Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Vichry zimy (S06E10)

(epizoda)
  • USA The Winds of Winter
Z natáčení  - D.B. Weiss, David Benioff

Daenerys se chystá na cestu do Západozemí. Jon a Sansa sjednocují sever a Jaime se vrací domů. (KajusaK)

Z natáčení  - D.B. Weiss, David Benioff

JarinDL7 odpad!

96 %, úsměvné. Arya "dokončila" svůj trénink jedním zabitím, kdy se naučila používat obličeje? Proč jí ostatní nechávají používat tuhle schopnost, když je zradila? Jak se ze Cersei stala královna po tom, co odpálila Vatikán? Měly by tam být nepokoje, dokud nezemře. Pěkně se tam zbavili všech vedlejších postav, aby s nimi už nemuseli nic dělat. Proč zabíjet Pycelle, když je zcela oddaný Lannisterům? To tolik vadil Qyburnovi? Proč Mace Tyrell a Margaery souhlasí, že jejich rod vymře? Proč proboha Cersei víc netruchlí? Kdy se z matky, která své děti milovala asi jako Catelyn, stala studená mocichtivá mrcha? Jon poděkoval Sanse za to, že mu neřekla o armádě, to nevymyslíte. Proč jsou šťastní, že zima je tady? Kvůli vzpomínce na Neda? Uvědomují si, co na ně přichází se zimou? To asi nevadí. Proč nikdo nejde po Samovi, který ukradl ten meč? Ví, kam má namířeno. Littlefingerův stupidní plán pokračuje, prodal Sansu Boltonům a pak zabil Boltony a Sansa ho nenávidí, opravdu geniální plán! ()

Kaka

Dokonale odladěná scéna výbuchu v Kings Landing. Trochu připomíná sekvenci z Helms Deep z Pána Prstenů. Nové pakty ve Winterfell a neúnavná Daenerys, která si očividně padla do oka s lady Greyjoy, si jde nezadržitelně pro svoje Seven Kingdoms. Sedmička bude mela i s přihlédnutím k tomu, že zatím ze Zombíků je odkryto jen velmi málo a určitě budou hrát v dalších řadách prim. ()

Loki_Six

Lyanna Mormont: Your son was butchered at the Red Wedding, Lord Manderly. And you refused the call. You swore allegiance to House Stark, Lord Glover, but in their hour of greatest need, you refused the call. And you, Lord Cerwyn - your father was skinned alive by Ramsay Bolton... still, you refused the call. But House Mormont remembers. The North remembers! We know no king but the King in the North whose name is Stark. I don't care if he's a bastard. Ned Stark's blood runs through his veins. He's my king from this day until his last day. ()

mclenin

Poslednej epizóde šiestej série nejde dať menej než 5*. Už si ani nepamätám, kedy naposledy bola posledná epizóda zo všetkých doterajších sérií tak kvalitne vybudovaná, ... asi nikdy, myslím, že táto bola najlepšia. Tvorcovia sa poučili a oproti minuloročnej last ep., ktorá bola jedným veľkým cliffhangerom ukazujúc divákovi vztýčený prostredník priamo do tváre, ponúkajú neskutočnú dejotvornú jazdu od začiatku až do konca, ktorej snáď ani nie je čo vytknúť. Zima prišla, príbehové linky sa pomaly začínajú uzatvárať a (snáď) už spejú k definitívnemu záveru veľkej vojny a k snu o jari. P.S. voči šiestej sérii som bol spočiatku skeptický, no po jej zhliadnutí musím konštatovať, že sa (aspoň pre mňa) zaradila do prvej polovice pomyselného rebríčka. "... jeden Apríl 2017 si poprosím ..." ()

Anderton

Nakoniec si záverečná epizóda plné hodnotenie zaslúži. Je samozrejme "doklepnutím" výsostne akčnej deviatej časti, ale na toto sme si už v GoT zvykli. Podstatnejšie sú vyvrcholenia jednotlivých dejových línií v rámci toho, čo poskytuje ukončenie sezóny seriálu, ktorý má ešte čo-to pred sebou a to sa tu podarilo možno najlepšie doteraz. Emócie fungujú, ide o to, ku ktorej postave prechovávate sympatie, respektíve antipatie. No a myslím, že najdôležitejšie je to, že minimálne záverečné dve epizódy zdvihli aj úroveň celej série, ktorú takto môžeme brať s pokojným svedomím ako vydarenú. ()

• Epizóda bola dovtedy najdlhšia v histórii seriálu (68 minút). (Arsenal83)
  • Sept Baleora bol zastúpený reálnym natáčaním v meste Girona v Katalánsku a jej slávnej katedrály. (Arsenal83)