Transformers 3 (2011)

Konečne! Zavolala som si víťazoslávne. Naozaj, po ohromne dlhej dobe som sa konečne dostala k tomuto filmu. Dalo by sa povedať, že som roky naň čakala a nasledujúce mesiace som si odopierala možnosť pozrieť ho, aj napriek tomu, že ma štípali prsty, bolela hlava a často som sa ocitla už v tom štádiu, že si transformerov pozriem niekde online. Ale nakoniec som vydržala. Dark of the moon dokázalo niečo neuveriteľné. Okrem faktov, ktoré sú historicky podložené, ktoré boli zmanipulované a upravené len pre účel tohto filmu(Neil, Černobil), tak spôsobil, že som mala husiu kožu,2x som sa skoro rozplakala a 100 x som sa z chuti zasmiala, dokázal, že som hádam ani na sekundu nezatvorila oči a dokonca som ani neuhla pohľadom. Informácie, ktoré som o tomto filme dostala s rozličných zdrojov boli veľmi rozporuplné. Hovorili mi, že vraj nemá dej, dve hodiny sa tam vraj iba bojuje a vraj to bola riadna sprostosť. Už len z toho dôvodu, že predchádzajúce časti som pozerala velmi rada a mnohokrát a z toho dôvodu, že som si chcela dať menšiu odmenu za to, že som to nepozrela, išla som do kina. No a potom som zistila, že film si zaslúži tržby. Tak dobre som sa už veľmi dlho necítila. Bol to dokonalý koniec, trojdielnej série. Neviem, či bude pokračovanie(aj keď o tom už pochybujem), ale viem, že toto obsahovalo úplne všetko čo tam malo byť. Pri miestach kde bol ako podmaz Iridescent som si uvedomila ako dokonale sa to do toho hodí. Transformers nikdy neboli a ani nebudú myslený ako film pre ľudí z vysokým IQ. Od prvého dielu išlo o komediálnu vizuálne dokonalú komédiu so sci-fi prvkami a s tým, že každé dieťa o tomto sníva. Čo sa týka hercov, tak Shia si získal moje srdiečko, Tyrese bol na mieste, Ken Jeong bol aj vtipný, Dempsey ušiel, Rosie- pre mňa lepšia postava ako bola Megan ako herečka fajn, nemala velmi čo hrať, ale bola taká žensky ženská, Duhamel- závidím Fergie. Možno preto je pre mňa dôležitý tento film, lebo ukončuje jednu časť môjho života. Pri pozeraní prvého dielu som sa spriatelila s mnohými ľuďmi, ktorí pre mňa veľa znamenali, teraz keď je vonku tretí diel už sa nebudeme stretávať tak často. 100%

Kazatel (2011)

Okrem toho, že väčšinu času venujú skoro všetky postavy opakovaniu, jednej vety: Vzoprieš sa cirkvi, vzoprieš sa Bohu!", je to celkom fajn. Ja mám na Bettanyho vždy slabosť a mám ho aj v istej miere na pána Gigandeta. Ale čo už. Inak žánrovo to neprekvapí, neunudí(je to príjemne krátke), je tam jeden problém, ktorý sa v priebehu pol hodinky vyrieši. Žiadne naťahovačky, okrem asi jednej natiahnutej scény, ktorá má byť citovo podfarbená, je to čisto vizuálna zábava. Ale myslím, že je to v poriadku, nebudete sa cítiť ukrátený o svoj čas. asi 60% Bettany je Bettany

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Koniec Harryho Pottera stojí za to. Musíme to skonštatovať, čo sa týka knihy a i oboch dielov Darov smrti, je to jednoducho bomba. Do očí sa vám nebudú síce tisnúť slzy ale zaručene vám niektoré scény vyrazia dych. Herci postupne dospeli a už verne nasledovali putovanie svojej postavy do konca. Hudba je určite úžasná(snáď si ju budem všímať viac, pri druhom pozeraní), scenár tiež(ešte si ho pozriem aj po Anglicky). Čo dodať, keď je tu koniec toho o kom sa nehovorí.100%

Malice in Wonderland (2009)

Aby som pravdu povedala, je to typicky divný Britský film, plný skrytého britského humoru a niečoho , čo nevieme definovať. Alicu mám rada, ale toto sa pridalo medzi tie ďalšie verzie, ktoré sa snažia zobrať hlavné postavy, vizuálne srandičky z tohto diela. Myslím, že to bolo veľmi pútavé spracovanie, ktoré neunudí, ale ani nenadchne ničím, čo by tu už nebolo. Danny Dyer je veľmi príjemný a ostatní sú divní ako majú aj byť. Zdalo sa mi to také neukončené, nevysvetlené, ale možno to nakoniec dáke druhé videnie ozrejmí. 50%

