LukeSharp

Lukáš Špil

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 7.1.2020  07:28

Tak mám za sebou celou trilogii....prví díl byl totální exkrement, druhý už nabídl něco, čemu se dalo říkat i film a třetí....byl vlastně vcelku neškodný průměr!! Nechápejte mě špatně, znovu už ten film nechci nikdy vidět, ale ze všech tří částí nabídl asi nejvíce. Dá se tady mluvit o příběhu, postavy už nejsou úplně na ránu (jsou dementní, ale v jednom momentu jsem Greye i chápal!!) a v závěru jsem cítil i něco jako napětí. Neuvěřitelná věc. Chápu, že ani u jednoho dílu nepatřím mezi cílovku a tak tomu možná nerozumím, ale proč to takhle nešlo od prvního dílu?? Ani potom by se nejednalo o nijak přelomové díla, ale neměl bych alespoň chuť vydloubnout si oči lžící. Každopádně, mám to za sebou, děkuji za jedinečnou zkušenost a již nikdy více. A teď se vrhnu na Twilight.....a nebo raději Sharknado. Počet dílů to má asi stejně a něco mi říká, že kvalitou to bude naprosto stejné filmové dno

• 24.12.2019  14:06
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

nemůžu odolat a musím se vykecat. Předně dodám, že jsem fanoušek Zaklínače. Knihy jsem četl (několikrát), hrál hry (ještě vícekrát) a proto byla má očekávání vysoká. Už od prvního traileru bylo jasné, že tohle nesedne každému. Nicméně výsledek není tak hrozný, jak by jeden čekal. Geralt, Yennefer a Ciri, na které se příběh soustředí jsou vlastně více než fajn (obzvláště ta Yen je překvapivě skvělá) a první série se věnuje zpracování jejich příběhů, které byly v knize jen formou krátkých povídek nebo byly jen okrajově zmíněny. A síla jednotlivých scén je někdy opravdu kulervoucí. Přerod Yennefer a souběžný boj Geralta se strigou byl dokonalý, první díl věnující se Renfri a moment, kdy Geralt získal přezdívku Řezník z Blavikenu taky nasadil laťku vysoko a povídka Poslední přání byla zpracována, pro mě překvapivě, vlastně dost dobře. Jenže tam, kde jsou jednotlivé scény funkční samy o sobě, jako celek to lehce pokulhává. Nemít znalosti předlohy, jsem asi dost zmaten hlavně těmi skoky v časových rovinách, kdy se děj mezi scénami posune klidně o desítky let. Mi samotnému to nevadilo, ale divák, který se se Zaklínačem setkává poprvé asi moc stíhat nebude. Že se tvůrci nebudou striktně držet předlohy mi bylo taky jasné, nicméně i zde mi některá rozhodnutí přišla opravdu nešťastná. První díl navíc nabídl parádní souboj, který se pak již do konce série ani jednou neopakuje (celkově jich vlastně není moc a kvalitou šly dost dolů, minimálně v momentech, kdy je to Geralt vs skupina vojáků, žoldáku, apod.). Ve výsledku se tak pořád jedná o kvalitní seriál, který ale neví čím, a hlavně pro koho by chtěl být. Kde vidím zcela zásadní fail, to je casting!! Asi 80% všech vedlejších postav, je obsazena lidmi, kteří nemají žádné charisma, jsou odporní, nudní a hodně jich vlastně ani neumí hrát. Jeden příklad za všechny....čarodějky, v knihách popsány jako nádherné ženy, které svou krásu ještě podtrhnou špetkou magie, takže každému spadne čelist, když je spatří. Tady je, až na výjimky, každá čarodějka naprosto hnusná a totálně nesympatická a je vám totálně ukradené, jestli zaklepe bačkorama nebo ne. Obzvláště Triss je tak nechutná, že pokaždé, kdy se objevila na obrazovce, zažíval jsem muka a chtěl jsem prohodit televizi oknem. Dalším nemilým rozhodnutím, kdy museli tvůrci jít s dobou, bylo šílené a na sílu prováděné obsazování černoušků do určitých rolí. Takže tady máme politicky korektního elfa, černého jak uhel (vymyšleného pouze pro potřeby seriálu), náčelnici dryád z Brokilonu hrála politicky korektní dáma s umaštěnýma dredama a Fringilla Vigo (ve hrách i knihách čarodějka bílá jak sníh) se nám taky silně opálila. Tady šli tvůrci na ruku právě novým divákům, nicméně ti nemusí rozumět již výše uvedenému, zmatenému ději a zároveň tedy tyto castingové volby naserou všechny fandy předlohy. Zpět k něčemu pozitivnímu a za co dávám jednoznačně palec nahoru, je soundtrack. Za mě osobně se přikláním spíše tím spokojenějším směrem, ale do druhé sezóny bych si určitě pár změn přál. Tak uvidíme za rok.....

