Země nomádů (2020)

Zase budu pro jednou za filmového barbara, ale tenhle film mě bohužel neoslovil naprosto v ničem a minul asi absolutně ve všem. Je to bezesporu dáno i tím, že tento, pro někoho fascinující život nomádů, vůbec nechápu a většinu těchto existencí by mnozí mohli označit slovy jako bezďák, socka, troska atd. a já bych se kvůli tomu nehádal. Což o to, herecky je to všechno vlastně super, ale zase ve mně byl po dlouhé době ten pocit, že kdyby dostal prachy a kameru do ruky jakýkoliv rutinér, dokázal by to natočit levou zadní. Příběh (dá-li se tomu tak říkat) tak pro mě byl pouze sletem scén, kde Frances McDormand chčije podél cesty, Frances McDormand žere instantní nudle, Frances McDormand se dovídá jakou ideální velikost by měl mít kyblík na sraní, Frances McDormand ve své dodávce sere do příslušného kyblíku a další obyčejné věci. Chloe Zhao je aktuálně vychvalována do nebes, dost pravděpodobně vyhraje Oscara a já se pomalu začínám bát o osud Eternals, které se v jejích rukou mohou stát dost velkou zrůdností....

Monster Hunter (2020)

V rámci ušetření diváků od tohoto kulturního obohacování ze strany Paula W.S. Andersona doufám, že se s Millou Jovovich brzy rozvedou, svedou velmi tvrdou soudní bitvu a tím pádem už spolu NIKDY nenatočí žádný film

The Final (2010)

Skvělej nápad v naprosto neuvěřitelně nudné a vyměklé formě. Je mi jasný, že nebyly prachy, ale s tímhle by se dalo i s malým rozpočtem vyhrát rozhodně lépe. Tvůrci neměli koule jít za hranici a naservírovat trochu drsnější podívanou. Minimálně v mé choré mysli, je tak milion lepších nápadů, jak naložit s lidma, které ze srdce nenávidím....ale nahlas to raději říkat nebudu.

Wonder Woman 1984 (2020)

A mým nejnenáviděnějším filmem se stává....upřímně, v letošní nabídce filmů, která byla značně osekána, jsem se na Wonder Woman opravdu těšil. Komiksáky mám obecně rád a první díl byl na DC tvorbu až překpapivě dobrý. Ale ukázalo se, že DCEU je opravdu v prdeli a až na občasné výjimky (Man of Steel, Aquaman), jsou jejich filmy opravdu špatné. Už Harley Quinn a její solo dobrodružství, bylo totální zprznění mé milované postavy, ale tady se jde ještě o kus dál. Je to celé nudné, hloupé, nic nedává smysl, triky jsou neskutečně špatné a až na úvodní závod se tam prvních asi 100 minut nic neděje!!! Což je na blockbuster, který mám minut 150 opravdu špatně (celkově je v tom filmu asi 10-15 minut akčních scén). Už předchozí filmy nevalné kvality ukázaly, že špatný scénář obalený tupou i když velkolepou akcí, je cesta do pekel, ale tady se režisérka rozhodla jít opačně a ty tři akční scény obalila hromadou hoven. Vezmu to popořadě. Gal Gadot je opravdu krásná ženská a opravdu špatná herečka. Neumí hrát, v akční poloze se tváří jako kdyby jí chytla sračka a navíc je tady nesympatická kráva. Chris Pine je doslova vytažený z prdele a jeho návrat nedává smysl (pomlčím o tom, že to je neskutečně creepy protože....uvidíte sami). Kristen Wiig přehrává všechny o parník a je snad jediným světlým bodem filmu. Bohužel jako záporačka Cheetah tu má velmi málo prostoru, takže další totálně promarněná příležitost. A když už jsme u těch záporáků. Pedro Pascal je asi to nejhorší a nejtrapnější, s čím jsem se v komiksácích kdy setkal. Celá zápletka s Dreamstonem je ultimátní zhovadilost a v návaznosti na ostatní filmy nedává vůbec žádný smysl. Finální poselství je pak doslova výsměchem veškeré logiky a sluníčkáře asi pošimrá na těch správných místech, ale racionálně uvažujícího diváka (a v podstatě každého člověka, co nemá v hlavě nasráno), svou hloupostí donutí film opravdu nenávidět. Ne, na třetí díl se netěším a Patty Jenkins a její chystané Star Wars budou dle mého jedním z nejhorších filmů....EVER!!

