REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Téměř hypnotický survival/thriller, který je v mnoha aspektech dokonale přesným až do finální katarze. Film roku.

Titanic (1997)

Příval těch nejrůznějších ale hlavně nejúpřímějších emocí. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších.. jeden z největších filmů všech dob.

Apokalypsa (1979)

Další Mistrovské dílo nejlepšího režiséra všech dob.

Hledám Amy (1997)

Strhující love story s myšlenkovým - sexuálním přesahem x)). Nejromantičtější, nejzábavnější a pro mě nejlepší Smith.

Okno do dvora (1954)

Pro mě bez debat nejlepší Hitchcock. Skvostná režie, skvostná kamera, skvostný scénář a ta nejkrásnější "blonde from the north" ze všech - Grace Kelly.

Bourneovo ultimátum (2007)

Jeden z nejlepších a nejinteligentnějších akčních spektáklů, co jsem měl možnost vidět. Kluzká ale vypointovaná forma. Formálně správně neosobní a špinavé. Damon x Bourne skvěle kompaktní, akce vynikající (Bourne vs Desh - nejlepší fyzický duel co jsem viděl). Greengrass je machr, u jehož "ultimáta" by se udýchala slavná série M:I společně s většinou bondovek.

Barry Lyndon (1975)

Než-li film, spíše hraný dokument, recyklující tradice a především životy (obzvláště) anti-hrdinů v 18. století. Esteticky krásný zážitek, což je ovšem u Kubricka na místě stejně tak, jako Burtonova definice - vizuální stylizace. Takže jsem se spíše zaměřil na obsah. Velice zdlouhavé a hlavně absolutně chladné. Takže, více jak tři hvězdy si ode mě tento, pro mě nejslabší Kubrick nevyslouží.