• 20.11.2019  21:38

žijeme v opravdu děsivé době, kdy je politická korektnost na takové úrovni, že ani ty největší filmové klenoty před ní nejsou v bezpečí. A tak se spolu s tímto nechutným trendem dojebala i značka, která kdysi definovala akční žánr. Vlastně stačí jenom popsat si hlavní postavy aby člověk věděl, co je zde špatně. Hlavní zlej terminátor je podvyživený mexický imigrant, který nahání strach asi jako košík s koťaty. Osud světa má spasit nový John Connor, kterého hraje usmrkaná, malá holka!! (samozřejmě taky osmahlé barvy pleti), která neumí do pěti počítat, polovinu filmu brečí a tu druhou se snaží o jakousi heroickou pózu, kterou jí ovšem nikdo nežere. Její ochránkyni hraje osvalená, nabušená ženská (poděkujme tímto #metoo hnutí), která si po každém souboji musí střelit dávku vitamínů do žil (jako vážně!!). Sarah Connor zde byla vlastně úplně k hovnu a odškrtneme si jí jenom jako nutnou položku a marketigový tahák. A Arnie to bohužel sám neutáhne, i když, všechna čest, je samozřejmě boží a přestože má jeho postava naprosto tragický background, v okamžiku kdy se objeví na plátně, kvalita jde trochu nahoru. Film je ovšem i tak ve výsledku silný průměr s pár dobrými momenty a mnoha špatnými a nostalgie na mě v tomto případě nefungovala vůbec. Je možná dobře, že komerční fail zřejmě zapříčiní konec značky na dlouhá léta, protože v dalším díle bychom se taky mohli dočkat transgender terminátora a to už bych se v tom kině vážně regulérně zgrcal. Tímto nechci urážet menšiny a jedince, kteří si nejsou jisti co vlastně jsou, ale prosím, ať se tento trend přestane těžce na sílu srát do každého druhého blockbusteru. Inteligentní lidi chápou jisté věci i bez toho a ty uřvané hovada na netu, co na sebe jenom rádi upozorňují, protože bez toho jejich život nemá smysl, do kina stejně nechodí....RIP Terminator

• 12.11.2019  15:36
    Joker (2019)

hluboce depresivní a silně nepříjemná podívaná!! Děsivější o to více, že se nejedná o komiksák (víceméně je film odlišný asi od všech doposud natočených komiksovek), ale o lehce nadsazený pohled na dnešní svět. Dát pod to nálepku, podle skutečné události, asi bych i uvěřil, že tam někde venku pobíhá člověk, kterého společnost semlela takovým způsobem, že se od ní kompletně distancoval. A pravděpodobně takových lidí existuje poměrně dost. I proto je nesmírně jednoduché se sžít s postavou Arthura Flecka a málokterému hrdinovi (i když....hrdinovi) porozumíte tak, jako jemu. Jeho přerod v jednoho z nejikoničtějších záporáků všech dob je tak opravdu působivý a ty drobné odkazy na Batmana jsou příjemným zpestřením navíc. Kdo pohrdá komiksovými filmy jako takovými, doporučuji zahodit předsudky a vyrazit do kina (i když tuším, že jsem jeden z posledních a všichni už to mají za sebou). "Is it just me, or is it getting crazier out there?"