Jsem v kapele (2009) (seriál)

Podľa môjho osobného názoru, je toto najlepší seriál z produkcie Disney. Je veľmi vtipný, plný pesničiek, priateľstva a hlavne je o niečom po čom každý túži. Byť členom svojej obľúbenej kapely. Hlavným hrdinom nie je žiadne trápne dievča a ani zamilovaný teeneger. Je ním chlapec, čo má svoju najlepšiu kamarátku a gitaru. Na každej časti sa aspoň raz zasmejem. Dabing po... polovicu vtipov, pozerať v origináli.55%

Policejní odznak (2002) (seriál)

Keď vás to chytí, tak vás to už nepustí. Vynikajúci Michael Chilkis, a neuveriteľná CCH Pounder, skvelý scenár, autentické prostredie a neuveriteľne zaujímavý pohľad na policajnú prácu, ktorý je osviežujúci. To je tento seriál, akcia, pri nej úžasná kamera skvelý soundtrack. Tak to má byť. 100%

Víla Zuběnka (2010)

Normálne som sa prekvapila. Nečakala som, že to bude takéto dobré. Z každého rožku trošku a výborní detskí herci, ktorí možno budú mať budúcnosť. Neboli tam ťažké efekty, neboli tam ťažké témy. Bolo to o viere vo fantáziu a o viere v samého seba. Napriek nízkemu hodnoteniu si myslím, že to je jeden z tých filmov na ktorých sa zasmejete vy aj vaši rodičia a aj vaše deti. Pri takejto komédii nie sú potrebné siahodlhé monológy či dialógy. Sú dôležité scénky, pointa a to, že sa nepohnete zo stoličky. Ani sekundu som sa nenudila. 75%

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Nuž, je to teda dobrodružná cesta, ale zdalo sa mi to málo vtipné, málo romantické, málo dobrodružné a veľmi dlhé. Moja malá sestrička to nevydržala pozerať do konca. Zdalo sa mi to až miestami veľmi vážne, témy ropovodov a vyhadzovania odpadkov. Zdalo sa mi, akoby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť o akú problematiku pôjde: putovanie dvoch kamarátov, korytnačky a ľudia, ľudia a znečisťovanie prírody alebo cesta za láskou. Čo mi asi najviac vadilo, je že naša malá korytnačka nemala stáleho priateľa pri cestovaní, tí sa menili príliš často a ja som nemala čas si obľúbiť poriadne ani jedného z nich. Ale hudba bola tak akurát. Je to priemerná detská rozprávočka.55%

Sucker Punch (2011)

Preveľmi rozporuplné. V prvom rade tu máme naozaj dramaticky a zaujímavo vymyslený príbeh o úniku. Tajomné cesty, veľmi dobrú hudbu a zaujímavé spracovanie. Na druhej strane tu máme, ale príliš veľa trhaných scén, pri ktorých poriadne neviete, čo sa odohráva, máme tu vykrádanie všetkých fantasy filmov od Pána prsteňov, cez posledného vládcu vetra až po akési sci-fi, vojnovo nemecké filmy. Chápem však, že mysel každého človeka je veľmi neprebádaná oblasť. ďalšia vec, okrem Oscara Isaaca a Carly Gugino, my výkony všetkých hercov určitým spôsobom vadili. Najlepšia z mladej generácie bola asi Jena Malone. Slečna Browlingová je na môj vkus príliš uplakaná a zvyšok hereckého osadenstva nerobí skoro nič, čo by bolo na povšimnutie. Napriek tomu tie akčné scény stáli v celku za to a aj hlavná myšlienka nie je otrepaná. Preto neviem, čo dať. Ale je to napokon pre oko veľmi pútavé.Poznámka: Chýbala mi ukážka toho ako Baby Doll v skutočnosti tancuje.60%

Vzhůru do oblak (2009)

No, nie je to zlá rozprávka. Len je príliš dramatická a smutná. Nie je určená pre maličké detičky. Jediným komediálnym prvkom je asi Kevina a Dog. Ostatné mi pripadá viac smutné ako veselé či smiešne. Hneď na začiatku zomrie postava ktorej smrť si pripomíname po celý čas, čo má za následok, že väčšinu času sa vám chce plakať. Ale vy nechcete, aby dieťa, s ktorým to pozeráte dostalo záchvat plaču, tak držíte slzy. Nie je to zlá rozprávka ale s dieťmi pod 7 rokov veľmi nebezpečná na sledovanie.60%