Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (1 544)

Žár těla (1981)

Je to jako detektivka z oka Briana de Palmy. Trochu noir, trochu temná detektivka, trochu erotické drama. Kaithleen Turner je opět božská mrcha se sexy hlasem. Vamp potvora se svou rudou sukní a dokonale vyrýsovanou postavou. Potvora, která umí manipulovat a svým tělem donutí kohokoliv, aby jí byl po vůli. Prokletí v objetí.

Nene (2022)

Začátek pomalý ale zajímavý. Hlavní postava "Nejsem hrdina" je tvrdý, málomluvný a svůj. Zábavný souboj vzdušného Goliáše a podkoního Davida. Několik lekaček, otravná sestra a nedostatečný konec. Ale sounáležitost party byla příjemná.

plakát

Kdyby radši hořelo (2022)

Když blbci dostanou funkci. Nebylo to vtipné, úsměvné ani zajímavé. Postavy běžné a herci neměli co hrát. Další Hoří, má panenko se nekoná.

The Batman (2022)

Temná noirová detektivka utopená v červeném a oranžovém nádechu pod rouškou tmy. Riddler démonický a zajímavý se svými vstupy na sociálních sítích. Konec na stadionu nudný, zbytečný. Tvůrci si nemohli odpustit pomrkávání na to, že všichni záporáci jsou bílí privilegovaní a černá starostka je zachrání. Tohle motat do příběhu je zbytečné.

X (2022)

Pohodová porno parta, stará farma a dva stáří manželé. Co by se tady mohlo stát na takovém nudném místě? Dlouho se čeká na první vraždu, ale o to lépe je budovaná plíživá atmosféra. Je to tématicky podobné původnímu Texaskému masakru. Stylová a detailní kamera a intimní vraždy. Nepříjemné a zvrácené.

Predátor: Kořist (2022)

Pěkné záběry z přírody, lovecká atmosféra. Bohužel hlavní hrdinka je příliš vykulená a příliš emancipovaná na tu dobu. Finální souboj nápaditý, ale je to krátké. Přitom se dalo tolik vytěžit z potkání indiánů a Francouzů. Nebyl čas, museli hlavně žehlit dokonalé kostýmy. Jo a všichni indiáni mluví anglicky a jen při modlitbách mluví "indiánsky".

Zkus mě rozesmát (2011)

Nicole Kidman a její afektovanost je nejlepší. Zbytek nuda.

Pozor na oči! (2018)

Chvilkami novátorsky pojaté a uchopené. Pár záblesků vtípků a překvapení. Chytré a promyšlené vyprávění. Bohužel, celek se vleče jako zdechlina. Chce to diváckou trpělivost.

Till Death (2021)

Není to špatné. Nijak speciální zápletka, ale postupná gradace mě bavila. Záporák akorát, jen několik postav a pár lekaček. Někdy je průměrný film 90 minut tak akorát pro páteční večer. Megan Fox by měla ty paštikové make-upy a botox omezit. Jinak je to stále prkenná herečka, ale k tomuto filmu to stačilo.

plakát

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Příjemná retro hudba, pár vtipných okamžiků, ale příliš abstraktní konec (i pro děti). Tématika není moc pro české děti.

Ovládací panel