• 12.6.2019  15:21
    Hotel Mumbai (2018)

je až neskutečné, čeho jsou některé ty vypatlané, muslimské hlavy, schopné udělat ve jménu své prapodivné víry. I když víry....ve filmu je nádherná pasáž, která vykresluje tyhle zrůdy v jejich reálné podobě. Těmhle hovadům totiž vůbec nejde o nějaký svatý boj, ve jménu pravdu a spravedlnosti, ale jdou prostě jenom po krvi, zbaběle se schovávajíc za tu svou nesmyslnou knížku. Silná a mrazivá podívaná

• 26.4.2019  11:39

Cokoliv jste po trailerech čekali, věřte mi, že nejste připraveni. Nemůžete být, protože ani já jsem nebyl. A to si troufale říkám, že jsem toho už viděl opravdu hodně. Takhle se přátelé dělá kampaň, kde nechcete vyzradit absolutně nic a kéž by se tím řídili i ostatní. To co totiž dostanete, je pak o to větší náser. A to je prosím Endgame v podstatě “menší“ film než Infinity War. Jedná se pořád o jeden z nejepičtějších blockbusterů všech dob, jen je v mnohém komornější, osudovější, sázející spíše na postavy a jejich vnitřní boj než na ten o osud vesmíru. A já to žral i s navijákem. A kdybych nebyl blokován vedle sedícím dvoutunovým mrožem, při konečném zúčtování bych vyskočil ze sedačky a vřískal nadšením.V Endgame je totiž vše, co jsem si přál vidět. A mnohem více. Svět se momentálně bude dělit na ty, kteří budou nadšení a ty, kteří považují komiksy za podřadnou zábavu. Přičemž ve většině případů ta druhá skupina tyto filmy ani neviděla, ale nadávají jenom aby byli zajímaví. Paradoxně jsou to ti samí, kterým se líbí Twilight a 50 odstínů šedi, takže to má myslím dost vypovídající hodnotu o jejich názoru. A pro tyto jedince film skutečně není. Poslední Avengers jsou totiž hlavně ULTIMÁTNÍM fan servisem pro nás, kteří byli s Marvelem od počátku. Sledování všech těch 21 snímků předtím se v těchhle parádních 3 hodinách zúročí. A já nelituji jediné sekundy, kterou jsem s MCU strávil. Neříkám, že jako takový si film neužije i běžný divák, pro kterého je duo Infinity War a Endgame prvním zářezem, ale nebudou mít takový zážitek jako my ostatní, kteří jsme tuhle jízdu absolvovali už od samotného počátku a pro nás je to tudíž jakousi zaslouženou odměnou. A přiznám se, na konci jsem měl slzy v očích. Ne snad nad smrtí těch páru postav nebo nad samotným závěrem, ale nad tím, že skončila jedna dlouhá a nádherná éra. Snad i tragická smrt Stana Leeho, který zde měl stylově své poslední cameo, byla předzvěstí, že spolu s ním tady končí i jeden obrovský, filmový projekt, který v historii kinematografie nemá obdoby. A obávám se, že něco podobného už se v příští desetiletce nepodaří Marvelu znovu zopakovat. Při vší úctě k novým postavám, ale nosnost a síla jejich charakterů prostě nemohou soupeřit s titány, jakými byli jejich předchůdci. Díky za všechno Stane, velké díky si zaslouží i Kevin Feige, že to dokázal takhle ukočírovat a díky bratrům Russoovým, že natočili ze 14 miliónů verzí tu jedinou správnou. Byla to nádherná a epická tečka za jednou dekádou, za jednou dlouhou, luxusní jízdou se kterou jsem strávil třetinu života a já na ní nikdy nezapomenu!

• 5.4.2019  12:59

Za mě takové první klopýtnutí a jeden z nejhorších filmů z MCU. Po slibném začátku přišla nuda, křečovitý humor, smysl postrádající scény a finále, které bych tipoval tak v počátcích celého univerza a ne v rozjeté sérii, kde prostě člověk čeká něco velkolepého. Samotná postava Captain Marvel je navíc opravdu špatná. Brie Larson je castingový přešlap, který mi bude asi dlouho drásat nervy. Ta ženská nemá charisma, komediální timing, její heroická póza je k smíchu a pokud je tohle budoucnost Avengers popř. MCU, začínám mít velké obavy.

