Chaplin (1992)

Skvělý životopisný film o jednom z nejkomičtějších lidí na světě. Downey jr. tam předvádí svůj životní výkon, nikde jinde se mi nelíbil, jako v tomhle filmu.

Růžový panter (1963)

Fajn old-school detektivní film s několika místy, kdy jsem se srdečně zasmál, ale chybí tomu hodně do dokonalosti. Jednu hvězdičku jsem přidal za skvělého Sellerse, jinak by to byly tři.

Dokonalý trik (2006)

Jsou filmy, které si kupuju bez toho, abych věděl, o čem jsou, a to většinou proto, že mi je doporučí někdo, s kým mám podobný vkus. O čem je Prestige jsem si přečetl až doma, těsně předtím, než jsem to pustil a pak jsem dvě hodiny zíral s otevřenou pusou. Perfektní dobová atmosféra, promyšlený příběh, dějové zvraty, skvělá hudba atd. atd. atd. Navíc - tolik hvězd ve vedlejších rolích - Michael Caine je jak vždy excelentní a Scarlett Johansson krásná. David Bowie v roli Nikoly Tesly vyrazil dech, ale ještě víc Piper Perabo v roli manželky jednoho z kouzelníků. Posledních pět minut filmu jsme si už jenom dával střípky tušení, ale pravda je, že kdyby to Christian Bale a Hugh Jackman v závěrečné scéně nevysvětlili, nedošlo by mi to. Dvě výtky tak jsou už zmíněná překombinovanost, a potom Christian Bale - pro tenhle film není zrovna nejlepší volbou.

Pošetilost mocných (1971)

Můj nejoblíbenější film s Funésem. Místama jsem se i dojal - "Polib ji, pitomče"... :)

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Přeceňovaný film, místy mi byl jak pan Abrhám tak paní Šafránková (rozumějte jejich postavy) docela protivní

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Nezapomenutelné, dechberoucí a nádherné. Obrovská škoda, že na vydání české verze na DVD si asi budu muset nechat zajít chuť. Nebožtíci jsou film, který mě baví pokaždý, pokaždý dojme a pokaždý vyvolá touhu vydat se někam k moři a potkat tam Pamelu Pigotovou .o)

Tmavomodrý svět (2001)

Tenhle film bývá označován za zbytečně velkolepý a kýčovitý. Ale když jsem ho viděl nedávno po letech, přišel mi naopak hluboce lidský a varující. Jsem rád, že tenhle film vzniknul a jsem rád, že vzniknul v té podobě, v jaké vzniknul. Do plného hodnocení sice něco chybí, ale i tak mám tenhle film hodně rád.