Mariňák (2005)

Protiválečný film o čekání na válku, která pro někoho vůbec nepřišla. Působivé vizuálně, skvěle zahrané a vynikající soundtrack.

B-hyeong namjachingu (2005)

Podle komentáře Májovky jsem čekal, že to bude něco jako 100 days with Mr. Arrogant, který jsem viděl před třemi dny. V porovnání s tímto filmem "B" mnohem vtipnější, romantičtější, lépe natočené a vůbec mi tam přišlo všechno lepší. Hlavně vtipy byli mnohem citlivější, nebyly tak prvoplánová a buransky uhozené. Ústřední pár byl rovněž mnohem sympatičtější. A ještě musím vyzvednou nádhernou obrazovou stylizaci, každý záběr je v překrásných barvách, krásné pokoukání. Na druhou stranu se film nemůže řadit ke klasikám typu MSG, Moment to rembember, Ing a dalším, ale nemá k nim zas tak daleko. Navíc má pěkný soundtrack. A abych mu zvednul trochu hodnocení, tak dám za pět, přestože je to spíš tak na lepší čtyři:-)

Aein (2005)

Nádherně natočeno, v krásných ostrých barvách, nádherná prostředí, charismatičtí hrdinové, na korejské poměry nečekaně otevřené sexuální scény, romantika v uvěřitelných mezích, zajímavá hudba.

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Nádherný milostný příběh. Přestože děj se dá snadno předpokládat, tak jsem si zase zabrečel:-) Nádherně natočeno, krásná kamera, barevné ladění, ústřední dvojice je tak sladká, hmm... vřele doporučuji všem fandům romantických filmů.

Swiri (1999)

Za největší výtku bych považoval stejně jako tombac naprostou neschopnost agentů Jižní Koreje. Kdyby v těchto scénách ubrali, nemělo by to chybu. Poslední třetinu jsem si vyloženě užil, poté co se odhalí něčí identita, stává se to lahůdkové:-)

Jigureul jikyeora! (2003)

Konečně jsem našel dost odvahy a skoukl tenhle "greenpeace horor" Mě se to docela hodně líbilo, ale bez mučení se přiznám, že bude trvat hodně dlouho, než znova najdu odvahu si to pustit.

Suwingu gâruzu (2004)

Na světě jsou dva druhy lidí, ti kteří swingují a ti, kteří ne. A já swinguji:-)

Saedeu mubi (2005)

Přestože název už mnohé prozrazuje, přesto jsem nečekal takový nával nešťastných konců na konec filmu. Úplný závěr mi přišel už trochu moc přitažený, ale všechno ostatní příběhy byly krásné. Vše zarámováno nádhernou kamerou a hudbou. U mě to je na čistých 9/10, když jsem přemýšlel, na kterou stranu se zde přehnoupnu, tak jsem se nakonec rozhodl nahoru. Důvody: ve filmu hraje celá řada mých oblíbenců a ten soundtrack poslouchám už asi měsíc:-)

Ima, ai ni jukimasu (2004)

Další nádherný romantický biják z Asie. Tentokrát střižený trochou fantasy. Nechce se mi se nějak rozepisovat, tak jen uvedu, že jsem byl celý film naměko a cítil jsem s hrdinami každou vteřinu.