• 26.2.2019  21:32

Epická sci-fi pohádka s nejroztomilejší hlavní hrdinkou posledních let. Rodriguez se urval ze řetězu (a Cameron zřejmě dost hlídal) a natočil úchvatnou podívanou, která balancuje na hranici PG-13 a jako třešničku představuje nejlepší sport všech dob. Motorball !!! A choreograf akčních scén by měl dostat minimálně 50% z tržeb. Což by asi nebylo tak moc, jelikož film zřejmě moc nevydělá. A to je škoda, protože Alita by si druhý díl opravdu zasloužila

• 11.10.2018  04:11
    Patient Zero (2018)

Ultranesmyslná a nelogická slátanina....nicméně pustit si to ve 3 ráno na noční, jde to přežít bez problémů

• 17.8.2018  17:50
    matka! (2017)

Nemůžu se rozhodnout, jestli je Aronofsky génius nebo šílený psychopat. Nepomůže mi ani to, že jsem vlastně vůbec nepochopil, na co se to sakra dívám (komorní drama? Mysteriózní horor? Totální psycho?!!). Jedno ale vím jistě. Nikdy jsem neviděl nic podobného tomu, co se děje posledních 30 minut filmu.

• 10.7.2018  19:04
    Song to Song (2017)

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale lepší režisér než Malick, je snad i Uwe Boll. Místní intelektuálové ať se nezlobí, ale podobnou pseudouměleckou sračku by dokázal zplodit každý neumětel. Snímek (stejně jako To the wonder a Knight of cups) samozřejmě nemá nic společného s něčím, čemu se dá říkat film. Není tady nic, co by se filmu byť jen blížilo. Od scénáře (v zajímavostech vidím, že i sám Gosling potvrdil, že se točilo bez scénáře....jaký to šok!!!) začínaje, po režisérské vedení konče. Plejáda slavných osobností se prostě vyskytuje v náhodně poskládaných scénách bez jakéhokoliv smyslu či posloupnosti, nikdy nevíte proč jsou postavy tam kde jsou, proč tam dělají to co tam dělají a co to vlastně melou za sračky. Konverzace či narace v pozadí opět nemají s danou scénou většinou nic společného a proto jako takové nemají žádnou logiku. Jasně, mnoho filmařů se snaží o nějaký filosofický podtext, ale dokážou to vpasovat do scén, které ve vás dokáží rezonovat, vyvolat odezvu, zamyslet se nad myšlenkou. Tady někdo plácne totální a nic neříkající hovno do scény, kde Gosling dává Rooney Mara na hlavu housenku (jako fakt nekecám!!!!). Potřetí už prostě podobný pekelný výplod “režiséra“ nemohu a nechci tolerovat a nelze dát nic jiného než nekompromisní odpad. Není tady bohužel prostě jediná věc, která by si zasloužila být ohodnocena kladně. BTW na film jsem byl nucen dívat se v třicetiminutových intervalech po dobu čtyř dnů, jelikož najednou se na to dívat nedá a obdivuji všechny, kdo to dokázali

• 23.6.2018  23:19

ultrakokotina. Že jsou blockbustery hloupé, s tím se počítá. Na tyhle filmy se nechodí kvůli scénáře. Ale co je moc, to je moc. Tak hloupý film jsem snad ještě neviděl. Od začátku do konce vám ta tupost nedovolí užít si ty momenty, které by měly táhnout celý film. Z ostrova, kde to bylo ještě jakž takž cool, se urychleně uteče do baráku, kde se děj začne odehrávat asi ve třech místnostech a to už je pak nefalšované peklo. Každý krok či rozhodnutí jakékoliv postavy je na ránu a kéž by je ty potvory sežraly všechny. Ale byli tam dinosauři, takže alespoň něco bylo fajn

• 21.6.2018  20:31

uff!! Dva ze tří jsou za mnou. Rok psychické přípravy se vyplatil a leč to bylo náročné, zvládl jsem toto veledílo až do konce. Předně je třeba pochválit, že se opravdu jedná o lepší film než první díl. I když upřímně, laťka byla nastavena tak nízko, že klesnout už se nedalo kam. To je však asi jediný klad filmu. Stále se totiž jedná o totální hnůj. Už po prvních 5 minutách divák pochopí na čem je a že s nějakou logikou, scénářem či snad dokonce hereckými výkony, si snímek tykat ani zdaleka nebude. Hned první setkání hlavní dvojice je něco tak neskutečně dementního, že vám vyhrknou slzy do očí. V tom nejhorším slova smyslu. Mezi těmi dvěma to prostě absolutně není. A když chcete stavět celou trilogii na chemii dvou herců (taky vám připadalo, že na sebe pořád jenom divně čumí??), kde není naprosto nic,víte, že to budou tři kousky plné utrpení. Už se tady nečeká 2 hodiny než na to oba vlítnou a ve filmu je těch scén podstatně více, ale opět jsou všechny vcelku o ničem. Když jsem na youtube narazil na video jak pes paničce začne ojíždět nohu, mělo to větší grády než tady. Nepočítám, že trojka přijde s něčím objevným a bude v třeba jiná a lepší, ale pokud si udrží (ne)kvalitu dvojky a nesklouzne k pojetí jedničky, asi už ten hattrick s touhle sérií nějak dokopu do konce.....i když na to asi budu potřebovat další rok přípravy

