To (2017)

Stačí přistoupit na hru. Kontrast je šílenej, ale je to výbornej film a rozhodně nejzábavnější horor za hromadu let.

Tvář vody (2017)

Bez podpory ale s pochopením spíš ocenění za ten vlezdoprdelskej scénář než za film roku.. Minimálně "Phantom Thread" a "Ebbing" jsou o dvě úrovně víš. Ten film není špatnej ale hype společně s akademií to pochoval.

T2 Trainspotting (2017)

Protože lidé zůstávají stejní, jen svět se mění...

Uteč (2017)

Originální a znepokojující zábava. Režie a hlavní herec na jedničku a konec potěší jistě nejedno zajebaný sluníčko. <3

Válka o planetu opic (2017)

Mě se především líbí, jak režie umí být citlivá ale naopak i hodně drsná, jak pracuje s postavami a "herci", jak nemainstreamově používá akční scény a kam se celkově proti veškerým očekáváním ubírá zakončení trilogie s názvem "war", ač jde především o ten vnitřní boj. Tedy myslím, že v rozkoši bude především užší část publika.. ostatně už to je samo o sobě odkaz na tolik zminovanou Apokalypsu x). Reevesovi bych přál minimálně nominaci na oscara za režii.

Anthropoid (2016)

Rozhodně né film bez chyb, ale dokonalá pocta. Byl jsem hrdej a emočně mě to rozložilo.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ořezaný vypravěč (prodloužená bude nutnost) a nejspíš mě ještě čeká lehké vzdělávání v DC mytologii ("Luthor knows everything?") Jinak perfektní. Dokonce odpouštím i to, že duel Bat x Sup není highlightem téhle dvou a půl hodinové události. Akce ve skladu (Martha) dokonalá ! Postapokalyptická "pouštní" vize opojná a digifinále héroické. Snyder myslel hodně dopředu a já se začínám nebezpečně těšit, co bude příště. Snubák dojal. Geek ve mě zvítězil. 9/10.

Bohové Egypta (2016)

Dojebávání mytologie tentokrát nesedlo. 40%.

Buchty a klobásy (2016)

... Franco, Rogen a to nejlepší z nich, respektive z jejich fekálního humoru. Navíc, má to přesah a sdělení, což je samo o sobě.. no, zajímavé.