Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (1 457)

ON AIR (2019) (TV pořad)

Nejlepší hudební pořad posledních několika let od produkce Kytary.cz = moderátor Pavel Kučera je slušný, sympatický, má přehled a nebojí se zvát hosty z různých žánrů. Odborné rozhovory a hudební zpovědi. Žádné excesy a vysoká úroveň. Chválím a sleduji na YouTube.

Possessor (2020)

Pomalé psychologické sci-fi drama, které se naplňuje krví. Ten duševní červíček hryže a škrábe a dohání k šílenství. Dohání ke zvěrstvům. Extrémně pomalé a nechutné vraždy v kontrastu s duševními úvahami. Borcení mentálních hranic a přebírání moci nad druhým já. Skvělé nepříjemné, zneklidňující a nejednoznačné. Zaujme, ale není to film pro klidný večer.

Neznámá bitva (2019)

Zajímavé postavy s typickou ruskou povahou. Někdy kruté i lidské. Bohužel, příliš patetické a ke konci spíše učebnicové pro Rusy a jejich hrdinství.

Špión (2015)

Blbost, ale Statham nemá chybu. Jeho nabubřelost, hloupost a sexismus hrají to nej ve filmu.

Velký večer (2012)

Punk je mrtvý a revoluce nikoho nezajímá. Konzumní a uspěchaný život zaměstnal lidi natolik, že nevnímají. Naši hrdinové se snaží rozpoutat změnu, ale je pozdě. Jsou staří, ale volní. Jak dlouho? Film trochu vtipný, trochu k zamyšlení, trochu svůj. Vlci vyjí, ale karavany (nákupní košíky) táhnou dál.

plakát

Muž se dvěma mozky (1983)

Kathleen Turner tu měla božské tělo a byla božská mrcha. A to je asi tak všechno. Steve Martin se tu pachtil s mozky, pár gagů a vtip někde za rohem.

plakát

Mind Your Language (1977) (TV seriál)

Britská verze Pan Kaplan má třídu rád. Dnes by to byl rasismus a nepřístupné vykreslování národnostních zvyklostí či vžitých vlastností. Jazykově si s tím tvůrci vyhráli, ale po 1. sérii se mi to okoukalo.

Jelenice (2019)

La Bizarre! Začátek krkolomný, ale pak se to vyvine v něco naprosto jiného a nečekaného. Bavilo mě nesmyslné a nelogické chování, ale postavy to brali naprosto vážně a smysl nebyl potřeba. Kdybych se někomu snažil převyprávět děj, bude si myslet, že jsem blázen. Važte si své bundy…

Nikdo (2021)

Nikdo = Sám doma: Ztracen v Ocelárně.