Lektor

Lektor

Česko

• 12.11.2016  22:08

Neuvěřitelná jatka, která trochu táhne dolů CGI a inspirující životopisný příběh, který občas kazí hromádka patosu. Garfield dobrý, Mel si prosazuje svou a já se bavil. Ve výcvikovém táboře dokonce víc, než kdy jindy za poslední dobu. Technicky se to ovšem na "Saving Private Ryan" po těch všech srovnání nechytá.

• 12.11.2016  21:50
    Příchozí (2016)

Klasicky Vileneuvevova hypnotická jízda. Neuvěřitelně vtahující, jemná a inteligentní sci-fi.

• 3.11.2016  21:49
    Terminátor (1984)

"I came across time for you, Sarah. I love you. I always have."

• 3.11.2016  20:34
    Pearl Harbor (2001)

Vizuálně a esteticky tak opojné, že k vysokému hodnocení mě nevede jen sladká nostalgie. Ale odstupem času až příliš prvoplánové, což především u romance zamrzí.. Jeden z nejlepších Zimmerových soundtracků.

• 30.9.2016  14:19

"Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi." Volba je děvka a každej na ní máme nárok. Ten film ve mě budí vášeň. 8/10.

• 30.9.2016  10:12

Relativně zajímavé, zábavné a skvěle zahrané (Madsen level pod Deppem). Al v netypickém postavení ale opět excelentní. Ne tak komplexní ale jako funkční předskokan, třeba pro Casino, paráda.

• 25.9.2016  13:57
    Barton Fink (1991)

Svým způsobem hrozně inspirující snímek. Je možné, že mu budu ještě jednou v životě docela dost vděčný.

• 25.9.2016  12:15
    Četa (1986)

Závěrečný Taylorův voice-over je to jediné inteligentní.. Jinak je Četa skrz na skrz prohryzaná moralistickými žvásty, které jsou prostě hloupé a ruší. Skvělý soundtrack, duo Berenger/Dafoe a akční scény. Čistě válečný film. Skvělý válečný film. Jsou tam sice nějaké vnitřní boje, ale bez detailů pro masy a i proto srovnání s Coppolovou Apokalypsou (což je pro mě nejlepší film obsahující válečný konflikt) nepřipadá k úvaze.

• 19.9.2016  23:01

Kouzlo těchto filmů (jako například u básní či citátů) je v tom, že na každého můžou působit jinak a každý si je i jinak může vyložit. Co je ovšem v každém případě neoddiskutovatelné, tak dokonalá režie.

• 24.6.2016  12:54

V podstatě daleko více sentimentální Finding Nemo, což je ale bohužel spíše na škodu. Zootopia zatím vládne.

• 11.6.2016  15:48

Rozhodně se nejedná o žádné zklamání, přesto je to o něco slabší než jednička. Řemeslně téměř dokonalé, Wan v tomto žánru v současnosti nemá konkurenci ale tak trošku se bojím, jak to bude vypadat někde jinde (Aquaman). První polovina je infarktová. Famozní hra s napětím vždy perfektně vyvrcholená. Druhá polovina zvolní a přesto, že to jsem právě chtěl (budování vztahů, rozvíjení vztahů ad.) zvolnilo se možná až příliš a tak finále nepůsobí tak destruktivně jak by se čekalo. Trošku mi navíc vadí jak se z paranormálních jevů stává svým způsobem okaté fantasy. Přece jenom je v některých chvílích lepší ta "nevědomost". Ale jinak velká spokojenost. Emoce fungují a dvojici Warrenovích bych chtěl ještě alespon vidět v uzavření této trilogie, samozřejmě pod taktovkou Jamese Wana. 8/10.

• 1.6.2016  20:59

Ale ano "Bay is back !!" a ve velkém, tedy výpravou neohromí ale v subžánru, kde dokáže áčkově prodat i hnusnou ruční kameru absolutně vládne. Zatraceně vážná forma. V podstatě aktuální téma živě.

• 24.4.2016  13:46

Objektivně spíše za tři. Ale, za těch 14 let nepamatuju, kdyby mě ten film nebavil (a to jsem ho viděl nespočetněkrát), nebo mi dokonce nezlepšil náladu (lék!). Po čase tedy hodně osobní věc. A Wright jako režisér samozřejmě absolutně geniální.

