troxor

troxor

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 13.8.2010  00:01
    Pan Nikdo (2009)

Film jako šmoulovská zástavba za městem - stejně vkusný, přiměřený, pravdivý.

• 12.8.2010  23:45

Tento "dokument" není až taková bomba, jak by se mohlo z některých komentářů zdát, těžko se vlastně dá mluvit o dokumentu, protože narozdíl od toho, co by se dokumentem nazývat mělo, od tohoto filmu samozřejmě nemůžeme čekat, že půjde do hloubky, bude se snažit o nějaké ucelené, závažnější sdělení. Ale čeho se dočkáme svrchovaně jsou ukázky z australských béček a céček, doplněné zasvěcenými komentáři jejich tvůrců a Tarantina, čili těch několika málo exotů, kteří si ony filmy po těch letech vůbec pamatují... Některé předvedené kousky se ale zdají být opravdu zajímavými záležitostmi, ze kterých stejně jako z komentářů k nim je cítit velká dávka zápalu pro pěknou dávku poctivé béčkové filmařiny a občas taky magořiny.

• 12.8.2010  23:32
    Kin-Dza-Dza! (1986)

Předevčírem jsem viděl Kin-dza-dza. Dnes ve vlakovém podchodu slyšel někoho zařvat KU! Začal jsem se bát, že si někdo všimne, že nemám zvoneček...

• 24.4.2010  23:15

Fascinující film o mizejícím lidském druhu (a sám o sobě také svědek a exemplář podobně vymírajího druhu - československého "pravdivého" filmu nové vlny).

• 12.4.2010  18:56
    Flash Gordon (1980)

Megagigahyperšit.

• 13.3.2010  10:13

Příběh člověka, který byl donucen k americkému snu. Poměrně primitivní, klišovité, výchovné.

• 7.3.2010  22:31
    Terminátor (1984)

Slušný rozběh, dobrá předehra k famózní dvojce.

• 6.3.2010  22:12

Dvouhodinový reklamní klip na běhání po městě (a skákání skrz prosklená okna).

• 2.3.2010  22:32

Velice solidní, vypointovaný film s opravdu skvělým hereckým výkonem dětského představitele. Bodově: podobnost s Osvícením, Shyamalan neumí hrát a pár dalších drobností

• 28.2.2010  22:34
    Ed Wood (1994)

Edward Wood Junior. V angoře i bez ní. Enough said.

• 28.2.2010  22:18
    Znamení (2002)

Někdy je méně více a je lepší, když je tajemný film nedořečený. Pokud ukážu ten tajemný předmět divákovy touhy (řešení), riskuji, že to celý film zpětně učiní slaboduchým. To je i tenhle případ. Zlatý Ed Wood, tam divák od začátku ví, jak na tom je a necítí se na konci alespoň tak podvedeně! NYNÍ SPOILER! Proč proboha ufoni útočí na 270 světových měst a 1 zapadlou středozápadní farmu, proč proboha po celé cestě vesmírem nejsou schopni překonat krumpáčem zajištěné dveře (fakt!) a proč si proboha živýho nejsou schopný udělat taktický průzkum zdrojů planety (co by dělali, kdyby jim během invaze začalo pršet, co?). KONEC SPOILERU! Našlo by se asi 250 dalších rýpavých otázek, což film kvalifikuje asi tak na **.

• 27.2.2010  21:18

Neskonale ujeté. Správně padlé na hlavu.

• 21.2.2010  16:18
    Cesta domů (1999)

Asi to napsala nějaká čínská Božena Němcová - je to podobně plytké a sentimentální.

• 19.2.2010  22:05

Někdo se pokusil naroubovat Scény z manželského života na krimifilm. Plán nevyšel. Zasloužil by odkrouhnout.

• 17.2.2010  21:47

Nádherně ujeté. Španělský film, který se (opět?) zabývá něčím úchylným, nezvyklým. V jisté slabůstce hlavní mužské postavy figurují (mimo jiné) bubny, módní časopisy a nalepovací řasy. Co se z toho vyvine? Je to vůbec možné? Na tyto otázky vám v této recenzi ale neodpovím (nejsem krysa). Co ale Španěly tak pudí k tomu, aby ukazovali ve svých filmech tolik výstřednosti, úchylek? Možná se tím vyrovnávají s komplexem z kulturně velice silného souseda, který je chápe jako ty poněkud venkovské a od kultury sladké Paříže se odchylující balíky. Španělé se - možná - snaží udělat z tohoto zdánlivého nedostatku svou devízu, vědí, že v "akademičnosti" a "klasicismu" Francouze předběhnout nemohou, na periferii se můžou však pokusit o zobrazení věcí, o které Francouzi zájem nemají nebo jim nepřipadají dosti nóbl. Pekelně dobře se jim to daří...

• 2.2.2010  08:21
    Škola otců (1957)

Toporně sehraný souboj dvou panáků (dobrého a zlého) o morální povinnost a stejně topornou hlavní panenku. Špatně, papírově (a šablonovitě) napsané role učitele a ředitele ještě více ničí příšerný herecký projev hlavních představitelů, dětští herci se naopak zhostili svých rolí tak uvěřitelně, že celého - zde lehce pedofilně působícho- Högera strčili do kapsy. Na postavě okresního funkcionáře Janoucha je zase zvláště silně uplatněn koncept "moudrého krále se zlými rádci", to byl ústupek, který měl pravděpodobně uchlácholit cenzora (stějně film papalášům nadzvedl mandle). Zdá se mi, že podobných ústupků je film plný. Ale nebyl navíc tenhle film hlavně o tom, že ústupky není morální dělat?

