• Krátkometrážní

Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

Geniální herecký výkon od Patricka McGoohana. Zatvrzelý voják, který nemá slitování a je tvrdý jako žula. Zajimavé prostředí, kde se natáčelo a ukázka tvrdého drilu studentů / vojáků.

Po zavírací době (1985)

Film si s vámi zahrává a vy nevíte jestli se máte smát či se bát. Ve filmu je pořád napětí a samé zvraty, úchylní lidé a strach. Absurdní film.

Beetlejuice (1989) (seriál)

Snad ještě lepší než film. Chytali jsme to na satelitu na RTL :-)

Beetlejuice (1988)

Jako malý jsem tento film viděl, ale nic jsem si nepamatoval. Dost mě překvapilo, jak je film šílený i zábavný. Netušil jsem, že Beetlejuice hraje Michael Keaton = hrál naprosto skvělě, byl tak uřvaný, drzý , skvělé hlášky. Tim Burton mi vždy vadil svým skoro EMO stylem, mrtvolným, ale zde se to moc hodilo. Alec Baldwin zde hrál snad jedinou pozitivní roli svého života :-) Catherine O'Hara hrála nejlépe díky své prezentaci hysterie a maloměšťáctví. A song na konci je LEGENDARY !!! : Jump In The Line - Harry Belafonte.

Valkýra (2008)

Naprosto přesně vykreslená nálada té doby. Dokonalá výprava + perfektní detaily uniforem, dokonalost a poslušnost Němců, skvělé exteriéry (centrum Gestapa, Vlčí doupě ...). Bál jsem se ,zda Tom Cruise z toho neudělá Hollywood, ale sem se hodil jako humanistický uvědomělý vůdce pro záchranu Německa. Hudba zde hrála velkou roli a z nudných scén vytvořila svou přítomností mrazivou či akční atmosféru = velmi se povedla a budu hledat soundtrack. Film je vlastně rekonstrukcí odboje a o svrhnutí Hitlera. Největší problém zde byl pro odboj odhalit lidi, kteří by se k nim přidali, protože oni se báli, že se přiznají nastrčeným lidem a půjdou do sklepa ke Gestapu = každý podezíral každého. To samé byl obrovský problém s komunikací, dnes by Tom Cruise zvedl mobil a vše by hned věděl. Nejlepším hercem tam byl podle mne Bill Nighy, který tam hraje velmi věrohodně bojácného generála s brýlemi !!! Film mi nezkazili ani dva "týpci" vedle sedící, kteří měli děsnou p*del z čtení přísahy wehrmachtu k Hitlerovi až do smrti. Dokonce mi ten zážitek nezkazil ani promítač, který byl asi na záchodě, protože část se promítala na stropě (Cinestar HK ) ...

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Mohl to být skvělý film. Do 1. poloviny jsem byl pln nadšení z domova důchodců, kapitána Umělce, rozhovory s ženou v Rusku (Tilda Swinton konečně dokázala, že umí být i ženou). Ale od půlky, kdy začal hrát Brad Pitt svou klasickou minimálni mimiku okolo svého reálného věku, šlo všechno do kelu. Brad Pitt totiž není typ herce, který je mimický a emocionální herec - on jakoby jen pózuje. Další věc, co mě úplně mlátila do očí, bylo chování jeho černošské matky, která by se v té době nemohla takto sebejistě chovat ( černoši, jejich práva a pozice ve společnosti se změnili až po Vietnamu ! ). Digitální uhlazování či naivní záběry bylo až moc okaté, všichni byli moc hodní a zlo jakoby neexistovalo v tomto filmu. Cate Blanchett tu však hrála naprosto skvěle a nejlepší byla v roli maminky. Filmu by slušela kratší stopáž a ne ten vypočítaný konec na slzy, který byl dost klišé. Chyběla tomu realita alespoň v prostředí ( špína, slzy ...). Jinak velmi zajímavý námět. Ještě chválím ten záběr pozpátku z 1. svět. války ! P.S.: na Finchera málo šokující film.

Mistři (2004)

Dosti reálný pohled na vesnici, kde se lidé z nudy upíjí k smrti.

Želary (2003)

Mrazivá válečná atmosféra a nenávist mezi lidmi na vesnici. Anna Geislerová asi ve své nejlepší roli.