Neon naege banehsseo (2011) (seriál)

Ak by som mala definovať prečo sa mi zapáčili kórejské seriály, určite by som ako príklad uviedla aj Heartstrings. Narozdiel od amerických, slovenských či nemeckých seriálov, hlavný hrdinovia nie sú dokonalí. Nie sú to dokonalé krásky a fešáci, ich jednoduchý príbeh a charakter, či situácie sú také, že sa do nich vžijete. Niekedy som rozmýšľala úplne rovnako ako hlavná hrdinka.Tento seriál je pre mladšie ročníky, je plný hudby, energie, lásky k umeniu, úcte k tradíciám. Hlavnú hrdinku si hneď oblúbite, a ,, you fall for Shin". Niekedy by som mu rada jednu vylepila, ale všetci majú dobrú aj zlú stránku. A čo je mi na tom hercovi najviac sympatické je ten jeho nevyrovnaný zub, ktorý je strašne zlatý... 80%

Siti hyunteo (2011) (seriál)

Hm, tak akoby som to sformulovala. Tento seriál má dve obrovské plus a to je Lee MIn Ho a skvelé bojové scény, ktoré som si vyslovene užívala. Nemôžem sa tu však hrať na žiadneho odborníka na kórejské seriály, ale pravdepodobne preto, že to bol prvý akčný seriál, ktorý som videla, páčil sa mi. Bolo to napínavé, aj keď bol koniec nedotiahnutý, nebolo vysvetlené množstvo vecí na ktoré som ja osobne zvedavá, napriek tomu je to silne nad priemerom. Páčilo sa mi, že hlavní hrdinovia nie sú takí (v angličtine je na to dobrý výraz- DUMB) ako v amerických seriáloch kde je hlavný hrdina maskovaný zločinec............hrdinovia sú oveľa inteligentnejší ako očakávate....práve preto je to naozaj nadpriemerný seriál.......80%

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Keď už na ničom inom, tak sa tu určite zasmejete minimálne na tých Tamakiho výrazoch:P Chúďa Haruhi sa mi ako postava veľmi páči, tá jej vyslovená pravdovravnosť a otvorenosť a mierna salámovitosť, je presne to, čo často chýba postavám v iných seriáloch. Inokedy bývajú dievčence v Češtine je na to dobrý výraz- ztreštené a tu sú takí chalani:d

Kókó debjú (2011)

Jeden z tých filmov, na ktorých sa zasmejete, aj keď viete čo sa stane...Rozhodla som sa pre priemer:D

E zuo ju zhi wen (2005) (seriál)

Určite je to dobrý seriál, chémia medzi hlavnými hrdinami funguje a v druhej sérii ešte viac. Seriál je troška dlhý, ale zábavný, niekedy sa však výlevy hlavnej hrdinky nedajú počúvať, ale to sa stane naozaj iba občas. No, čo sa týka príbehu, hercov, hudby, scenáru a režisérskej práce je veľmi dobrá. Osviežujúca. Čo najviac ale vidno je, ako sa hlavní predstavitelia k sebe správajú. Naozaj by ste im v niektorých situáciách uverili, že sú jedna veľká rodina. Stačí scéna z prvej série, kedy spolu večerajú a asi z 2 min scény je v seriáli 5 min, lebo asi od polovičky začali herci improvizovať. Scéna mala byť braná ako nepodarená, ale režisérovi sa tak zapáčila, že ju tam nechal....:D Odporúčam všetkým si to pozrieť 85%

Jangnanseureon kiseu (2010) (seriál)

V živote som si nemyslela, že budem zbožňovať nejaký Kórejský seriál a že sa mi zapáči nejaký Kórejec. Opäť omyl. Je to trápne, zábavné, romantické, miestami dramatické, ale hlavne je to niečo pri čom vypnete a sprevádzate Noemovho hada životom:P 100% Oh Ha Ni!!!!

V cizí kůži (2011)

hahaha....Bol to naozaj veľmi príjemný film s niekoľkými naozaj úžasnými hláškami. Výborné herecké obsadenie, veľmi vtipné scény, niekoľko typických amerických vtipov. Dôležité je, že tento film neukazoval len dobré stránky našich hlavných hrdinov, ale ich ukazoval ako celé osoby. Za skoro dve hodiny sme zistili dobré i zlé vlastnosti našich hrdinov a popravde netuším, ktorého z nich mám radšej či Dava alebo Mitcha. Jedinou závadou filmu boli niekedy až priveľmi vysilené nadávky a expresívne výrazy....Ale inak v celku som sa veľmi dobre bavila 70% ,,To je moje dcera čubky, táta je pyšnej!"

Náhradnice (2011)

Tak po prvé, je to veľmi veľmi Britské a vďaka tomu sa mi to tak páči. Keď to pozeráte v origináli je to ešte lepšie. Je to príbeh ľudí, očakávaní, predsavzatí a veľkých prekvapení, ktoré nám život ponúka. Mne sa to páčilo po forme hereckej, scenáristickej i režisérskej. Je pravda, že od začiatku viete, čo sa stane, ale je to neuveriteľne zábavné prevedenie, ktoré cítite podobne ako v iných britských filmoch (pr. pekár). Úžasný David Tennant. Pre mňa 75%

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Po prvej časti som mala tento seriál veľmi rada, po ôsmej ho zbožňujem. Každý herec, či v tomto seriáli hrá je veľmi veľmi príjemný. Ginnifer Goodwin je veľmi pekná, nie okázalo a práve to sa mi páči. Zlá kráľovná je zlá, princ je veľký fešák, ktorý je zároveň aj hrdina a Jennifer Morrison je správna ženská, ktorú si musíte obľúbiť. Najlepší nový seriál, teším sa na ďalšie časti. 100%

Pilíře Země (2010) (seriál)

Musím sa priznať, aj keď nerada, že som knižku nečítala. No, keď budem mať možnosť ju čítať, hlavne teda čas, tak určite tak urobím. Čo sa týka príbehu, jedna hviezdička nie je v mojom hodnotení, hlavne za to. Príbeh sa stupňuje, občas sa mi zdá, že je tam priveľa postáv, no a na konci sa všetko ukončí a vyrieši jedným súdom. V priebehu asi 10 min, sú všetci zlí potrestaní, všetci dobrí odmenení. No napriek tejto malej chybičke je to určite jeden so seriálov na ktoré nezabudnem. Veď ten Eddie a Matthew......hm...dobre sa na to pozerá. Páčili sa mi niektoré riešenia v príbehu(kameň ktorý plače) a podobne. 80%