Kdysi byli bojovníky (1994)

O tomhle filmu jsem v životě nikdy neslyšel až jsem ho jednou zahlédl ve V.I.M.ku na Moviezone a když jsem viděl 90% hodnocení a v kolonce režiséra jméno Lee Tamahori tak mě to začlo opravdu zajímat.Tak jsem si ho sehnal,kouknul a s naprostým pocitem uspokojení dal 5*.Once were warriors by si mohl dát nálepku podle skutečných událostí,protože situace rodiny,která je naprosto v totálním rozkladu je v dnešním světě naprosto běžná.Otec alkoholik a násilník,syn dán do dětského domova,dcera se maximálně snaží starat se o dva mladší sourozence(i když samotné je ji třináct) druhý syn se přidává do dost podivného gangu potetovaných bláznů a matka,která neví co vlastně chce a jak situaci vyřešit.Prostě běžný život ve své nejkrutější podobě.90%

Vlajky našich otců (2006)

První půlka několikanásobně překonává druhou,ale i tak se na to dá celkem dívat.Ten závěrečný americký patos byl sice poněkud dlouhý,ale to u filmu oslavujícím americké hrdiny asi muselo být.Ale konečně jsem se dočkal fakt pořádné bitvy,která byla po Ryanovi asi to nejlepší co jsem měl možnost vidět.A pokud jsou Dopisy z Iwo Jimy ještě lepší(a říká se to) tak se opravdu docela dost těším. 75% // Na druhý pokus mi to přišlo tak nějak hodně slabší,tentokrát i ty patetické kecy už byly takové dost blbé.Hodnocení měnit nebudu , ale jsou to hodně slabé 4*

Spláchnutej (2006)

Velmi povedený filmík,který v dnešním ''přeanimákovaném'' světě patří mezi ty lepší dílka.A hlavně si sympatické krysy udržely mojí pozornost po celou dobu a to se v poslední době nestává mnoha filmům.Ale hlavně tady byli fantastičtí zpívajíci slimáci:-)))) u jejich Don't worry jsem se málem potrhal smíchy.Skvělá záležitost za 80%

Happy Feet (2006)

Happy feet byl v zahraničí chválen na každém kroku až nakonec urval Oscara za nejlepší animák.Co proboha mohlo porazit Auta!! Pak jsem se na zpívající tučńáky podíval a...nebyli lepší než Auta,ale byli výborní.Animace dobrá(místy až excelentní),soundtrack a taneční čísla úžasná,tučńáčí amigos výborní,skoro dokonalý animák až na ten konec,kdy se asi kus filmu podstatně usekl a hodně ztratil tempo.Ale dobrá byla myšlenka spojit animace s hranými lidskými postavami a ke konci samozřejmě poselství to nemohlo chybět. Mě se ale Happy feet hodně líbil a dávám mu 75%

Eragon (2006)

Tak nebylo to zase tak špatné.Je to hodně podobné Dračímu srdci akorát tady máme místo rytíře hrdiny,blond´atého sedláka,který svým jednáním snad vždycky něco posral ,aby byl pak oslavován za zabití jednoho blbečka(kterému sem ovšem fandil více než sedlákovi).Ale nudit jsem se rozhodně nenudil.Mohlo se tady sice taky trošku jednat o vedlejší postavy,které jsou ve filmu celkově asi 10 minut,ale to by pak zase asi neprospělo v délce filmu,která byla myslím naprosto ideální.A Safira vypadala fakt hodně dobře.Takže ano,Eragon ušel.70%

Absurdistán (2006)

Poměrně slušná komedie,které bohužel v druhé půlce dojde dech.Ale vize této velmi nepěkné budoucnosti byla fakt povedená.Naprostí dementi vládnou,pijou pouze energy drink,hromadí odpadky do obrovských hor,za prezidenta mají černého pornoherce a nejlepším filmem je 90 minutový záběr na prdel.Potřeboval bych ještě půl * protože 3 je málo a 4 zase moc.

Marie Antoinetta (2006)

Mám takový pocit,že v tomhle filmu se nestalo absolutně nic!!! Kirsten Dunst v roli francouzské královny stihla tak akorát porodit v rychlosti dvě děti a v ještě větší rychlosti se vyspat se dvěma týpkama. A tak mi nezbývalo se celým filmem pronudit a čekat na závěrečnou popravu když v tom na mě blikly závěrečné titulky!! Ani umřít nestihla pořádně a celý film byl tak vlastně totálně o hovně.2 hvězdičky za občasné pěkné záběry,za stále pěknou Kirsten,za celkem pěknou hudbu,ale hlavně proto,že s jednou hvězdou by se to blížilo úplné sračce a některým by se přece jen Marie Antoinette mohla líbit.Ale mě prostě nesedla.

Hlava nehlava (2006)

Totálně šílená tragikomedie ve které asi žádná postava není normální. Matka,která chce prorazit jako slavná spisovatelka trpící schizofrenií,její syn gay,který byl dán do péče psychiatrovi,který uctívá hovno jako nástroj boží,dcera,která si uvaří k obědu mrtvou kočku,prostě absolutně nenormální lidé,kteří ale musí bojovat s všedními problémy světa okolo sebe. Vynikající herecké výkony tomu nasazují korunku,škoda jenom,že je to přece jenom delší než by mělo být.75%

Izolace (2006)

Z počátku to vypadalo jako lehce vtipný horor s jedním masovým vrahem.A pak z toho vylezl prudce vtipný film ne s jedním,ale s několika mad'arskými (myslím) šílenci!! Film jede ve svižném tempu,vtípky se objevují i na těch nejvypjatějších místech(nejlepší asi scéna,kdy se jeden z myslivců snaží zapálit jednu z obětí a když mu nejde škrtnout sirka tak vytáhne plamenomet a nebo scénka se sestřelením letadla prostě nemají chybu a ještě Escort slečny v jámě byly dobré prostě bylo toho hodně) a závěrečné rozuzlení zdánlivě nesmyslného příběhu bylo docela zajímavé.A ještě nikdy jsem asi neviděl jak hlavní hrdiny tvoří banda absolutních dementů:-)) 85%

Záchranáři (2006)

Už tolikrát omletý příběh jak se mladý sráč dere ke slávě až ho nakonec zkrotí velitel naprostý hrdina.Tentokrát je to zasazeno do prostředí Pobřežní stráže a tak to mohlo být alespon trošku akční.Paradoxně jsem se více bavil ve výcvikovém centru a když došlo na akci tak děs a hrůza.Začátek a konec naprostá nuda s lehce vyváženým středem a máme tady průměrák jak vyšitý.

Časové pásmo bylo změněno