zvoleno skvěle! Tom Hanksovi sedne role Profesora Longdena jak prdel na hrnec. Převeliká škoda, že ostatní herci s ním neudrží krok. Zimmerova magická violončela vám rozpumpují krev v těle a pomáhají tomu, aby byl film akčnější, což u šifry trochu chybělo. Stejně jako Šifra je toto velice podhodnocený kousek. I přes skutečnost, že andělé nerozdmýchávají tak kontroverzní otázku. Brown tohle prostě sakra umí! Konec je možná trochu natažený. Možná bych řekl, že těch zvratů tam bylo na jeden film až moc. Nebudu však šťoural a jdu opakovaně znásilňovat tlačítko "Replay" u Zimmerovo OST. 91%

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

Mohlo to být pompéznější ? Toto je přesně ta chvíle kdy lituji proč je procentuální stupnice pouze od 1-100.

Spotlight (2015)

Jaj... akademie je hotová a to právem! Církev se možná stydí, ale má k tomu důvod. Svinstvo ze spojených států je pořád relativně čerstvá záležitost a když vám dojde, že je zde absence fikce, tak si budete přát kladivo na papaláše. Je to herecký orchestr, který vás od začátku do konce chytne a nepustí. Takto se dělají filmy panstvo. Takto se dělá drama. Soundtrack jen dokresluje, již tak výbornou atmosféru. Plivu pod nohy církve. Toto není lidské! 94%

Macbeth (2015)

Kvalitní, hollywoodem neohmatané drama. Pro kritiky velice povedené zpracování šejkyho fenoménu. Výborná muzika a kostýmy jsou největší předností. Angličtina spíše iritující. Pěkný spíše festivalový snímek 70%

Deadpool (2016)

Kdo by ještě před pár měsíci řekl, že se něčeho takového od Marvelu dočkáme. Brali jsme jako velký zlom styl vyprávění příběhu Starlorda, ale Deadpool hranici humoru a především šílenosti posouvá na čtvrtou metu Aka. "Je to tam!". Deadpool je... Ne, neni hrdina to od něj vážně nečekejte. Je to Joker šampónek. Jakým titulem ho ale můžeme zcela jistě jmenovat, je nejoriginálnější a nevtipnější filmová postava historie filmu. I když příběh stojí za starou belu, tak to snadno přehlídnete. Ne, neni to o příběhu, ale právě o scénáři skvěle napsaných postav. Styl vyprávění a střihu kupodivu funguje na rozdíl od mnoha jiných Marvelovských počinů. Deadpool je kvalitní parodie na celý současný film a pokud si kladete otázku zda-li navštívit kinosály kvůli něčemu tak sprostému a brutálnímu, tak vám říkám- Kurva Jo ! 86%

Lída Baarová (2016)

Film mohl být tak dobrý a kvalitní! Ale... skutek,utek. Věřím, že kdyby film byl zpracován více kvalitně, tak by si ho možá všimli i v zahraničí. Možná i akademici! Přeci jen, děj je velice unikátní a pěkně napsaný. Bohužel, kde je dobrý základ příběhu, tam pohořelo zpracovní, které vůbec neodpovídá nejočekávanějšímu filmu z českých studií roku 2016. Víme, že češi to dokáží lépe a vyhodit 80 mega za scény kdy si vyndaváte špínu spoza nechtů a scény při kterých se chcete smát se do dramatů vážně nehodí. Tím nechci říct, že bych proti Renčovi něco měl. Jen to prostě teďkon skazil. Dalo by se ale říci, že se nechal svést rutinou. Jednou z mála světlých stránek jsou kostýmy, které oko potěší. Kamera mi spíš připomínala četnické humoresky v. 2.0. No prostě to mohlo být lepší. Počkejte si až bude film ke stažení a pak si udělejte názor. Co se týče hodnocení našeho prezidenta, tak jde vidět jak Renčovi oplácel nátčení spotů ve volebním období hlavy státu... TRAPNÉ! 35%