Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

Tak jo, pokračování pana Náhodného se povedlo. Film jde ještě víc dál v humoru a dokáže překvapit i trochu gore humornými scénkami. Někomu to asi může přijít ujetý a blbý, ale mne to teda sedlo. Připomnělo mi to Tarantina trochu v kombinaci s komedií. Co se týče příběhu, první půlka připomíná buddy komedii, ale jakmile Scott začne dělat chůvu, akce může začít. Dlouhé rvačky občas mohou malinko připadat repetetivní, avšak dycky nabídnou něco navíc a to mne fakt bavilo. Klaun byl srandovní parodie. Tohle je fakt vyšperkovaný, kamera ala Evans a když někdo padá, kamera se hýbe s ním. Ta byla fakt zajímavá a vše jde krásně vidět. Co mne moc nebavilo tak syn tý mafiánky, to byl dement a scéna s kýblem, zbytečná a to fakt nemusím. Ale popichování mezi ním a Scottem byla sranda. I postava Reye mne moc nebavila a taky byla zbytečná avšak hezká pocta. Celkově to pořád má šmrnc a je to zábavný avšak trochu víc ujetější, ale pořád je to to lepší co Adkins nabízí a já jsem klidně pro další díly. Takové béčkové záležitosti mne baví a jsem rád, když něco takového objevím.

Krycí jméno: Nehoda (2018)

Tak ale toto. No už jednou jsem to viděl, ale něco mi říkalo, že tomu mám dát druhou šanci. A opravdu to stálo za to. Byl jsem uchvácen. Je to takový mix různých filmů, který ale se sakra vyvedl. Hlavně další z perfektních rolí Adkinse, kdy nejenom ukazuje svůj bojový um, ale taky i herecký. Jak řekl i on sám, moc herců, kteří se umí ohánět a zároveň hrát není, ale on patří mezi ně. Ostatně i zbytek hereckého osazenstva se mi fakt líbil. A i když je to takový druh revenge filmu, tak kombinuje prvky vražd a pátrání do sebe a stojí to opravdu za to. Opravdová zábava i s dost vtipnými vsuvkami a hláškami, které opravdu stojí za to vidět. Tohle rozhodně chci vidět znovu. Tímto si člověk dokáže zvednout náladu.

Železné srdce (1992)

No nebudu chodit kolem horké kaše, tohle se nepovedlo na všech frontách. Prvně, nevyužitý potenciál dvou opravdu dobrých bijců, Bolo a Richard. Richard tu nepředvede nic i když herecký výkon ano, rozhodně lepší než hlavní hrdina, pro kterého to byla první a poslední role. No co si budeme, žádný Dicaprio to není, to by nevadilo, ale nejen, že choreografie se nepovedla, ale on nepředvedl nic navíc, prostě si to odkroutit a jít. Je škoda, že taneční kreace v klubu byly delší než všechny bitky ve filmu, jen možná ta s Bolem byla stejně dlouhá, ale byla i horší než ten tanec. Film jako takový je na pomezí drama, krimi a pak až akce, i když pár bitek tu je. Ale ani tohle se nepovedlo a film neví, čím vlastně chce být. Jsou béčka a béčka. A bohužel tohle je špatné béčko, ale i takové jsou. Nevadí, jdeme dále. Jen tohle opravdu nemá smysl, snad jen pokud chcete vidět všechny filmy s Bolem nebo s Richardem nebo od režiséra či jiného herce, co tu hraje. Jinak nevidím důvod si to pouštět. V dob VHS si myslím, že jsem to neviděl a pokud ano, nedivím se, že jsem na to zapomněl.

Poslání (2001)

Tohle období Jeana mne baví. Není to typický akčňák, ale taková variace na Indiana s náboženskou sektou a prostředí Izraele hrozně filmu sedí, honičky v autech a běhání tam vypadá opravdu dobře. A rvačky tady jsou samozřejmě taky. Odlehčená forma v podobě hlášek a vtipných situací filmu prospívá a díky tomu film opravdu uteče. Takové odlehčené akční věci mne fakt baví a tohle se Jeanovi povedlo a tady je ve formě.

Teror ve vlaku (2002)

Ok, tohle je tak trashová věc, že to pro každého není. Ale film má opravdu spád, samá akce a ještě i biologická zbraň a do toho hláškující Jean s velice špatnými triky, to je prostě paráda. Hrozně jsem se bavil, takového Van damma fakt můžu. Ale jasně, pro lidi co to nesnesou to bude hrozná podívaná, ale na tohle jsem ujetej a já se fakt bavil. A poprvé v zahraničním filmu jsem viděl, že se odehrává na Slovensku. Taky fajn.