The Bravest (2019)

Ten film vlastně není špatný, ale ten čínský patos a přehnaný heroismus, je dotáhnut nad neúnosný level absurdna. Chápu, že publikum bude zuřivě masturbovat nad hrdinskými činy svých šikmookých soudruhů, ale diváci z jiných zemí budou jenom nevěřícně kroutit hlavama. Hasičští gerojové, jsou banda ubulených hovad, které kdyby se alespoň s poloviční intenzitou věnovali hašení tak, jak se věnují neustálému brečení, bylo by po požáru do 20 minut. Některé postavy pak dostanou extra prostor ukázat to správné superhrdinské srdíčko, až jsem v závěru vlastně skoro čekal, že se jako banda semknou a po všech průserech začnou na ten oheň normálně chcát. A vůbec bych se nedivil kdyby tím celou katastrofu odvrátili.

Uvnitř (2007)

Solidní, ale zároveň neskutečně stupidní gorefest. Hlavní hrdince jsem skutečně přál jen to nejhorší (a že se jí teda sralo), jelikož tak tupou postavu už jsem dlouho neviděl. Vlastně si nepamatuju, jestli jsem někdy v historii hororů viděl hloupější blbku, která měla tak stopadesát šancí jak se z prekérky dostat a nevyužila v podstatě žádnou.

Jeruzalém: Brána do pekel (2015)

hodina čumění na putování dvou hloupých kurviček a půl hodina roztřesených záběrů na nic (z toho 15 minut je v jeskyni, kde je vidět ještě větší hovno). Cloverfield měl nápad, styl a hlavně povedený vizuál. Jeruzalem to všechno zabil.

Pan deng zhe (2019)

Číňani se v těchhle melodramatických a patriotických CGI sračkách celkem hodně vyžívají. Bohužel to má většinou za následek jen to, že jsou všechny postavy ultra dementní a sledování jejich počínání někdy opravdu až fyzicky bolí. Konkrétně zde pak budete dvě hodiny sledovat bandu těch nejhloupějších horolezců na světě, kde všichni mají sebevražedné sklony a vyvolávají ve vás pocit, že pokud si i v té největší bouři skupinově zabrečíte, dokážete pak Mt. Everest zdolat třeba i na boso (tady nekecám, to tam fakt je!!). Čína je vlastně celkově asi nejubrečenější národ na světě a koukat už v několikátém filmu, jak postava se slzami v očích něco řve do prostoru, mě přestává bavit.

Padesát odstínů svobody (2018)

Tak mám za sebou celou trilogii....prví díl byl totální exkrement, druhý už nabídl něco, čemu se dalo říkat i film a třetí....byl vlastně vcelku neškodný průměr!! Nechápejte mě špatně, znovu už ten film nechci nikdy vidět, ale ze všech tří částí nabídl asi nejvíce. Dá se tady mluvit o příběhu, postavy už nejsou úplně na ránu (jsou dementní, ale v jednom momentu jsem Greye i chápal!!) a v závěru jsem cítil i něco jako napětí. Neuvěřitelná věc. Chápu, že ani u jednoho dílu nepatřím mezi cílovku a tak tomu možná nerozumím, ale proč to takhle nešlo od prvního dílu?? Ani potom by se nejednalo o nijak přelomové díla, ale neměl bych alespoň chuť vydloubnout si oči lžící. Každopádně, mám to za sebou, děkuji za jedinečnou zkušenost a již nikdy více. A teď se vrhnu na Twilight.....a nebo raději Sharknado. Počet dílů to má asi stejně a něco mi říká, že kvalitou to bude naprosto stejné filmové dno

