Pohwa sogeuro (2010)

Není to taková pecka jako Pouta války, se kterými se chtě nechtě musí srovnávat, protože jsou to jediné korejské válečné velkofilmy o korejské válce z poslední doby. Film se ale nesnaží podchytit celou korejskou válku jako Pouta, ale ukazuje "pouze" boj nějalika desítek studentů proti předvoji severokorejské armády (natočeno podle skutečnost). Technicky naprosto úžasné, ty peníze na tom jsou vidět. Scénář bohužel není zrovna to, čím by se film mohl chlubit. Tím neříkám, že by byl film nedejbože hloupí, ale nečekejte brilantně vystavěné drama antických rozměrů. 71: Into the fire je přesto velmi nadstardardní vojenský film. 9/10

Sirano; yeonaejojakdo (2010)

Vynikající komedie a nadprůměrné melodrama. Vtipy nejsou stupidní a snad všechny míří do černého. Melodramatická linka je taky dobrá, ale samozřejmě musíte mít nějaké zkušenosti s podobnými korejskými filmy a nebýt ani trochu cynik, jinak to na vás bude opravdu, ale opravdu moc. Pokud vás nerozhodí velkohubá vyznání lásky a podobné věci, běžte do toho, bavit se určitě bude.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Krátce po sobě jsem dal Pacific a Impérium a z obého jsem maximálně nadšen. Televize už není co bývala, je totiž mnohem lepší a právě podobné seriály jsou toho důkazem. Po všech stránkách úžasné dílo.

Ip Man 2 (2010)

Velmi jednoduchý příběh, ale efektní a zábavný. Doufám, že bude série o Ip Manovi pokračovat.

Ip Man (2008)

Moc pěkný. A hlavně to fungovalo i ve chvílích, kdy nikdo s nikým nebojoval.

Glee (2009) (seriál)

Naprosto chápu, že tenhle seriál má spoustu maximálních i minálních hodnocení. Stylizován je záměrně kýčovitě a k tomu hudební čísla, která nemusí sednout každému. Mě to ale úžasně baví a těším se na každé další hudební číslo.

Komparz (2005) (seriál)

Mám rád humor Rickyho Gervaisa. Extras je možná o trošku slabší než kancl, ale pořád je to zatraceně dobrý. Hostující hvězdy jsou naprosto úžasné, jak si dokážou dělat prdel samy ze sebe.

Muž odnikud (2010)

Akční a velmi krvavé drama vyprávějící tisíckrát obehraný příběh o pomstě, ovšem takovým způsobem, že mě naprosto strhlo.

Já, padouch (2010)

Prave jsem se vratil z promitani v americkem Stroudsburgu a jsem naprosto nadsen. Celou dobu jsem se musel smat a na konci publikum tleskalo, coz se nestalo ani na konci Toy Story 3. Scenar je vynikajici, film je narvany akci a spoustou humoru, ktery ani jednou nesklouzl do trapnosti. Animace je taky vynakajici a Stave Carell ma naprosto uzasny akcent. I kdyby Despicable me natocil Pixar, patril by k jeho nejlepsim filmum. Pro me rozhodne jeden z nejlepsich filmu roku. Celkem mi pripomina Uzasnakovi, Despicable me je stejne uzasny ve vsech smerech. Ani minutu jsem nenudil. Malokdy se mi stane, ze by moje oblibena scena byl cely film, ale to je prave pripad tohoto filmu. Koncim se superlativy a tesim se, az to uvidim podruhy.