Agent z Hong Kongu (2001)

Pohodová akční záležitost od Jackieho. Není to úplně narvané akcí, ale je fakt fajn a celkově je to takový odlehčený a příběh mne tentokrát taky bavil. Jasně originalita se tam asi moc najít nedá, ale právě akce to zachrání, zvláště na tržišti jsem se fakt pobavil. Pro mne tohle patří mezi to lepší a nemám s tím problém.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Hyams určitě pochytil od svého otce dost věcí protože co se týče různých filmařských dovedností, tak jich tady předvedl spoustu. Pohled z první osoby, gore, ale hlavně skvěle natočený rvačky a nasnímaný, vše jde skvěle vidět a dal Adkinsovi možnost se zase ukázat. Tohle všechno funguje na jedničku s hvězdičkou. Adkins si jde tady pro mrtvoly a souboje jsou brutální, zvláště na konci. A rvačka s Dolphem je super. Oba herci i Van Damme i Dolph se mi tu líbili, zvláště tajemný psychopat Jean, který toho moc nenamluví, ale na konci předvede, že pořád se umí hejbat. A ano, hrajou tu druhý housle a mne to nevadilo. Jen je škoda, že část filmu, kdy Adkins hledá odpovědi se trochu víc vleče. Proto bych film rozdělil na části, které fungují a které moc ne. A tato část patří, co moc nefunguje. A ta ani celkově moc akce neobsahuje a vše se šetří na závěr. Jakmile ale dojde na automobilovou honičku, jatka mohou začít. Ale i začátek je dost hustý a ta hororová atmosféra z toho jde opravdu cejtit. Akorát ty blikací psychadelické části byly zbytečný. Ale celkově to byl dost nezvyklý počin, který ale nemusí sednout každému, ale na jedno podívání pro zajímavost proč ne. Rozhodně to patří do té lepší tvorby Adkinse.

The Art of Action (2020) (pořad)

Tuhle talk show mám rád. Scott udělal skvělou věc, že si přes Skype pozval opravdu velkou plejádu víceméně béčkových herců, ale je tam i např. Steven Seagal, Dolph Lundgren, Keanu Reeves, Iko Uwais a opravdu spousta dalších. Je fajn vidět tyhle herce i jinak než v akci, opravdu povedené rozhovory, kde rozebírají své filmy, jak se dostali k bojovému umění atd. Je zde možnost pochytit i spoustu zajímavých informací ze světa filmu, jak probíhá natáčení, jak v 90.letech se sháněli peníze na filmy atd. Tohle mne fakt baví a jako fanda béčkových akčňaků jsem bral tyhle rozhovory jako povinnost dozvědet se více. Pokud to někoho zajímá aspoň si poslechnout svého oblíbeného herce, dejte tomu šanci, tohle je fakt fajn. A díky tomu, že Scott je taky sám herec, ty rozhovory jsou opravdu uvolněné a kamarádské. Akorát pro někoho to může být mínus, že celé je to pouze v angličtině a ani nejsou český titulky, tak pro lidi co moc anglicky neumí, to může být složitější i díky akcentům.

Krvavý měsíc (1997)

Bojový scény mne opravdu bavily, hlavně scéna v bytě byla fakt zábava. Škoda, že tu nebylo více naháněček, ale tak nemůžu mít všechno. Akce je tu tak akorát, akorát v půlce filmu se rozjede vyšetřování, které není bůhví co, ale zase film nenudí. Akorát tahle pasáž trochu zbrzdila tempo filmu, ale pak to vynahradí další bitky. Škoda akorát záporáka, ohánět se umí což o to, ale chybí mu charizma nebo cokoli co by ho dělalo víc zajímavým. Každopádně zase kombinace akce a krimi. Taková pohodová jednohubka, souboje fakt stojí za to. Jo a v tomto filmu mne překvapil Rob Van Damme, ani jsem si nečetl, kdo tam má bejt tak jsem byl potěšen, dycky mne kdokoli z wrestlerů potěší svou ač malou přitomností.

Inferno (1999)

No zas takový průser to nebyl. Ano, je to capina, ale fakt zábavná. Nikdy neberte motorku Van Dammovi. Pak začne totiž zabíjení a zmatek. A přesně o tomto ten film je. Už jsem to jednou zmiňoval, ale viděl jsem už i šílenější motivy proč někoho zrubat. Ale právě se mi líbil humor, který byl zahrnut do tohoto filmu a celé je to podané odlehčenou formou. A líbilo se mi jak se Van Damme pořád úsmíval jak měsíček na hnoji, jestli to bylo schválně nebo fakt věděl, že je to blbost a že tomu přidá takové vsuvky, nevím. Každopádně já si to užil, bavil jsem se a zajímalo mne jak to dopadne. Je tu celkem dost akce překvapivě a některé scény byly fakt srandovní. Hodnotím to pozitivně a musí se k filmu přistupovat s nadhledem. Pak se budete bavit.