Hon na čarodějnice (2011)

Sice dost slabší 4, ale když už sem je dal i Solomoňáckému mastiči Purefoyovi, tak tohle si je zaslouží taky. Příjdou mi docela podobné tyhle dva kousky, ale tak na to tady je zase kolonka "podobné filmy", že? Tenhle žánr lehce bečkových fantasy s aspoň trochu solidním rozpočtem mě prostě vždycky donutí tak rozpustile rozhazovat hvězdy a spokojeně hýkat radostí nad tím že mě to vlastně ani nezklamalo. Sice je to blbé až na půdu, ale i takové jsou občas věci co mě baví.

Zelený sršeň (2011)

Nikdy víc, díky...Rogen hraje neskutečně otravného a nesympatického kokota, který každý dobrý okamžik (a že jich zas tolik není) naprosto zadupavá do nenávistného skřípění zubů nad tím proč sem takový idiot že se na toho kokota ještě dívam. Gondry si parkrát pohrál a tím to hasne a nebýt hrdiny Kata a záporáka Chudnovského (jenom si to těd řict mě pobavilo) bylo by to hodně špátné.

Constantine (2005)

Stylový, zábavný, inteligentní a můj oblíbený.

Princezna Mononoke (1997)

Okouzlující svojí fantazijí a i přes vysoké hodnocení nečekaně vtahující. Jenom by mu podle mě příběhu sedla menší košatost a tím pádem i o kus kratší stopáž.

Adam a Paul (2004)

Takhle se fetí v dublinu :-) Nebýt černého humoru a naprosto odzbrojujících představitelů byl by to obyčejný den irských závisláku a vlastně o ničem. Ale výborný film!

Něco jako komedie (2010)

Hodně se mi líbilo jak se podařilo nacpat všechny jednotlivé obecné aspekty životní krize do jednoho teenagera, který nepusobí ani moc uměle a tím pádem by měl být ultimátním filmovým hrdinou, všech co zažívají cokoli podobného a třeba i mým. Ale zbytek je až moc jednoduchý a naivní aby se aspoň trochu přiblížil opravdovému dramatu, a i když je zábavný, tak prostě na víc nemá. Galifianakas (uff) je mega-sympaťák. Ale zas jako to pře-hodnocení chápu.

Do morku kosti (2010)

Ne(po)hostinný film. Bavilo mě zajímavé a pro mě neznámé prostředí zasazení příběhu. Věřil jsem syrovosti atmosféry a života, jaký je v tomhle koutu ameriky k mání a ve kterém se neobjeví jediná postava, která by nebyla tvdá jako tamější zmrzlá zem. Ale pravý poklad je v hercích, Jennifer je užasná a její jednoduchá buldočí ohlodlanost je obdivuhodná, ale Hawkes jako Teardrop je TAK fascinující, že jenom touha vidět ho v dalších záběrech mě k filmu pořádně přilepila. Tady by ten oskar klidně mohl jít..

Rychlejší (2010)

Krátké, zbytečně nekomplikované a spiš nepovedené rozjímání o pomstě než akční jízda. Stejně jsem ale Rockovi ten jeho charakter žral a byl na tom celém asi to nejlepší. Jo a obsahy k filmům by tady měl psát jedině "sheen" :-D

Muži, co zírají na kozy (2009)

Po druhém telezkouknutí musím přidat a jsem jenom rád za to že se tak stalo. Neustále zábavná komedie, která je díky Panům Hercům také dojemnou a hlavně tak originální a neokoukanou podívanou, že za to určitě stojí. Hlášek a zábavných míst jsou tam kopce a fůry a věrtele a ještě víc a i když je to takový druh, kterému se člověk směje spiš až si na ně vzpomene druhý den, no co...