• 28.5.2018  04:49
    Jackie (2016)

Nejzbytečnější a nejnudnější biografie (či spíše lehké nahlédnutí na postavu) co jsem kdy viděl. Netuším nakolik se vycházelo z reálií a jaká Jackie Kennedy skutečně byla, ale doufám, že byla jiná, než jakou jí zde ztvárnili. Jinak by totiž byla pouze tupá, naivní a o pozornost škemrající kráva. Moderními slovy asi nejlépe vystiženo jako attention whore. Jestli tahle žena byla jakýmsi vzorem, ikonou či milníkem v historii USA, tak to by si s jejím chováním JFK později asi stejně vystřelil mozek z hlavy dobrovolně

• 10.5.2018  14:03
    Ben Hur (2016)

Někdy dokáže samotný závěr udělat celý film. A někdy ho zase celý dojebat. Hádejte, který případ je tohle....

• 13.4.2018  18:28

srdíčko všech geeku, gamerů a jim podobných plesá nadšením!! Spielberg se po pár slabých až hodně slabých kouscích vrací v plné parádě a servíruje naprosto boží, dvouhodinovou lekci popkultury. Mileniálové si můžou jít klouzat, protože zdaleka nemohou pochytit ty tuny odkazů a referencí na osmdesátky a devadesátky (ale i mnohem starší). Parádní old school soundtrack, gamesy od Space Invaders až po moderní Overwatch, filmové legendy od Star Wars, Terminátora, ale i režisérův Jurský park a asi milion dalších....všechno to tam je a já se nemůžu dočkat až si koupím Bluray a budu si doma vytípávat jednotlivé záběry :-) a zmínil jsem se, že to má i naprosto dech beroucí vizuál? Ne?? No tak má!!

• 5.4.2018  14:49
    Snowden (2016)

ať už hrdina či terorista jedno se mu upřít nedá. Měl koule uštědřit Americe solidní kopanec do prdele....i když tím zřejmě ve výsledku nic nezměnil. Z filmového hlediska klasická biografie, která Snowdena značně idealizuje jako takového správného, lidového hrdinu. Že tak učinil až když si sám solidně nahrabal a teď v tom možná pokračuje, akorát pro Putina, je už ta druhá stránka věci (ať už pravdivá či ne). Každopádně lehké mrazení v zádech film určitě vyvolá. Takže pozor. Nikdy nevíte, kdo se právě dívá!!

• 18.3.2018  13:00
    Tomb Raider (2018)

Je to tam!! Jedna z nejvěrnějších (i když ne nejlepších) videoherních adaptací. Konečně někdo pochopil koncept filmu podle hry, který si tak nehraje na něco, čím není (a co my hráčí my hráči ani nechceme) a drží se šablony herního Tomb Raider rebootu. A nepřekvapivě to funguje. Hra byla výborná a že film neobsáhne všechno je vcelku logické. Obzvláště s poměrně (ehm...) malým rozpočtem. Ale stihne do diváka nasypat pár epických momentů ze hry, půjčí si nástin příběhu, který pak hráče celkem překvapí (značně poupravená verze oproti gamese), hodí celkem fajn záporáka a hlavně....Alicia Vikander je parádní Lara Croft! Ta holka na to prostě má jak fyzicky, tak herecky. Její přerod v kickass vykradačku hrobů je pak opravdu uvěřitelný a je mi úplně šumák, že typickou Angličanku hraje Švédka. O to více mě zamrzí případný komerční fail. Tuhle sérii bych rád vídal pravidelněji a druhý díl tak uvítal s otevřenou náručí.

