Americký gangster (2007)

Film, na který je nutno pohlížet jako na celek. Film, který nemá žádnou opravdu dechberoucí scénu (i když vniknutí do "balírny" heroinu a následná přestřelka byl pro mě velký zážitek), ale naproti tomu nemá zase žádné slabé místo a proto 3 hodiny utečou jako voda a já musím dát maximální hodnocení.

Černý Petr (1963)

Neskutečně vtipné absurdní dialogy - opravdový kult!

Kancl (2001) (seriál)

Naprosto ojedinělý sitcom a neskutečná sranda. Hlavně Ricky Gervais hraje trapného ředitele Davida Brenta tak, jako kdyby to ani nehrál. A když k tomu ještě připočtu, že to i režíroval, tak musím poníženě smeknout.

Bourneovo ultimátum (2007)

To byla teda jízda, ještě teď se mi protáčí panenky. Nedoporučuju epileptikům:-)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Vysoce návykový seriál, u kterého po skončení každého dílu chvíli jen tak tupě sedím a koukám do monitoru a pak pouštím další díl:-) Na tento seriál už bych se ale na podruhé nepodíval, protože bych věděl jak to dopadne. A v tom je právě síla tohoto seriálu, že nikdy dopředu nevíme co se stane, kdo zase umře,... Tolik zvratů co se tam udává je až neskutečné, ale neskutečně zábavné. Jinak první série 5, druhá 5 a třetí, u které jsem v půlce, taky za 5.

Fontána (2006)

Velice zajímavý a nevšední film, na který jsem se musel podívat druhý den znovu a zážitek byl ještě silnější. Film, který ani tak nestrhává svým dějem, který je, troufnu si říct dosti jednoduchý. Ale uchvátí hlavně neskutečně podmanivou vizuální a hudební stránkou (za zmínku stojí výborný soundtrack od Clinta Mansella, který je autorem hudby i dalších Aronovských filmů) a vůbec svou celkovou, takovou snovou, atmosférou.

Ichi the Killer (2001)

Tento film asi každý nepobere - film pro fajnšmekry.

Let číslo 93 (2006)

Snad nejautentičtější film co jsem kdy viděl. Při závěrečných minutách jsem měl srdce v kalhotách a slzy na krajíčku - jednoznačně film roku.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Hodně kvalitní věcička, které v podstatě nelze nic vytknout, ale nějakým způsobem mě nezasáhla tak, jak jsem očekával a rovněž jsem úplně nepochopil vsazování ne úplně souvisejících případů do každého dílu, i když jeden z nich mě celkem dost zasáhl. Každopádně poslední dva díly jsou za 5 hvězdiček bez diskuze.