Drákula: Neznámá legenda (2014)

A zase se jednou rozcházím s hodnocením na CSFD... Tohle mi vážně hodně sedlo a i přes velká očekávání jsem nebyl zklamán (narozdíl například od nadhodnoceného Interstellaru). Není to zbytečně dlouhý, má to spád a Evans si tu roli vysloveně užíval, protože já mu věřil každý slovo. Všem můžu nového Drákulu jen doporučit.

Interstellar (2014)

I přes zdejší velmi kladná hodnocení jsem na film šel bez očekávání. Nechtělo se mi zažít zklamání a nakonec jsou dojmy i tak dosti rozpačité. Ano je to epický, ano je to obrovský, ano je to vizuálně dokonalý, ale ta stopáž je přemrštěná. Spoustu scén bylo zbytečných a pro děj naprosto nepodstatných. Být to kratší o půl hodiny, nic by se nestalo. Nolan toho tam chtěl dát co nejvíc a místy je to zkrátka na škodu... Interstellar tak považuji za jeden z jeho nejhorších filmů, který by ovšem pro skoro jakéhokoliv jiného režiséra byl vrcholem. Herecké obsazení má samozřejmě na jedničku a hudba fenomenální (Hans Zimmer je jistota)! Pro mě lepší nadprůměr, který je zde těžce nadhodnocený.

Hercules (2014)

Špatný to rozhodně nebylo! Krátká stopáž a častá akce nedávají prostor nudě, celá Herculova parta jsou maximální sympaťáci a The Rock byl perfektní! Nicméně děj odhadnete už v zárodku a podle trailerů jsem čekal mnohem víc. Navíc film nemá žádnou hloubku a jde pouze o čistou popcornovou zábavu, což je velká škoda vzhledem k rozsáhlé mytologii nastíněného ''světa''. Takže ty 3 hvězdy jsou zcela odpovídající.

Pod zemí (2014)

Pro found footage horory mám slabost, takže mi tohle opravdu sedlo. Myšlenku filmu tu nebudu rozepisovat, ale pro mě je geniální! Jen ta atmosféra mě nějak nedokázala vtáhnout a za to hvězdu dolu.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tak snad už nám tady série skončí... Poslední díl je určitě nejslabší, ale vůbec není špatný. Jako jediný mě nedokázal vtáhnout do postavy Ripleyové (což je velké mínus), zase na druhou stranu akce a efekty na výbornou. SPOILER: Nejsilnější scéna z filmu (a možná i z celé ságy) je, když Ripleyová najde své ''nepovedené kopie''. Za to dávám hvězdu navíc, jinak by to bylo na dobrý 3.

Vetřelec ³ (1992)

A zase se jde o stupínek nahoru v kvalitě. Pro mě jednoznačně lepší než akčně pojatá dvojka. Trochu mi vadil digitalizovaný, levně vypadající Vetřelec, ale na atmosféře to nic neubralo. Zaslouženě opět plný počet.

Vetřelci (1986)

Cameron to pojal úplně jinak než Scott. Tady dominuje akce a spád, na druhou stranu ta atmosféra trochu upadá. A nevim proč, ale děsně mě štvala ta malá holka. :D Nicméně i přes pár nedostatků je to pořád výborné sci-fi, které nikdy nezestárne.

Vetřelec (1979)

První díl série, která je celá geniální i přesto, že každý díl je úplně jiný. V tomto dominuje temná stísněná atmosféra lodi Nostromo a vsází se hlavně na napětí a výpravu. Pro mě je to nejlepší díl, protože právě tady ten nápad vznikl. A ty efekty? Viděl sem to v roce 2013 a pořád mě to dostává!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tak se konečně dostávám k hodnocení tohohle velkofilmu. Proč se právě Shawshank považuje za nejlepší film všech dob? To je otázka, která trápí nejdnoho diváka. V podstatě se nejedná o nějaký přelomový snímek z kategorie ''prison break''. Geniálních útěků tu bylo spoustu a spoustu jich ještě bude. Film přijalo nejvíce lidí díky jedinečné atmosféře a hlavně hereckým výkonům Robbinse a Freemana. Tihle dva to celé drží nad vodou. Mně osobně to velmi sedlo a nevidím důvod nedat plný počet.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

No máme tu 3 příběhy, z nichž jen jeden za něco stojí. Linie s Willisem a Albou je těžce nezajímavá a ani příběh Gordona-Levitta mě nezaujal. Nicméně ta nejdelší linka s Evou Green je prostě pecka a to nemyslím jen kvůli jejímu úžasnýmu tělu. Určitě to nemá kvalitu prvního dílu, ale zkouknout se to dá. Normálně bych dal 3 hvězdy, ale za ty Eviččiny kozy musí příjít jedna navíc!!