• Western

Přejezd Cassandra (1976)

Člověk nesmí moc vnímat vnějšek postav (sedmdesátky byly opravdu srandovní) a soustředit se na docela šlapající děj, který občas uhýbá nečekanými směry včetně zajímavého finále. Jen mě mrzí, že přes Československo snad nějak přeletěli nebo co.

Přestřelka u O.K. Corralu (1957)

Stačí si přečíst jména - Lancaster, Douglas, Sturges, Uris, Tiomkin - a je jasné, že to bude dobrý film.

Příběh lásky a temnoty (2015)

Kdyby byl "příběh" (spíše útržky) viděný z pohledu matky, mělo by to asi o dost větší hloubku, víc zoufalství, než když je vypravěčem malý kluk.

Případ Thomase Crowna (1968)

Geniální šachová scéna, ale jinak mi oba hlavní hrdinové připadali tak strašně chladní...

Raintree County (1957)

Jestli chtěli natočit druhé Gone with the wind, tak se jim to moc nepovedlo. Příběh měl určitě potenciál, ale děj se dost vleče a chybí nějaké vypjaté momenty, které by diváka chytily za srdce. Montgomery Clift mi připadá nevyužitý, dost času mu zabere jen naslouchání a utěšování E. Taylor. Eva Marie Saint sympatická, Nigel Patrick má až moc prostoru. Elizabeth Taylor mi bohužel přišla dost mimo, i když hrála bláznivku.

Ranhojič (2013)

Proti románu je to slabý odvar, a to mě ani ten zrovna neoslnil. Prostě mě míjí ta fascinace špínou středověku.

Red (2010)

Poprvé pobavilo hodně, poněkolikáté už moc bijí do očí ty díry a hluchá místa. Největší fail je určitě hudba, naprosto zbytečný podkres mnohých scén mi připomínal nějakou pradávnou počítačovou hru. "Dědkové" a "bábrle" jsou ovšem k sežrání, jen by měli mít víc co hrát. Nej scéna je bitka v kanceláři.

Ringo se vrací (1965)

S Pistolí pro Ringa má tenhle film společné jen jméno a tvůrce, ale je úplně v jiném levelu. Sice některé scény jako bychom už viděli i jinde, Gemmovy zabijácké pohledy se nevyrovnají Eastwoodovým nebo Nerovým, zápletka taky není nová (unavený muž se vrací z války, ale dozvídá se, že o otce, domov i ženu přišel a bude muset opět bojovat), ale celé to perfektně šlape. Co mě vždycky potěší, že ačkoli dobro nakonec zvítězí nad zlem, hlavní hrdina to vůbec nemá lehké a dostává jednu nakládačku za druhou, aby si v závěru skolení hlavního padoucha řádně vychutnal. Všechno pěkně dotváří Morriconeho hudba.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Nebyla to vyloženě tragédie, ale taky nic světobornýho. Klišé, sentiment (kterej nedojme), spiklenecký pojukávání (kuk C-3PO), roztříštěnost (X planet a X typů hejbadel). Ze zvyku fandíte rebelům, aniž byste si někoho zvlášť oblíbili. Nejlepší ze všeho byl konec (vážně!). Navíc slabá nová hudba, vždycky když zazněl útržek některé staré melodie, rozsvítila se mi kontrolka: Á, Williams... Po zhlédnutí dalších nových Star Wars musím hodnocení zvýšit.

Sedm statečných (2016)

Slaboučkej scénář, nevyužité postavy, místo napětí nuda.