• 6.2.2018  11:32

Možná je to dobrej film a jenom nejsem schopen přijmout fakt, že kdyby se mnou žena takhle brutálně vyjebala, tak bych se na ní z fleku nevysral. Obzvláště kdybych mě doma čekal někdo jako Blake Lively!! Těžkej WTF...

• 19.12.2017  19:15

je to pecka....s velkým ALE. Odpouštět logické díry u blockbusterů je samozřejmost a mít jisté výhrady není také nic špatného. Čeho je ovšem moc, toho je příliš. A mám pocit, že tohle je přesně ten případ. Těch nešťastných momentů bylo totiž už přepříliš. Každá taková chvíle je sice okamžitě vyvážena něčím naprosto kulervoucím, ale nebýt té nostalgie, asi bych byl těžce zklamán. The Last Jedi hodně těží ze vzpomínek minulých trilogií (většinou z té staré) a dost staví na tom, že to ve vás vyvolá nával emocí a husí kůže vyraší i na palci u nohy. A víceméně má pravdu. Klidně si ale dokážu představit diváka, který se se Star Wars setkal až u Force Awakens a nyní je těžce zklamán. On ten stejný pocit totiž mít nebude. A proto ty faily a logické kolapsy asi tak lehce odpouštět také nebude. Je to pořád naprosto parádní přírůstek do SW série, jen prostě není nejlepší. Což se bohužel tak trochu očekávalo. Je to takové hodně dobře řemeslně zvládnuté předkolo, které nás má připravit na závěrečný nášup. A tak je třeba to brát. V rámci letošní produkce jde pořád o to nejlepší co může být, ale čekala se minimálně událost dekády. A ta se nekoná. Nicméně, dokážu si s klidem představit, že závěrečná epizoda se takovou událostí stane. P.S. The Last Jedi ještě více umocní fakt, že Rogue One byla totální sračka a průser na všech frontách. Jenom prostě těžila ze zájmu o SW univerzum a bohužel jí to kasovně vyšlo. SHAME!!

• 24.11.2017  21:01

tolik promarněného potenciálu v jednom filmu jsem snad ještě neviděl. Pár scén může evokovat k tomu, že se blýská na lepší časy, ale bohužel tomu tak není. 90% toho ostatního už se totiž nedá nazvat jinak než totální průser a kolaps po všech stránkách. Na filmu je vidět, že ani snímek samotný neví, čím chce vlastně být. A ve výsledku tak není ničím. Přihozením více hrdinů se mělo vytvořit jakési pozlátko úspěšného vybudování nového komiksového univerza, ale když jsou dva hrdinové ze tří jedni z nejnesympatičtějších postav historii komiksových filmů, tak už je i to poslední hozené záchranné lano totálně k ničemu. DC popř. WB by opravdu měli minimálně vyhodit a zažalovat všechny co se motali okolo castingu, protože to co ztvárnilo Flashe a Cyborga, jsou asi ty největší výškrabky hnoje, které se našly v Hollywoodských kanálech (i na toho Luthora dojde.WTF??). Opravdu doufám, že sólovky těchto dvou hrdinů nikdy nevzniknou, jelikož si nedokážu představit to utrpení koukat se na ně ve vlastním celovečerním filmu!! Obzvláště Flash je něco tak trapného a ostudného, že jsem se snažil zarýt co nejhlouběji do sedačky a doufal, že už to skončí. Marvel, který taky sází velkou měrou na humor může být v klidu. Vtípky v Justice League jsou nefunkční, mimo mísu a hrdiny opravdu litujete, že musí pronášet podobné repliky. Až se člověk vlastně Affleckovi ani nediví, že chce z této potápějící se lodi co nejrychleji vyskočit. Ale abych jenom nehanil...ostatní hrdinové jsou fajn. Stará garda v podání Batmana, Wonder Woman a Supermana (vážně to někdo může mít za spoiler??!!!) jsou pořád cool a některé akční scény jsou alespoň lehký nadprůměr (99% z nich už nicméně bylo v traileru). Z novinek je tak světlým bodem asi jenom Aquaman, kterého si Momoa vyloženě užívá. Mám komiksáky rád a jsem asi poslední člověk, který by tomuhle kousku přál neúspěch....ale snad přijde. Jinak než zastavením a překopáním celého tohohle podělaného projektu a výměnou většiny důležitých postů, se světlých zítřků totiž nedočkáme. P.S. Shazam a Zachary Levi??? I don't want to live on this planet anymore.

