Duna: Část druhá (2024)

Sklamanie je asi slabé slovo. Som fanúšik kníh a... kam sa stratil dej? A čo do deja videného, mnohé zmenené tak, že ma to až bolí. Čítala som, ze režisér sám zhodnotil, že obraz je pre neho prioritou... ale žeby až tak? Orientácia na Benegeserit, s opomenutim postavenia Guildy do takejto miery a Stilgarov fanatizmus je pre mňa proste neakceptovateľny. V skutočnosti sa proste potvrdilo, ze napriek tomu ako dobre bola jednotka nasliapnuta, saga Duny je stále nesfilmovatelna. Nie na veľké plátno. Za mna tv séria z prelomu milénia síce nie je taká KRÁSNA pre oči, ale OBSAHOVO jednoznačne plnšia a oddanejšia kniham.

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Tento typ animaku ma este v detstve lizol :D takže na hlavnú myšlienku sa chytam ale prevedenie je tak priserne, ze clovek si musi buchat hlavou o stenu..."bože prečo?!"

Thor: Láska jako hrom (2022)

za mna sklamanie, česť hlavnej myšlienke, ale prevedenie,... trápnosť. Najhoršia marvelovka aku som videla a to ich mam fakt rada

After: Polibek (2019)

No najbližšie k predlohe, ale inak stale kniha lepšia ako film :) A to ma ta kniha nevzala za srdce nejak velmi, takze dojmy z filmu sú žiaľ len priemer ale kedze som uz pozrela aj druhý diel, jednotka je 100x lepšia ako druha a dalsie diely... asi uz pozerat nebudem.

John Wick (2014)

Noo neviem neviem....tak dlho som pocuvala o tom filme ze som asi mala vysoke očakávania. Namet, super akcia, vsetko co som cakala tam bolo ale..chyba tam nejaky ten neokukany prvok, jediny co som nasla bol ten hotel s neutralnou pôdou.

První člověk (2018)

Na môj vkus az príliš komorne tempo, a sice s velmi výstižným podaním doby, skor to má hĺbku dokumentu ci biografie s mnohými momentami na zamyslenie a úvahy pre divaka

Upgrade (2018)

Na tento film som sa tešila od traileru a nesklamal, len ku koncu to už trošililnku strácalo dych a postrádala som tú efektnú kameru z prvých fightov. Za mňa vééééľmi dobré. (neodpustím si poznámku, ale stále mi to nejako pripomínalo dr.octopusa zo dvojky spidermana, čím to je?)

Avengers: Infinity War (2018)

Keďže je to lep polovica konečného finále big epic od Marvelu, je možno ťažké posúdiť celkový obraz. Asi aj preto za mna priemer. Áno, všetkého bolo hodne, z každého rožka troška, akcie tiekli potokom, na to si príde hlavne maskulintné publikum, no prišlo mi to ako veľká zlátanina, bez hlbšieho dojmu, preto len 3*... záver ako sa patrí, som zvedavá s čím nadviažu v ďalšom filme :)

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

ako náctiletá som tento neskutočne film baštila, tiež som mala partiou kamarátiek, každá iná, asi preto som na ňom tak lipla. No už som stará koza,... ale rifle, čo by mi vždy sadli, nech priberiem akokoľvek by som brala vždy :D

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Myslím, že pôvodný zámer bol myslený veľmi dobre a asi by aj tak dopadol, keby do toho všetci nešprtali :D inak je to hrozna blbost, dialógy radšej ani nekomentovať ako aj iné veci...