Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Tenhle film je jedna z nejvtipnějších českých komedií své doby. K tomu několik (mnoho) nezapomenutelných hlášek a nesmrtelná Věra Ferbasová.

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Milý film, který mi přišel náramně zábavný, rozhodně víc, než mnohé pozdější filmy. Na zpříjemnění sobotního odpoledne ideální.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Skvělá komedie a současně "nastavené zrcadlo" životu na venkově. Troška dokázal ukázat, jak se žilo na vesnici a udělal si z toho parádní legraci. Smál jsem se celou dobu, i když je jasné, že po filmařské stránce to není nic moc. Ale to jsem od toho ani nečekal.

Střihoruký Edward (1990)

Možná nejlepší Burtonův film. Ukazuje osamělost, ale i lásku, lidskost i nelidskost. Moc fajn :)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Poprvé jsem ten film viděl v televizi s dabingem. Málokdy mě dabovaný film tak pohltí, jako tenhle. A když jsem ho viděl podruhé - už v originálním znění, neměl jsem slov.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Český sitcom z rodinného prostředí - naprosto excelentní seriál, vtipný jako žádný jiný seriál. Nezapomenutelní herci, ti největší z té doby. Prostě 100% :)

Vyšší princip (1960)

Nesmrtelnost si film zajistí tím, že přináší nadčasové poselství. Poselství Vyššího principu nesmí zemřít nikdy.. Film je dokonalostí samou a je to jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) československý film.