• 3.4.2016  21:41

Mám u Marvelu rád tu zcivilněnou formu (třeba Cap. 2), ale tohle musí milovat každý fanoušek komiksu !

• 20.3.2016  13:55
    Backcountry (2014)

Klasická survival story, která je ale díky skvělé režii nadprůměrným a intenzivním zážitkem.

• 12.3.2016  20:36

Až jsem se z těch odkazů na Tarantina krapet přejídal. :-)))

• 1.3.2016  22:01

Ano! Už jen proto, že Waltz předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob. Jak je u Tarantina zvykem - návykové.

• 25.2.2016  20:47

Tísnivá dialogová hra, která vytrvalého diváka nakonec odvděčí skvělým finále. Kelly opětovně naprosto okouzlující.

• 16.1.2016  19:59

Pro někoho film o ničem, pro jiného zase o všem. Fantastický vizuál, hromadu nápadů a přesahů nepopírám stejně tak, jako bohužel chvílemi až nesnesitelně rozvláčné tempo, kde "hypnóza" funguje "pouze" z půlky.

• 14.1.2016  18:45

Vtahující konverzačka s překrásnou hudbou a kamerou, které jednoznačně vévodí kapitola čtyři, pět a chutné gore finále. Místy utahaná věc s "jakoby obsahem o něčem", místy skvost. Tarantinův celkově možná né tak úplně top zářez, ovšem na film všeobecně pořád hodně nadprůměrná věc. Po druhé projekci větší spokojenost.

• 1.1.2018  14:33

Cool momenty a pěkné záběry jsou fajn, chvílemi spíš infantilní humor už tolik ne. Nemá to tak drtivé tempo a tu příjemnou komornost předchozího dílu ale furt to má hromadu nápadů, což z toho dělá solidní zábavu.

• 9.12.2017  01:52

Masturbace bez vyvrcholení.

• 11.10.2017  12:57

Ještě jednou mi nějakej zaprdlej nostalgik řekne, že je to srovnatelné s LOTRem, tak mu zničím fantazii.

• 25.9.2017  23:41
    Soupeři (1977)

Keitel v poslední vizuálně podmanivé scéně, společně s přehlídkou pěkných kostýmů a skvělých soubojů nedokážou přebít po většinu času nesmyslně poháněný nezajímavý příběh.

• 11.6.2017  11:55
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Rekonstrukce události. Nic víc.

• 2.6.2017  14:26

Patos fašizmu na nejvyšší úrovni. Clint předpokládá, že divák bude automaticky sympatizovat se životem, protože vesměs žádné postavě se nedá fandit. Flashbacky jsou lepší a působí jako by byli z jiného filmu. Válečné scény bavily, především ta úplně první. Krásně utlumené barvy a pomalá, plynoucí hudba.. za mě ale celkově slabší eastwoodovka.

• 21.4.2017  15:56

Chápu spíše čtyři hvězdy než dvě, protože narozdíl od předešlých dílů tvůrci tvoří celej ten "WTF" koncept úmyslně ale pro mě je to až moc no-brain záležitost. Úspěšně nahláškovaná scénáristická katastrofa. No ale třeba taková akční scéna ve vězení, úplně celá, dokonalá.

• 16.3.2017  09:07

Matoucí, nasírací.. intenzivní a fantasticky zahraná artovka bez závěru a proto jen za tři.

• 29.12.2016  19:55
    Neúplatní (1987)

Ennio je bůh a jeho hudba je kouzelná ale De Palma sní v Neúplatných po většinu času neumí pracovat. Brutální gangsterka by neměla připomínat zrovna tu jemnou poezii westernu. Některé scény na hraně parodie, nejlepší postava (Connery) zemře příliš brzy a De Niro je trestuhodně upozadněnej... ke zbytku nemám výhrady.

• 17.12.2016  20:18

Výborná režie a celkově fajn feeling s funkčním a uvěřitelným světem a proto právě zamrzí, že se jedná o obyčejný slasher.