Zaklínač (2019) (seriál)

nemůžu odolat a musím se vykecat. Předně dodám, že jsem fanoušek Zaklínače. Knihy jsem četl (několikrát), hrál hry (ještě vícekrát) a proto byla má očekávání vysoká. Už od prvního traileru bylo jasné, že tohle nesedne každému. Nicméně výsledek není tak hrozný, jak by jeden čekal. Geralt, Yennefer a Ciri, na které se příběh soustředí jsou vlastně více než fajn (obzvláště ta Yen je překvapivě skvělá) a první série se věnuje zpracování jejich příběhů, které byly v knize jen formou krátkých povídek nebo byly jen okrajově zmíněny. A síla jednotlivých scén je někdy opravdu kulervoucí. Přerod Yennefer a souběžný boj Geralta se strigou byl dokonalý, první díl věnující se Renfri a moment, kdy Geralt získal přezdívku Řezník z Blavikenu taky nasadil laťku vysoko a povídka Poslední přání byla zpracována, pro mě překvapivě, vlastně dost dobře. Jenže tam, kde jsou jednotlivé scény funkční samy o sobě, jako celek to lehce pokulhává. Nemít znalosti předlohy, jsem asi dost zmaten hlavně těmi skoky v časových rovinách, kdy se děj mezi scénami posune klidně o desítky let. Mi samotnému to nevadilo, ale divák, který se se Zaklínačem setkává poprvé asi moc stíhat nebude. Že se tvůrci nebudou striktně držet předlohy mi bylo taky jasné, nicméně i zde mi některá rozhodnutí přišla opravdu nešťastná. První díl navíc nabídl parádní souboj, který se pak již do konce série ani jednou neopakuje (celkově jich vlastně není moc a kvalitou šly dost dolů, minimálně v momentech, kdy je to Geralt vs skupina vojáků, žoldáku, apod.). Ve výsledku se tak pořád jedná o kvalitní seriál, který ale neví čím, a hlavně pro koho by chtěl být. Kde vidím zcela zásadní fail, to je casting!! Asi 80% všech vedlejších postav, je obsazena lidmi, kteří nemají žádné charisma, jsou odporní, nudní a hodně jich vlastně ani neumí hrát. Jeden příklad za všechny....čarodějky, v knihách popsány jako nádherné ženy, které svou krásu ještě podtrhnou špetkou magie, takže každému spadne čelist, když je spatří. Tady je, až na výjimky, každá čarodějka naprosto hnusná a totálně nesympatická a je vám totálně ukradené, jestli zaklepe bačkorama nebo ne. Obzvláště Triss je tak nechutná, že pokaždé, kdy se objevila na obrazovce, zažíval jsem muka a chtěl jsem prohodit televizi oknem. Dalším nemilým rozhodnutím, kdy museli tvůrci jít s dobou, bylo šílené a na sílu prováděné obsazování černoušků do určitých rolí. Takže tady máme politicky korektního elfa, černého jak uhel (vymyšleného pouze pro potřeby seriálu), náčelnici dryád z Brokilonu hrála politicky korektní dáma s umaštěnýma dredama a Fringilla Vigo (ve hrách i knihách čarodějka bílá jak sníh) se nám taky silně opálila. Tady šli tvůrci na ruku právě novým divákům, nicméně ti nemusí rozumět již výše uvedenému, zmatenému ději a zároveň tedy tyto castingové volby naserou všechny fandy předlohy. Zpět k něčemu pozitivnímu a za co dávám jednoznačně palec nahoru, je soundtrack. Za mě osobně se přikláním spíše tím spokojenějším směrem, ale do druhé sezóny bych si určitě pár změn přál. Tak uvidíme za rok.....