Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 447)

plakát

Hannibal (2013) (TV seriál)

Příliš dokonalé, uhlazené a nereálné. Hlavní hrdina je ubrečený a po čase otravný.

1917 (2019)

Scéna zpěvu pro jednotku mezi stromy!

Příchozí (2016)

Úžasné sci-fi. Mnohem více procítěnější, pochopitelnější a osobnější než Interstellar. Hudba je tak zvláštní a záhadná. Uvěřitelné sci-fi. Jsem překvapený a velmi spokojený. To už jsem dlouho nezažil.

Vidiny (1972)

Pro mě je neuvěřitelné, že tak složité psychologické drama se da rozehrát s jednou ženskou hlavou a tak mrazivě. Ta podivná hudba, ta podivná nálada, ten nepříjemný pocit z toho, co přijde dále. Co je realita a co je imaginace? Kamera výtečná, někdy šokující záběry. Překvapení, ale jsem to opravdu já ten Já? *Scéna s líbáním mužské ruky náznakem jemně erotická.

Medvědí ostrov (1979)

Detektivní špionážní thriller v okolí ledovce. Někdo vraždí a nechce, aby posádka plnila své úkoly... Hlavní hrdina nemůže nikomu věřit, vše se komplikuje a k tomu výborný hudební doprovod. Na dnešní dobu místy některé scény zdlouhavé, ale bavilo mě to i díky Sutherlandovi.

plakát

Čtyři mouchy na šedém sametu (1971)

Zajímavý námět, některé sugestivni scény a dokonce i vtipné momenty. Celé to ale drtí na prach hrozně přehrávané herecké výkony (kromě J. P. Marielle). Předabování do angličtiny tomu také nepomohlo. Škoda námětu.

Zajatec 2. avenue (1975)

Je to nadčasový film. Hořkosladká komedie o krizi středního (pozdního) věku. Znovu začínat, znovu hledat práci, znovu hledat odhodlání a sám sebe. Hledat v sobě sílu a překonat strach z nového. Je to pěkně zabalené vtipnými momenty a hysterií Jacka Lemmona (byl opravdu někdy kyselý jako citron). Líbilo se mi to a za pár let si to pustím znovu. Dá se to říci o dnešních filmech? Ne.

plakát

Příběh Beastie Boys (2020)

Na tento dokument jsem se těšil a v kalendáři si poctivě vyznačil datum premiéry. Nejsem skalní fanda Beastie Boys, ale jejich hlavní skladby znám a jejich chaotičnost mě bavila. Dokument, který je vlastně stand-upem v divadle, nudí 2 hodiny v kuse. Zpěváci nejsou herci a proto neumí vyjádřit ty správné pocity. Sice to bylo režírované, ale tak nemastně a neslaně. Historie skupiny je zajímavá, ale příběhu by slušelo komornější prostředí v hudebním klubu. Režie nedotažená, malý důraz na určitá témata a celé utahané. Klasický dokument by se mi líbil více.