• 13.10.2017  19:39
    Sněhulák (2017)

Knižní předlohou nepolíbený jsem se mohl vžít do role nezávislého pozorovatele a vychutnat si tak film bez jakýchkoliv předsudků. I když vychutnat......on to byl totiž kardinální průser. Místy až úmorná, nudná, zdlouhavá ptákovina (mít květnatější vyjadřování, tak použiju výraz píčovina jak mraky). Milion dějových linek, které mi připadaly úplně zbytečné, jelikož si nejsem vědom, že by někam vedly či měly nějaký důležitý význam. Postavy na ránu, místy až tupé a Rebecca Ferguson ztvárnila asi nejblbější vyšetřovatelku co jsem za poslední dobu viděl. Fassbender je můj oblíbenec, ale tady mi bohužel radost neudělal. Na to, že měl být geniální detektiv, působil příliš často jako idiot, kterému je vlastně totálně u prdele co se děje. Zbyla pouze aura alkoholika a jakási karikatura sebe sama, která žila z vlastní slávy a pocitu, že jen díky tomu se může chovat jako totální hovado. Další postavy absolutně nevyužité a u většiny vlastně ani netuším proč tam byly. Finále už je pak opravdovým výsměchem, který by pasoval tak maximálně do kolumbijské telenovely a ne do rádoby seriozního snímku. Zklamání po všech stránkách a tuším, že kasovně to taky nebude žádná sláva a Sněhulák tak zůstane prvním a zároveň i posledním snímkem ze série. A je to tak asi nejlepší.

• 10.10.2017  23:01

Někdy se dokážu mrknout na hororovou slátaninu, kde zmutovaný retard seká hlavy všem v okolí, střeva lítaj všemi směry a krev teče po hektolitrech.....a pak jsou dny, kdy si v klidu sednu a pustím si Disneyovku (a vůbec si na to nepřipadám starej). Moderních předělávek klasických animáků jsem se zprvu bál, ale už Popelka mě celkem odrovnala a tady tomu není jinak. Má to epický vizuál, kostýmy, parádní songy, sympatické postavy (jak hrané tak digi), prostě klasická pohádka na kterou se někdy klidně podívám znovu....a pak zase. A že je Hermiona dokonalá Belle snad ani netřeba podotýkat.

• 5.10.2017  22:41

„Sometimes to love someone, you got to be a stranger. “ Nevím jestli je to tím, že je klasika tak dokonalá, nebo tím, že jsem od Villeneuva zvyklý na mnohem více, ale vrtá ve mně červíček zklamání. Ne že by šlo o špatný film, to vůbec ne, ale čekal jsem asi více. Děje se toho příliš málo a to málo je hrozně dlouhé. Málokdy kritizuju délku filmu, ale mám pocit, že tady by decentní zkrácení filmu trochu prospělo. Na to jak je děj víceméně plytký a stojící prakticky pouze na jednom twistu, je 163 minut lehce přepálených. Co je ovšem naprosto dokonalé, je vizuál, kamera a hudba. Původní Blade Runner je tady vidět a slyšet v celé své kráse. Gosling je sympaťák a role mu sedne, Ana de Armas je momentálně v mé osobní TOP 5 nejkrásnějších hereček a Ford je....prostě Deckard :-) Jared Leto je tu zase úplně na hovno (tentokrát nicméně ne moc vlastní vinou) a má opravdu moc málo prostoru na to aby něco předvedl. Ve výsledku jsem spíše spokojen, ale příště se pokusím raději nepodlehnout přehnaným očekáváním

• 1.10.2017  22:13

je dvojka horší než jednička?? Zřejmě ne (a pokud ano tak o opravdu zanedbatelné procento). Je to dobrý film?? Velmi pravděpodobně. Co jsou Kingsmani 2 ale zcela jistě a na 110%?? Film, který má kurva styl !!

