Sejmi je všechny (2007)

To je teda slátanina. A to jsem ochotná akčnímu filmu i něco odpustit. Ale tady mi, kromě aspoň trochu slušného scénáře, režie i hereckých výkonů, chyběla statistika zabitých, která se tak osvědčila ve Žhavých výstřelech 2. :-)

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Knihu miluji, proto jsem přivítala seriál, protože film prostě nemůže knihu obsáhnout. Musím pochválit výpravu i casting, ale ten až na jeden obrovský omyl, a to za Jane Bennettovou. To má být skutečně krásná a něžná dívka a ne nehezké, neohrabané, nyvě hledící jelito. Další výtka je, jak moc autoři zkrátili děj 6 dílu. Pokud do té chvíli téměř přesně kopírovali předlohu, tady jí zkrátili neuvěřitelným způsobem a my tak přišli ho hromadu vtipných dialogů. Tím se dostáváme k poslední výtce, a to českému překladu. Mám pocit, že snad každý díl měl na práci jiný překladatel a editor dialogů. První díly téměř přesně citovaly knihu, na konci to byl kolikrát guláš. Dialogy díky špatně umístěnému záporu ztratily význam, postavy si občas vykali a titíž si za chvíli tykali a naopak. Ale to již není vina britské produkce.

Jak jsem vyhrál válku (1967) odpad!

Každému, kdo miluje původní knižní předlohu jako já, ZAKAZUJI dívat se na tento paskvil.

Přístav (2015) (seriál)

Upřímně jsem tomu chtěla dát šanci, herecké obsazení vypadalo slibně, ale déle jak deset minut jsem to prostě nevydržela.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Donutil dobrý, zbytek vcelku tragédie. Na jejich obranu nutno říct, že scénář je vážně slabý a hloupý a s replikami by nic nedokázala ani Meryl Streep. Hodnotím po prvním a jediném dilu, který jsem shlédla. Další už určíte neuvidím.

Jurský svět (2015)

Skvělá forma, mizerný obsah, ono taky co vymyslet, že. Navíc s výjimkou Vincenta D´Onofria a s přivřením očí Chrise Pratta dost mizerné herecké výkony, ale o ty šlo až v druhé řadě. Ovšem můj obdiv má nepříjemná hrdinka Claire, která bojuje s dinosaury v lodičkách a na jehlách projde celou džunglí a ani se jí nezlomí:-) Jo, a velká pccta product placement managerovi, ten se teda nadřel. P.S. Když mi z terárka zmizne zmutovaná ještěrka s čipem v palici, tak jí snad zkusím podle toho čipu najít dřív, než do toho terárka vlezu, ne?

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Seriál je o něco lepší, ale budiž, jako dětský film se to vydržet dá. Nicméně dost tragický je výkon vlastně jediného herce mimo animáků, a to Antonia Banderase. To i ta příšerná reklama na žvýkačky je lepší než tohle.

Odložené případy (2003) (seriál)

Sice zajímavý nápad, ale velmi nereálné, sotva by si někdo vzpomněl na, pro něj nedůležitou, maličkost, díky které se třeba případ vyřeší, po třiceti nebo i čtyřiceti letech. .Ale v záplavě akčních kriminálek někdy bez hlavy a paty přesto příjemná změna. Sympatický je i celý tým vyšetřovatelů.

Rebelové (2001)

Hirnlego a larelay mi mluví z duše, líp bych to nevystihla.