Ant-Man (2015)

Již pouze jako nutnost vnímám další marvelovský výplod. Z dřívějšího těšení se na každý nový film z této komiksové dílny se stává čím dál větší nuda, okoukaná dřív než začne, měnící se jenom formou, ale obsah, způsob zápletky, styl humoru..prostě všechno stokrát omleté znovu, pouze v jiné podobě. Jediný co mě zasáhlo byla první scéna se zmenšením ve vaně a celkově ten nápad jsem si užíval, ale zároveň jsem byl zklamán, jak málo byl nakonec využit. Samotný konec byl absolutně bez gradace. Také z obsazení mám stejně rozpačité pocity. Každý z nich sám sobě dobrý, ale společně to prostě nefungovalo. Ani M. Douglas si roli rozhodně moc neužíval a bylo to poznat, navíc je jen dalším prvkem onoho opakování marvelovského schématu, čili vytahovat zaryté herce, kteří byli na vrcholech slávy zhruba v 80.-90. letech, možná je to trend vůbec v posledních letech komerční americké produkce. Nicméně to ani tady opět nepůsobilo moc dobře a spíše z toho pociťuju umělost a s tím se špatně vtahuju do děje, který ovšem ani nemusíte moc vnímat. Stačí sledovat jen tu akci, o nic jiného tu nejde. Rádoby silná slova a témata jsou jen výplní mezi kvalitními efekty. To je Marvel dnes. Nepřekonatelní tedy pro mě zůstávají Strážci galaxie. Snad se nepokazí jejich druhý díl, jako se to ostatně stalo u Avengers 2 :(

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

MCU jde skutečně dolů, ale že se dostane až na takové dno jsem nečekal. Již ze začátku nic nefunguje, obecně dobří herci se topí v zoufalých a nudných rolích. Douglas vypadá jak kdyby měl každou chvíli umřít a co se stalo s vizáží a energií Evangeline Lilly, to vůbec nechápu! Michelle Pfeiffer vypadá nejlépe a kupodivu ani ne moc uměle. Typické správňácké, culící polohy Paula Rudda už po 150té prostě nefungují. Dementní scénář, který srší suchý vtip a křečovité situace jednu za druhou. Mikrokosmos je možná vizuálně bohatý, ale hrozně náhodně, nepřehledně a hlavně nezajímavě! Bill Murray se takovými rolemi dostává do nižší ligy a to je velký nešvar! Záporák snad dobrej, ale celé je to předvídatelné, vykrádající jiná i vlastní filmová univerza. A proč do všechno musí přicpat nějaké ultra geniální teenegery..?! - Protože Disney..? Pokud si někdo myslel, že Marvel pojede desítky let, protože má velký zdroj materiálu, tak to se hodně mýlil, vč. mě přiznávám. Všeho moc škodí.

Aquaman (2018)

Konečně zábava na maximum od DC. Výborné efekty a výprava. Solidní rozjezd a zápletka. Nicméně s vtipem se až příliš tlačilo na pilu (efekt trapného ticha v sále), u DC to prostě neumí, jako u Marvelu. Opět se také velmi málo zaměřují na rozvíjení postav. Takže film má primárně pouze bavit, ale vůbec k němu nenavážete hlubší vazbu. Odcházel jsem spokojený, ale rychle se mi to vykouřilo z hlavy. Wan to pozvedl na jinel level ovšem, o tom žádná! Tipuju, že po druhé projekci to snížím na 3*, když si totiž odmyslíte ty efekty..moc toho nezbude. WW je pořád asi po všech stránkách nejvydařenější DC film nové éry a to má dost much.

Arachnofobie (1990)

Dnes již jedna z mých oblíbených nostalgických záležitostí z amík 90tek. Pavouci, hadi a všechny ty jedovaté stvůry z přírody mě vždy fascinovali. Teda hada si dám klidně kolem krku, ale aby mi lezlo po noze či nedej bože po hlavně osminohé chlupaté monstrum, jako bylo v tomto filmu, to bych zřejmě vyletěl z kůže. Je to dost vděčné téma, těchto zvířátek se většina lidí štítí, takže se vžijete do situace raz dva. Mráz běhá po zádech stejně rychle jako ty malí jedovatí uličníci. Sympatický ancábl, který komicky korunuje můj oblíbenec John Goodman, taky kdo jiný by se do takovéto role hodil. Pustil jsem si to po x letech včera a jakmile se objevil na plátně, tak jsem měl hned záchvaty smíchu, navíc i s výborných dabingem ("tady není místo pro amatéry.." :D). Zařazení komedie je tedy opravdu na místě. Má to správné tempo i příběh není rozhodně špatně vymyšlený. Odborníci na pavouky jistě najdou nějaké ty filmové dezinformace, ale jako celek to působí dost věrohodně. Občas se mi stane, že z podobného zaprášeného šuplíku vytáhnu film, který mě dnes už nechytne, ale tady to bylo spíše naopak :)

