12 let v řetězech (2013)

U takové témy mám vždy obavy z kalkulu a naopak, že k nadšenému příjmutí hraje roli vždy nějaká ta povinnost či vnitřní vina. Dvanáct let v řetězech je výpovědí doby, stejně tak člověka, bez laciného sentimentu.. Brilantně natočené, brilantně zahrané (Fassbender je dábel !) a silné, opravdu silné drama. Tedy bez obav.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Hrůza. V podstatě to stejné co díl první, ale akce je díky bohu alespon přehlednější a o něco lepší.

Sousedská hlídka (2012)

Ve svém subžánru (kokotiny) dokonalost. Objektivně samozřejmě víc dát nemůžu, ale znám to nazpamět.

Temný rytíř povstal (2012)

Co se týče pocitů, emocí.. zkrátka, co mě chytá za srdce, v tom Jacksonova LOTRří trilogie absolutně vládne. Ale co se týče hlavy, Nolanova netopýří trilogie nemá konkurenci. Nejsofistikovanější trilogie vůbec. TDKR je přes pár výtek nezpochybnitelně vynikajícím zakončením mého milovaného bojovníka se zločinem.

Captain America: První Avenger (2011)

Mám u Marvelu rád tu zcivilněnou formu (třeba Cap. 2), ale tohle musí milovat každý fanoušek komiksu !

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Říká se, že dobrá režie se pozná podle toho jak moc se nepředvádí. Tady je opak pravdou. Naprosto geniálně zrežírovaná komiksová adaptace. A můj velmi, velmi oblíbený film.

Sociální síť (2010)

Film perfekcionalisty o perfekcionalistovy. Progresivní filmařina.. na diváka ponekud náročná, přesto s dostatečnou pozorností přehledná. Žasl jsem.