Podnájemník (2009)

No, sformulujem to takto. Tento film by mohol byť dokonalý, má úžasný koniec, síce trošku nudný začiatok, ale pokiaľ ste divákom (ako som ja), ktorý sa dokáže dostatočne prekvapiť(ako ja), tak vás to dostane. Okrem toho ťažkopádneho začiatku film obsahuje pár vecí, ktoré mu uberajú na dynamike. Napríklad osobný život vyšetrovateľa, je to síce fajn vedieť to o ňom, ale nudí to. No, okrem fenomenálneho konca a toho, že celý čas hádate kto je náš vrah, nám film ponúka patriu dobrých hercov ako je pán Molina, Hope Davis či Simon Baker. Shane West, je filmu skôr pre ozdobu ako pre osoh. Čo sa týka hudby, nie je zlá ale fenomenálne to nie je. Režisérska práca je v poriadku. So scenáristickej stránky však mohol film vyťažiť omnoho viac. Zoberme si doberanie mladého detektíva skúseným partnerom. Ale celkovo, pre mňa prekvapenie, čo sa týka prípadu.Takže 65%

Purpurové květy (2007)

Mne sa to páčilo.Ohromne. Krásny scenár, miestami vtipný, že som sa musela držať stoličky. Pekne zrežírované. Dobrý výber hercov. Krásna hudba, nemám čo dodať 100%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Nepovedala by som, že to bolo zlé. To v žiadnom prípade. No v niekoľkých miestach, to bolo dosť nudné. Aj keď herci zvládli úlohy na výbornú, skutočné príbehy asi nemajú takú veľkú dynamiku ako tie vymyslené. Ale je to jeden z tých lepších filmov, kde sú policajti za tých, čo všetko pokazia a bežný občan zachráni situáciu.Takže suma sumarum je to tak na 60%

Agatha Christie's Poirot - Sen (1989) (epizoda)

Tento diel Poirota som videla aspoň20x, a stále sa mi to chce pozerať. Vynikajúca časť.

Zmeškaný hovor (2008)

Priemerný scenár. priemerný príbeh, priemerné spracovanie, priemerná hudba. Typický príbeh salámového hororu, ktorý vás na niekoľko sekúnd naozaj zaujme a potom na niekoľko sekúnd totálne znudí. No treba uznať, že existujú aj horšie horory. Herci sa so scenárom pobili celkom slušne, takže minútky ,,strachu" neiritujú. Vyšetrovanie je celkovo zaujímavé, po efektnej stránke by som trošička ubrala a niekde naopak pridala. Takže priemerne priemerné ale za Edwarda(mám naňho slabosť, čo už) naviac 55%

Barevný závoj (2006)

Zakaždým, keď si zapnem hocijaký film s tým, že budem plakať aj budem. Opäť potoky sĺz sa rinuli z môjho kresla pri počítači. Zaujímavý príbeh, pekne zrežírovaný, do prostredia dosadený ako riť na šerbel (sorry za výraz). Je to síce smutný príbeh lásky ktorá prišla až veľmi neskoro, je to príbeh odpustenia, nenávisti a ľútosti, no je to hlavne o tom, že ľudia dokážu hľadať lásku aj vtedy, keď to vyzerá, že ju všetku rozdali. Dokonalí herci, krásne naozaj do poslednej bodky prepracované scény, čo sa týka vizuálnej,scenáristickej aj režisérskej práce. Niektoré miesta sa síce zdajú hluché, akoby boli pridlhé a potom tú scénu nevnímate akoby ste chceli. Film má úžasný soundtrack, od typických Anglických melódií, cez francúzske a japonské, dosadené do deja akoby tam patrili odjakživa. Ak by som si mala predstaviť romantický film o živote, predstavím si tento. 90%

Nebezpečná krása (1998)

Dosť nudné, podobných filmov sme videli už veľa, to by nevadilo, ale tento skoro ničím nezaujme.Pravda iba ak tým ako sa z toho Rufus Sewell snaží urobiť film, ktorý si zapamätáme, a to sa mu teda darí. Okrem neho ako svetlého hereckého bodu, nás zaujme naozaj krásna Catherine a možno zaujímavá poézia. Troška by som film skrátila, lebo od tej veľkej lásky, ktorá je nám preukazovaná, prechádzame k toľkým udalostiam, že pomaly sa človek prebúdza z opojenia, ktoré cítime pri romanťákoch. Celkovo to nebolo zlé, ale od filmov podobného formátu, kde nie je všetko iba o tom, kto je aký pekný, ale aj o tom, ako sa ľudia dvoria(dvorili, kedysi), očakávam viac. Viac romantiky som cítila aj pri slečne Marplovej( a to je už, čo povedať). No, hudba a hlavní hrdinovia sú výborní, tak je to asi na takých 55%

Chladnokrevně (2003)

Ako by povedala jedna z mojich kamarátok Cucy:,, Muhaha!" To sa dá povedať na tento film. Od začiatku až po koniec je perfektne zpracovaný. Poviete si,že filmíky tohoto formátu tu boli, ale čert to ber, ešte aj budú. Okrem naozaj skvelého plánu je tu neuveriteľné herecké obsadenie na čele s Edwardom Burnsom a Paulom Giamattim, ktorý tomu dávajú tú pravú eleganciu a švih, humor. Andy Garcia a Rachel Weisz vám lahodia na pohľad a Dustin Hoffman je dokonalo bláznivý. Čo dodať? Úžasný scenár, skvelá hudba (Clocks- Coldplay-to sú titulky), krásny začiatok nádherný koniec, dokonalo odhadnutá dĺžka. 100% Z hloboka sa nadýchnem 1.2.3...