Argo (2012)

Já vůl to mám doma už asi dva roky a nikdy sem k tomu nenašel tu správnou chvíli si to pustit. Rozhodně to byla chyba, jelikož je to opravdu výborný a hlavně dosti napínavý snímek. Po stopadesáté zopakuji, že Ben je prkenný před kamerou, ale za ní je to přesný opak. Zbytek osazenstva je až kontrastně bravurní. Stylově jde až skoro do artu, ale samotné politické téma zřejmě nedovolí sklouznout moc bokem. Neznám přesné reálné dění a taky je logické, že se pro film příběh vždy o více či méně poupraví, aby to bylo to správné drama, u kterého si ani neodskočíte i kdyby se vám moc chtělo. Jedinou neduhu má pro takovýto typ filmu a to, že si jej dloooouho nepustím, jelikož to nejlepší na něm je budování napětí a neustálého hádání jak to dopadne, takže o tyto pocity bude jakákoli další projekce ochuzena. No ještě uvidím, zda to má i jiné stejně výrazné kvality.

Archive 81 (2022) (seriál)

Zůstalo to nečekaně v příliš komfortní zóně, až na tu scénu během seance. Slabý horor, dobrá atmosféra, hudba i herci a nakonec super zvrat. Chybělo mě ovšem u tohoto žánru ono kýžené kousání si nehtů.

Armáda mrtvých (2021)

No tak si to přiznejme, zapnul jsem to jen kvůli dvěma jménům: Zack a Dave. No a na tom to paradoxně těžce pohořelo. Ani smítko potenciálu bohužel :(

Assassin’s Creed (2016)

Akční film by měl hlavně bavit a tohle mě moc teda nebavilo. Ani tak technická stránka efektů, ta byla výborná, ale ta zápletka o ničem a děsný střihy. Takže za ty efekty a herce 3*. Kéž by ten scénář dostal do rukou někdo lepší.

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Neskutečně vtipný seriál, který má naprosto úžasný dabing, kdy prostě dabovali opravdoví herci. Skandální, ujetý, perverzní, sprostý, ale ne laciný. Míra arogance hraběnky je prostě best.."tohle není dřevo, to je strom.." :D Vlastně nejvtipnější sitcom co znám, škoda, že tak krátký, ale občas je to jen ku prospěchu.

Atlas mraků (2012)

Opravdu dobrej film, který není ovšem pro každého, ale není to film vyloženě pro náročného diváka. Musíte se ale rozhodně více soustředit na děj a kumulace střídání příběhů v různých časech. Jasný wachovský rukopis je ve sci-fi fázích s asijskou "servírkou", tento příběh byl asi nejpovedenější i dost šokující (mýdlo..) a sám by jistě úspěšně zastal samostatný film. Na první shlédnutí působí snímek poněkud přeplácaně, za to má ale citelnou duši (ne jako třeba u Počátku). Obsazení je výborné a je zábavné zpětně sledovat závěrečné titulky, kdo všechno v jakých rolích hrál, jelikož některé postavy mají v jednotlivých příbězích upravený obličej či dokonce pohlaví. Finální myšlenka je zřejmá a úplně jednoduchá a to je láska a spojení lidských duší, které se spolu opět setkávají napříč časem zřejmě až do nekonečna. Bohužel k dokonalosti značně chybí vlastně komplexnost žánru a příjemnější styl režie, která občas dost přeskakuje, zjednodušeně jsou to minimálně tři filmy v jednom. Nápad samotný je dobrý, a jistě to mohlo být horší, ale málokdo si myslím by dokázal něco takového ukočírovat. Předem doporučuji minimálně dvě shlédnutí, rozhodně ale stojí za to!