• 31.1.2010  22:22

Trochu mi připomnělo Růže pro Algernon...

• 30.1.2010  22:16
    Gran Torino (2008)

Výborná recenze je v A2.

• 27.1.2010  21:59

Češi asi opravdu jsou smějící se bestie! Natočit něco takového 2 roky po válce (Kdy proboha začali psát scénář? v roce 45?) a pak se tomu v kině SMÁT můžou snad jen Češi.

• 22.1.2010  23:05
    Paisa (1946)

Několik povídek kolísavé kvality, jejichž zápletky občas poněkud nezapadají mezi ostatní válečně-filmovou produkci. První 3 povídky jsou však ještě poměrně konvenční a melodramatické (což vzhledem k roku vzniku filmu tak nevadí,římské štětky byly přesnou ilustrací k Hlavě 22), zbývající však překvapí. Připravit se můžeme třeba na "turistickou" výpravu po všech střechách a dvorcích bojující Florencie. Korunu královny vší absurdity si však nasazuje povídka předposlední, klášterní, která dosahuje až patafysických kvalit. Už jen kvůli ní stojí za to film shlédnout, vryje se vám rozhodně do paměti. Mezi šedí válečných filmů tento, ač černobílý film, jasně září ze dvou důvodů - svou dokumentární hodnotou a svým odporem k bojovým scénám.

• 14.1.2010  17:14
    Bílá stuha (2009)

Další děsivý, znechucující, pokřivený, depresivní ale rozhodně výborný snímek Michaela Hanekeho, který na vás zanechá velice silný tísnivý dojem, zvláště pokud si ještě navíc přečtete zdejší recenze (brilantně inteligentní závěry místních rozumbradů shrnul cinefob). Člověk neví jestli se má spíš smát nebo brečet. Je vidět, že i celkem polopaticky podaný a jednoznačný film může být absolutně nepochopen... Lidstvo je tupé a zločinné, platilo to vždy a platí to i dnes....

• 17.8.2009  13:24

Finský vztahový film. Deprese. Deprese. Vraždy.

• 14.8.2009  21:29
    Persepolis (2007)

Iránská nedávná historie pro hloupé. Asi jediná možnost, jak donutit lidi zajímat se o své okolí - udělat jim kreslený film, kde se jen tak mimochodem mezi několika rozchody a rodinnými návštěvami prořítí 20 let dějin země. Popularizační záměr se však zdařil - málokterý film o/z Iránu má na čsfd 2000 hodnocení, že?

• 9.8.2009  23:10
    Vinci (2004)

Derivát Podrazu, Podfu(c)ku a Devíti královen po polsku. Wartburg, semtex, da Vinci.

• 9.8.2009  23:05

Viva la revolucion! Viva la... Život revolucionáře bez peněz, bez domova, bez rodiny, bez práce (to by mu až tak nevadilo) ale hlavně - bez revoluce.

• 9.8.2009  23:04

Kurvafix! Ten Boudník holt měl kliku...

• 9.8.2009  23:03

Jste dobře postavení, bohatí, znudění? Pak jste ideální postavou pro Bardemův film, kde Vám tento starý marxista ukáže, že ve srovnání s pokrokovými lidmi jste lidskou stokou a skrznaskrz prohnilou existencí. Z tohoto úvodu by se dalo tušit, že tento film bude, půl století po svém vzniku opravdu jen prvoplánovou agitkou, což naštěstí není pravda. Bardem byl totiž autor talentovaný, politické okolnosti ho navíc nutily nebýt příliš deklamativní. Vzniklo tak velice napínavé drama, kde proviněním hlavních postav je naštěstí nejen jejich kádrový původ, ale rovněž také zcela prozaický a odporný zločin, který nám umožní dívat se na tento film jako na poctivou, trochu neorealisticky natočenou, kriminálku. Obligátní prozření jedné postavy v závěru (nejsem taková +++++, abych vyzradil které, jako třeba obsah filmu zde na čsfd) sice trochu šustí papírem, ale to filmu příliš neubírá. Solidní nadprůměr.

• 4.8.2009  19:47

Byl takhle jednou na světě originální, vtipný nápad. Místo všech filmových brutálních vrahů by mohl přijít jeden, po zuby ozbrojený.... lžící. Ale došlo ke zločinu, tenhle vtip byl zabit a to velmi úmorným způsoben - 10 minut ho nějaké zvrhlé monstrum opakovalo divákovi, až začal být nudný.

• 2.8.2009  17:18
    Krávy (1992)

Baskové jsou svérázný národ. Žijí v horách, mluví jazykem, kterému nikdo nerozumí, neustále se bouří proti Španělům, staví velmi znepokojující strašáky... Z Baskicka pochází i režisér Medem, který točí filmy stejně prapodivné, jako je jeho národ, jehož historii od karlistických válek až po válku občanskou popisuje na osudech dvou rodin a několika krav tento film. Se vším se pojí u Medema obvyklá dávka šílenství, tajemna a palindromů. Kaixo! Ongi etorri!

• 2.8.2009  17:17
    Kat (1963)

Verdugo by se mohl v českém překladu jmenovat klidně "Případ pro začínajícího kata", kdyby tento název nebyl již obsazen, protože popisuje těžké začátky adepta profese popravčí. Ten se nedávno přiženil do katovské rodiny a kvůli služebnímu bytu musí převzít i rodinnou živnost. Otrlý sice je, jeho předchozí položkou v CV je práce v pohřebním ústavu a jeho choť je také jen pro silné povahy, ale jak si postupně začíná uvědomovat, na kata přece jen asi nemá. Navíc člověk nikdy neví, kdy ho zastihne první šichta. Co třeba na dovolené?

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8