Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

"Bridge of Spies" mě dostal víc, ale vyjímaje ho, tak minimálně od "Munich" je to nejlepší Spielberg. A rozhodně bych to nenazýval nudou, ba naopak. Vzhledem k tématu to má luxusní tempo, je to zajímavé a každý záběr je opět precizně komponovaný. Navíc, Hanks mě v téhle roli fakt bavil.

Ali (2001)

Není to komplexní jak by mělo, ale na životopisnej film se Mann svojí formou hodí jako málo kdo. Scénáristicky kolikrát jen nevýrazná šeď, kterou posiluje to, že je to část naší historie. Casting děsivě přesnej. Lubezki už zde téměř dokonalej. Hudba perfektní a souboje v ringu jedny z nejlepších vůbec.

Americký zločin (2007)

Nasírací film o lidské debilitě. Všechny postřílet.

Annabelle 3 (2019)

Něco mezi solidní sračkou a naprostou kokotinou.

Anthropoid (2016)

Rozhodně né film bez chyb, ale dokonalá pocta. Byl jsem hrdej a emočně mě to rozložilo.

Apokalypsa (1979)

Další Mistrovské dílo nejlepšího režiséra všech dob.

Armáda temnot (1992)

Cool momenty a pěkné záběry jsou fajn, chvílemi spíš infantilní humor už tolik ne. Nemá to tak drtivé tempo a tu příjemnou komornost předchozího dílu ale furt to má hromadu nápadů, což z toho dělá solidní zábavu.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Akční scény (především ta cca desetiminutovka na schodišti) perfektní ale kdo zná Netflix a konkrétně Daredevila, nebude nijak zvlášt překvapen. Stylově zrežírovaná věc, která se mi líbí víc než první Wick.

Až na krev (2007)

Film, který u mě definoval pojem "masterpiece".

Backcountry (2014)

Klasická survival story, která je ale díky skvělé režii nadprůměrným a intenzivním zážitkem.