Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (1 630)

plakát

Den díkůvzdání (2023) 

Náctiletí a vyvražďovací atmosféra, jak z Vřískotu a Final destination. Sem tam to překvapilo, nelogické věci, nechutné gore scény a slabší konec. Takový retro návrat okolo roku 2000 a těchto typů filmů.

plakát

Nerovná jízda (2018) 

Několik kluků z jedné skate party, kteří vyrůstali v nekompletních rodinách, v domácím násilí a snaží se vyrovnat se se svou minulostí i uplatněním v životě. Ze začátku je vše úsměvné, ale postupně se začnou odkrývat nepříjemné detaily. Zároveň vidíme vývoj postav a vzlety i pády. Ke konci jsem byl dosti naměkko, protože život se valí dál, jako kolečka na prkně...

plakát

Válka policajtů (2024) 

Alexander Bárta, jako Miki, je tahounem během celého filmu. Archetyp věčně ožralého ale férového policajta, který nejde na ruku SK mafii. Chlapské rozhovory, uvěřitelná akce, prolezlost úplatky, umolousané devadesátky, pěkná hudba a krásná Anežka Petrová. Příjemné překvapení ze Slovenska v rámci gangsterských filmů.

plakát

Smůla (1972) 

Smutná cesta jednoho pistolníka, který nečeká na klasické rozhovory. Tesknivá hudba, zajímavá prostředí a ke konci i smutný život. Tak jde čas, svět se mění, ale základy v podsvětí zůstávají stejné.

plakát

My se nehněváme (1966) 

Úsměvný příběh bývalých mafiánů na odpočinku, kteří se potkají s britským gangem náctiletých mopedistů. Je to elegantní, stylové a hraje k tomu rockenroll. Sice to působí již velmi archaicky, ale roztomilá Mireille Darc a Lino Ventura film drží nad hladinou.

plakát

Game Story (2024) (seriál) 

Málo do hloubky, povrchní pro masy. Mafie tam byla jen okrajově. Škoda té uspěchanosti. Hodně legendárních her vynechali. I tak jsem rád, že českou herní scénu někdo trochu zmapoval.

plakát

Pearl (2022) 

Idylický začátek jako Čaroděj ze země Oz. Tepající nespokojenost se postupně mění v zuřivost. Pearl je dítě, ale i když jí byla vštěpována tvrdá výchova, nechce se vzdát svých snů. Spíše psychologické drama s prvky hororu a grotesky. Opět nepříjemné jako první díl. Scéna přiznání Pearl v kuchyni přináší důvody a jak si to dítě přebralo v hlavě. Dětská hysterie v hlavní roli.

plakát

Ricky Stanicky (2024) 

Energický rozjezd, zajímavá a vtipná zápletka. John Cena si krade celý film pro sebe. Konec filmu odfláknutý.

plakát

Pátek třináctého 8 (1989) 

Trailer na film slibuje šokující procházení Jasona po Manhattanu, ale je to nuda. Vše je tak prázdné, hlavní scény někde v uličkách, vraždy jak z reklamy na šampon. Gore efekty k pláči, nápady nulové. Hlavně, že mladí hrdinové mají stále dokonale načechrané účesy. Musím podotknout, že Peter Mark Richman je něco tak nesympatického zjevem i projevem. Nablýskaná bída.