Netvor (2011)

Horor??? Čo v tom bolo hororové, prosím? Ale no dobre, rozprávka prerobená pre teenegerskú časť divákov. Presne na mieru. Fešný Alex a už je tam film. Okrem toho, že prvých niekoľko minút asi 20 sa mi to zdalo priveľmi rýchle, nakoniec to prešlo do celkom príjemného filmového zážitku, pri ktorom sa určite nudiť nebudete. Neil Patrick Harris mi pripadal akobz ho vytrhli s HIMYM a strčili ho sem, len mu povedali, že je slepý a že má troška ubrať. Ale za to, že ho zbožňujem 10% naviac. 60%

Dokonalý podraz (2008) (seriál)

Môžem si len spievať:,, Líbí, mně se líbí....." a tak to aj je. Je to celkovo príjemný odpočinok, po všetkých tých CSI , kriminálnych a všelijakých sci-fi seriáloch, ktoré nemajú až tak premyslený koniec...A čo, že sú niektoré veci úplne nereálne? Zaujímavý je fakt, že sa dá vymyslieť vôbec toľko prípadov, na ktoré sa dá podfuk aplikovať. čo je obrovské plus tohoto seriálu je, že až tak nevykráda už natočené filmy. Nehovorím, že niektoré veci z nich neberie(Italian job, Dannyho 12), ale pokiaľ to robí, robí to tak, aby ma to neiritovalo. Veľmi pekné, osobne zbožnujem Parkrovú a Hardisna:D:D80%

V utajení (2010) (seriál)

Nezvykla som pozerať seriály podobného typu. Nie, že by boli zlé, ale veľmi ma to nebavilo. Prvá časť bola dobrá, bolo to niečo nové a pri originálnom znení som si pomyslela:,, Veľmi slušné," ako však ďalšie epizódy pokračovali, stratilo to počiatočný lesk, podkopalo sa to niekam nižšie. Čo ale drží tento seriál pohromade, okrem celkom príjemného obsadenia je podľa mňa vzťah Annie a Auggieho. To, že zostáva na čisto priateľskej úrovni, nezaraďuje tento seriál medzi ostatné seriály, kde sa hlavná postava vždy zapletie s kolegom. Dúfam, že v plánovanej druhej sérii, tento vzťah neporušia, a som zvedavá, čo scenáristi vymyslia. dala by som presných 50%.. 10% je naviac za tú prvú časť:D

Red (2010)

Tak toto bolo úžasné, tak som sa bavila ako už dlho pri akčnom filme nie. Trojka Freeman, Willis aMalkovich sľubovali veľa, ale to, že sa mi dostane až takejto filmovej nakladačky som nečakala. Vtipné, akčné nie veľmi na premýšľanie, strašne dobrá hudba, úžasná kamera, akčné vetičky ako sa patrí, bez bojujúcich emancipovaných žien, ktoré by mi liezli na nervy(Helen Mirren sa nepočíta). jednoducho pravý akčňák ako má byť. Malkovich ma svojim psycho vystupovaním úplne dostal som sa smiala na vetách typu:,, Nemyslím si, že to niekedy urobím ale idem si pre prasiatko,"(parafrázované, pravdaže, nemôžete očakávať že to budem vedieť úplne naspamäť). Troška mi pripomenul Murdocka z A-teamu:D jednoducho treba vidieť, na tieto časy niečo neobvyklé:P 100%

Dokonalá (2002)

Čo mám k tomuto dodať. Musím povedať, že čo sa týka príbehu bolo to ohromne priemerné. Keď však príde na spracovanie, tak to už niekam inam zasahuje. Myšlienky hlavných hrdinov, väčšinou rozhovory o tom istom. Len tú časť že romantický by som vyčiarkla lebo na tom to som romantického nič nevidela. No napriek tomu, vlastne asi práve preto, sa mi to zdalo oveľa reálnejšie ako keď pozeráte film v ktorom si vyznávajú lásku každých 5 minút. Úprimne som sa príjemne pobavila na niektorých situáciách. Tento film veľa nesľubuje, takže ani vaše očakávania nebudú nenaplnené. Bolo to zaujímavo osviežujúce z jednej stránky veci. Pre mňa pekných 55%

Chlupatá odplata (2010)

Ako taký príjemný film, ktorý si pozriete aj s mladšími súrodencami je to tak akurát. Žiadna nepochopiteľná zápletka niekoľko naozaj vtipných scénok. Vtipy boli zvyčajne už obohrané niekoľko krát, typické pre americké filmy, no napriek tomu to boli ešte práve tie, na ktorých sa vždy zasmejeme. Taká príjemná komédia na chvíle nudy. Brendan sa musel pobaviť, ale myslím, že si nabudúce 2x rozmyslí, kým sa dá to podobného projektu. 60%

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Prvá časť bola asi na 70%. Ale som ovplyvnená, keď som uvidela na začiatku tie lavice a ja v nich každú sobotu sedím sedem hodín:D

Na vlásku (2010)

Na túto rozprávku som sa tešila ohromne dlho, čakala som, pozerala som videá a fotky ako blázon. To že sa oplatilo čakať je jasné. pre mňa NAJKRAJŠIA rozprávka poslednej doby. Nie feministická princezná, ktorá si nedá poradiť, iba dievča, ktoré sa snaží objaviť svet. Rozplakala som sa. To je už čo povedať pri takejto rozprávke. Pesničky na výbornú, animácie na výbornú, Zachary je môj veľký hrdina. 100%

Nora Roberts: Prokletá zátoka (2009) (TV film)

Po pozretí tohto filmu som dostala veľkú chuť prečítať si knižku. Tento film iba všetkým odporúčam, je to také milé popoludňajšie občerstvenie, nudiť by ste sa nemali. Scenár je síce plný klišé ale inak, čo sa týka príbehu aj hercov sa zabavíte. 60%

Kupec benátský (2004)

No, Kupec Benátsky nepatrí u mňa k najlepším hrám majstra Shakespeara. Toto spracovanie však miestami vyráža dych. Všetci herci majú výborne vybranú rolu. Dialógy sú úžasne spracované, dobové kostýmy a Benátky sami o sebe vytvárajú prostredie pre príbeh. soundtrack je veľmi výrazný, niektoré scény sú dramaticky podtrhované hudbou natoľko, že samotná hudba už predstavuje príbeh. Skláňam klobúk pred Al Pacinom, Jeremym Ironsom............neuveriteľné. No keďže ako hra nie je moja obľúbená hodnotím iba na 85%