• 30.8.2017  18:44

když podložíte základy kvalitním castingem, máte z poloviny vyhráno. A tady to je setsakra výhra!! Reynolds je sympaťák každým coulem. Pár průserů ho hodilo do druhé ligy a i on sám ví, jak si to podělal Green Lanternem (ten film není zas až tak hroznej). Naštěstí všechno své úsilí a srdce vložil do svého vysněného projektu a Deadpool byl jeho velkým návratem. A snad nikomu jsem to nepřál více než jemu. Tady jede víceméně to svoje, nahláškovaný agent se striktním morálním kodexem, který má chránit nej cool černocha všech dob. A světe div se, ti dva k sobě pasujou jak hrnec na prdel. Vše obklopenou tunou akce a fajn soundtrackem. Další plusový bodík za Elodie Yung což je asi nejvíc sexy žena posledních let! Kéž by se v dnešní době točilo víc podobně pohodových akčňáků. Jo a ještě s jednou věcí s Ryanem nelze nesouhlasit...fucking Prague! P.S. mým snem je docílit podobného vztahu jaký mají Sam Jackson a Salma .Hayek. EPIC!!

• 29.8.2017  16:55

Průhledné tak zhruba od 5. minuty (pro blbé tak od 10. a totální idioti musí mít jasno po patnácti minutách). Tudíž 60 minut čekáte, jaký twist si vlastně tvůrci připravili. A on žádný nepřijde. A vůbec to nevadí! Za celou tu dobu, kdy pochopíte hru tvůrců, si postupně zvykáme na vyšinuté duo bráchů a jejich povedené matinky a divák čeká až přijde ten očekávaný moment s velkým M. A ten výsledek (může být brán jako jakýsi twist) je kupodivu značně znepokojující. Místo dramatického vysvětlování a očekávaného pokecu u každodenní večeře tak dostaneme....řekněme více přímočařejší přístup, kdy vezme hlavní dvojka věci do svých rukou. Svíral mě tíživý pocit bezmoci, kdy vlastně poprvé soucítíte s hlavní hrdinkou, která sice v průběhu filmu nepostupovala zrovna příkladně, ale ruku na srdce, kdo by v její kůži byl pořád rozumně uvažujícím člověkem? Ač jsem byl tudíž v první půlce trochu zklamán přístupem, kdy jsem si myslel, že to rejža co se týče napětí těžce nezvládl, druhá mě přesvědčila, že to byl zřejmě úmysl. A to jsem schopen skousnout (i když se možná mýlím).

• 19.8.2017  21:15
    Rozpolcený (2016)

McAvoy je démon! A Shyamalan se po svých blockbusterových průserech začíná pomaličku vracet do první ligy. U The Visit mě mrazilo více, ale ani Split rozhodně nezklamal. Všechno samozřejmě stojí a padá na profesoru X a nutno dodat, že mění postavy stejně zdařile jako Mystique, od které toho evidentně hodně okoukal. Škoda až nadstandartní tuposti všech tří holek. Ty nány byly svým chováním a jednáním chvilkama vážně na ránu a sympatizovat s nima bylo opravdu mimořádně těžké (spíše nemožné). Finále potěšilo a já se vlastně na ten slibovaný duel v příštím filmu těším.

• 22.7.2017  08:24
    Dunkerk (2017)

Nolan je prostě jinde! A když má v zádech opět fantastického Zimmera, tak se nedá než vytasit se slovy chvály a uznání, že opět přišel s bijákem, který od první minuty (doslova) zarazí do sedačky a nepustí. Jeden z kandidátů na film roku je jasný.

• 16.7.2017  17:57

druhý nejsilnější blockbuster roku!! Emoční palba od začátku do konce s parádními a silnými hrdiny na obou stranách, kdy pouhý dialog dvou postav dokáže zařezat do sedačky a vyvolat husí kůži. CGI opičáci navíc “hrajou“ mnohem lépe než kdejaký živý herec a hlavně Caesar působí mnohdy neskutečně,ehm,lidsky. Znalci původní předlohy se navíc můžou šťourat v mnoha odkazech na původní díly a taky kvůli nim se pomalu začínám těšit na další část příběhu z planety opic. Škoda trochu přepálené délky, která přece jenom na podobný kousek nebyla vhodná, ale jinak parádní práce. Je třeba také pochválit nádherný soundtrack, díky kterému jsem měl u mnoha scén už opravdu namále....ano, málem mi i slzička ukápla a nestydím se za to!! Ten film si to zaslouží :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11