Terminátor: Temný osud (2019)

žijeme v opravdu děsivé době, kdy je politická korektnost na takové úrovni, že ani ty největší filmové klenoty před ní nejsou v bezpečí. A tak se spolu s tímto nechutným trendem dojebala i značka, která kdysi definovala akční žánr. Vlastně stačí jenom popsat si hlavní postavy aby člověk věděl, co je zde špatně. Hlavní zlej terminátor je podvyživený mexický imigrant, který nahání strach asi jako košík s koťaty. Osud světa má spasit nový John Connor, kterého hraje usmrkaná, malá holka!! (samozřejmě taky osmahlé barvy pleti), která neumí do pěti počítat, polovinu filmu brečí a tu druhou se snaží o jakousi heroickou pózu, kterou jí ovšem nikdo nežere. Její ochránkyni hraje osvalená, nabušená ženská (poděkujme tímto #metoo hnutí), která si po každém souboji musí střelit dávku vitamínů do žil (jako vážně!!). Sarah Connor zde byla vlastně úplně k hovnu a odškrtneme si jí jenom jako nutnou položku a marketigový tahák. A Arnie to bohužel sám neutáhne, i když, všechna čest, je samozřejmě boží a přestože má jeho postava naprosto tragický background, v okamžiku kdy se objeví na plátně, kvalita jde trochu nahoru. Film je ovšem i tak ve výsledku silný průměr s pár dobrými momenty a mnoha špatnými a nostalgie na mě v tomto případě nefungovala vůbec. Je možná dobře, že komerční fail zřejmě zapříčiní konec značky na dlouhá léta, protože v dalším díle bychom se taky mohli dočkat transgender terminátora a to už bych se v tom kině vážně regulérně zgrcal. Tímto nechci urážet menšiny a jedince, kteří si nejsou jisti co vlastně jsou, ale prosím, ať se tento trend přestane těžce na sílu srát do každého druhého blockbusteru. Inteligentní lidi chápou jisté věci i bez toho a ty uřvané hovada na netu, co na sebe jenom rádi upozorňují, protože bez toho jejich život nemá smysl, do kina stejně nechodí....RIP Terminator

Joker (2019)

hluboce depresivní a silně nepříjemná podívaná!! Děsivější o to více, že se nejedná o komiksák (víceméně je film odlišný asi od všech doposud natočených komiksovek), ale o lehce nadsazený pohled na dnešní svět. Dát pod to nálepku, podle skutečné události, asi bych i uvěřil, že tam někde venku pobíhá člověk, kterého společnost semlela takovým způsobem, že se od ní kompletně distancoval. A pravděpodobně takových lidí existuje poměrně dost. I proto je nesmírně jednoduché se sžít s postavou Arthura Flecka a málokterému hrdinovi (i když....hrdinovi) porozumíte tak, jako jemu. Jeho přerod v jednoho z nejikoničtějších záporáků všech dob je tak opravdu působivý a ty drobné odkazy na Batmana jsou příjemným zpestřením navíc. Kdo pohrdá komiksovými filmy jako takovými, doporučuji zahodit předsudky a vyrazit do kina (i když tuším, že jsem jeden z posledních a všichni už to mají za sebou). "Is it just me, or is it getting crazier out there?"

Hotel Mumbai (2018)

je až neskutečné, čeho jsou některé ty vypatlané, muslimské hlavy, schopné udělat ve jménu své prapodivné víry. I když víry....ve filmu je nádherná pasáž, která vykresluje tyhle zrůdy v jejich reálné podobě. Těmhle hovadům totiž vůbec nejde o nějaký svatý boj, ve jménu pravdu a spravedlnosti, ale jdou prostě jenom po krvi, zbaběle se schovávajíc za tu svou nesmyslnou knížku. Silná a mrazivá podívaná

Avengers: Endgame (2019)

Cokoliv jste po trailerech čekali, věřte mi, že nejste připraveni. Nemůžete být, protože ani já jsem nebyl. A to si troufale říkám, že jsem toho už viděl opravdu hodně. Takhle se přátelé dělá kampaň, kde nechcete vyzradit absolutně nic a kéž by se tím řídili i ostatní. To co totiž dostanete, je pak o to větší náser. A to je prosím Endgame v podstatě “menší“ film než Infinity War. Jedná se pořád o jeden z nejepičtějších blockbusterů všech dob, jen je v mnohém komornější, osudovější, sázející spíše na postavy a jejich vnitřní boj než na ten o osud vesmíru. A já to žral i s navijákem. A kdybych nebyl blokován vedle sedícím dvoutunovým mrožem, při konečném zúčtování bych vyskočil ze sedačky a vřískal nadšením.V Endgame je totiž vše, co jsem si přál vidět. A mnohem více. Svět se momentálně bude dělit na ty, kteří budou nadšení a ty, kteří považují komiksy za podřadnou zábavu. Přičemž ve většině případů ta druhá skupina tyto filmy ani neviděla, ale nadávají jenom aby byli zajímaví. Paradoxně jsou to ti samí, kterým se líbí Twilight a 50 odstínů šedi, takže to má myslím dost vypovídající hodnotu o jejich názoru. A pro tyto jedince film skutečně není. Poslední Avengers jsou totiž hlavně ULTIMÁTNÍM fan servisem pro nás, kteří byli s Marvelem od počátku. Sledování všech těch 21 snímků předtím se v těchhle parádních 3 hodinách zúročí. A já nelituji jediné sekundy, kterou jsem s MCU strávil. Neříkám, že jako takový si film neužije i běžný divák, pro kterého je duo Infinity War a Endgame prvním zářezem, ale nebudou mít takový zážitek jako my ostatní, kteří jsme tuhle jízdu absolvovali už od samotného počátku a pro nás je to tudíž jakousi zaslouženou odměnou. A přiznám se, na konci jsem měl slzy v očích. Ne snad nad smrtí těch páru postav nebo nad samotným závěrem, ale nad tím, že skončila jedna dlouhá a nádherná éra. Snad i tragická smrt Stana Leeho, který zde měl stylově své poslední cameo, byla předzvěstí, že spolu s ním tady končí i jeden obrovský, filmový projekt, který v historii kinematografie nemá obdoby. A obávám se, že něco podobného už se v příští desetiletce nepodaří Marvelu znovu zopakovat. Při vší úctě k novým postavám, ale nosnost a síla jejich charakterů prostě nemohou soupeřit s titány, jakými byli jejich předchůdci. Díky za všechno Stane, velké díky si zaslouží i Kevin Feige, že to dokázal takhle ukočírovat a díky bratrům Russoovým, že natočili ze 14 miliónů verzí tu jedinou správnou. Byla to nádherná a epická tečka za jednou dekádou, za jednou dlouhou, luxusní jízdou se kterou jsem strávil třetinu života a já na ní nikdy nezapomenu!

Captain Marvel (2019)

Za mě takové první klopýtnutí a jeden z nejhorších filmů z MCU. Po slibném začátku přišla nuda, křečovitý humor, smysl postrádající scény a finále, které bych tipoval tak v počátcích celého univerza a ne v rozjeté sérii, kde prostě člověk čeká něco velkolepého. Samotná postava Captain Marvel je navíc opravdu špatná. Brie Larson je castingový přešlap, který mi bude asi dlouho drásat nervy. Ta ženská nemá charisma, komediální timing, její heroická póza je k smíchu a pokud je tohle budoucnost Avengers popř. MCU, začínám mít velké obavy.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Epická sci-fi pohádka s nejroztomilejší hlavní hrdinkou posledních let. Rodriguez se urval ze řetězu (a Cameron zřejmě dost hlídal) a natočil úchvatnou podívanou, která balancuje na hranici PG-13 a jako třešničku představuje nejlepší sport všech dob. Motorball !!! A choreograf akčních scén by měl dostat minimálně 50% z tržeb. Což by asi nebylo tak moc, jelikož film zřejmě moc nevydělá. A to je škoda, protože Alita by si druhý díl opravdu zasloužila

Patient Zero (2018)

Ultranesmyslná a nelogická slátanina....nicméně pustit si to ve 3 ráno na noční, jde to přežít bez problémů

matka! (2017)

Nemůžu se rozhodnout, jestli je Aronofsky génius nebo šílený psychopat. Nepomůže mi ani to, že jsem vlastně vůbec nepochopil, na co se to sakra dívám (komorní drama? Mysteriózní horor? Totální psycho?!!). Jedno ale vím jistě. Nikdy jsem neviděl nic podobného tomu, co se děje posledních 30 minut filmu.

Od písně k písni (2017) odpad!

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale lepší režisér než Malick, je snad i Uwe Boll. Místní intelektuálové ať se nezlobí, ale podobnou pseudouměleckou sračku by dokázal zplodit každý neumětel. Snímek (stejně jako To the wonder a Knight of cups) samozřejmě nemá nic společného s něčím, čemu se dá říkat film. Není tady nic, co by se filmu byť jen blížilo. Od scénáře (v zajímavostech vidím, že i sám Gosling potvrdil, že se točilo bez scénáře....jaký to šok!!!) začínaje, po režisérské vedení konče. Plejáda slavných osobností se prostě vyskytuje v náhodně poskládaných scénách bez jakéhokoliv smyslu či posloupnosti, nikdy nevíte proč jsou postavy tam kde jsou, proč tam dělají to co tam dělají a co to vlastně melou za sračky. Konverzace či narace v pozadí opět nemají s danou scénou většinou nic společného a proto jako takové nemají žádnou logiku. Jasně, mnoho filmařů se snaží o nějaký filosofický podtext, ale dokážou to vpasovat do scén, které ve vás dokáží rezonovat, vyvolat odezvu, zamyslet se nad myšlenkou. Tady někdo plácne totální a nic neříkající hovno do scény, kde Gosling dává Rooney Mara na hlavu housenku (jako fakt nekecám!!!!). Potřetí už prostě podobný pekelný výplod “režiséra“ nemohu a nechci tolerovat a nelze dát nic jiného než nekompromisní odpad. Není tady bohužel prostě jediná věc, která by si zasloužila být ohodnocena kladně. BTW na film jsem byl nucen dívat se v třicetiminutových intervalech po dobu čtyř dnů, jelikož najednou se na to dívat nedá a obdivuji všechny, kdo to dokázali

Jurský svět: Zánik říše (2018)

ultrakokotina. Že jsou blockbustery hloupé, s tím se počítá. Na tyhle filmy se nechodí kvůli scénáře. Ale co je moc, to je moc. Tak hloupý film jsem snad ještě neviděl. Od začátku do konce vám ta tupost nedovolí užít si ty momenty, které by měly táhnout celý film. Z ostrova, kde to bylo ještě jakž takž cool, se urychleně uteče do baráku, kde se děj začne odehrávat asi ve třech místnostech a to už je pak nefalšované peklo. Každý krok či rozhodnutí jakékoliv postavy je na ránu a kéž by je ty potvory sežraly všechny. Ale byli tam dinosauři, takže alespoň něco bylo fajn