Kletba bratří Grimmů (2005)

Hodně netradiční fantasy, o kterém i po opakovaném shlédnutí nějak nevím, co si myslet. Skvělé herecké obsazení a zajímavá kamera tu kontrastují s celkem nudným soundtrackem a vcelku slabými efekty. Pořád to na mě působí jako snaha o napodobení práce Tima Burtona, což může být jen můj subjektivní názor... Nicméně ve výsledku byl dojem kladný, takže ty 3 hvězdy dám. :)

Let Fénixe (2004)

Abyste rozuměli, tak film jako takový je na jasné 2 hvězdy. Postavy jsou ploché a nezajímavé (což nechápu, když je film pouze o nich), režie mi nesedla a celkově je pro mě snímek zklamání. NICMÉNĚ tu hvězdu navíc dávám za jednu konkrétní scénu, která neměla chybu. Jedná se o noční setkání s čínskými pašeráky. Tahle část jakoby vypadla z úplně jiného filmu, protože najednou se rozjede zajímavá kamera a skvělá hudba. No ale celkový dojem bohužel pořád zůstává pod průměrem...

Pokoj 1408 (2007)

No žádná sláva se nekonala... Po pozitivních reakcích jsem čekal dobrý horor, ale tohle určitě ne. Přišlo mi to hrozně překombinované, přitažené za vlasy a slátané. Navíc jsem se polovinu stopáže nudil a strach se nedostavil ani na chvíli. Cusack to zvládl (ostatní nemá cenu zmiňovat, protože na jejich minirolích se ani nedalo nic zkazit), efekty dobré, ale prostě to na mě nezapůsobilo...

Jumper (2008)

Trestuhodně nevyužitý potenciál na skvělé sci-fi! Christensen je jako vždy nesympatický a Samuel přehrává (poslední dobou se mu to děje docela často). No přes to všechno film nenudí, má dobrý vizuál a na vypnutí mozku po náročném týdnu je zcela ideální! Nakonec teda slabší 3 hvězdy, ale s hodně přivřenýma očima.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Už když jsem poprvé slyšel o filmu s názvem ''Kovbojové a vetřelci'', tak jsem si říkal, že to bude nebetyčná kravina a ono to tak (překvapivě) skutečně je! Námět a celý děj spíš sedí na snímek z kategorie ''céčkových'', než na kino-hit s Craigem a Fordem v čele. Nicméně právě herecké obsazení a celkem obstojný scénář tuhle záležitost udrží aspoň na těch 2 hvězdách. Jo a ani to není úplná nuda, což mě vzhledem ke stopáži dost udivilo.

The Tunnel (2011)

Určitě jeden z mých oblíbených found footage hororů! Začátek sice extrémně nudný (já vím, že to u takovýchhle filmů většinou bývá, ale tady je to vážně skoro k nesnesení), nicméně jakmile se vejde do Tunnelu, tak se dá atmosféra krájet. Vážně mě to vtáhlo a to jsem pak ochotný dát vysoké hodnocení i přes nějaké ty řemeslné chyby. Na plný počet to ale nebude především kvůli výše zmíněnému začátku.

Daredevil (2015) (seriál)

Konečně seriál od Marvelu, který je schopen konkurovat záplavě DC serošů. Atmosféra by se dala krájet, kamera je velice hravá a netradiční herecké obsazení funguje na výbornou. Charlie Cox úplně zazdil Bena Afflecka, ale nejvíc vyčnívá určitě Vincent D'Onofrio se svým skvělým Fiskem!! Hlavně má hodně prostoru, což je u záporáků vzácnost. Důležité dále je, že diváka baví jak postava Matta Murdocka, tak i Daredevil. Samozřejmě, když začne ''Muž v masce'' likvidovat soupeře, tak jste přilepení na obrazovku o něco více, ale to je především skvělou choreografií soubojů. Matt tady není žádný nezranitelný superhrdina, ale vidíte na něm únavu i bolest. To přidává na napětí i autenticitě. No právě jsem dokoukal celou sérii a závěr je teda extra epickej, takže všem doporučuju! Bez mrknutí 5 hvězd.

Czech Made Man (2011)

Určitě nadprůměrný český film z hlediska moderní kinematografie. Strašně se mi líbila Řehořkova hravá kamera a smysl pro styl. Celé to vůbec nepůsobí ''česky''. Czech Made Man je postaven na jedné jediné postavě a kdyby to nebyl Budař, byl by to průšvih. On prostě dokáže svým osobitým hlasovým projevem zaujmout. Ovšem tady končí klady. Bohužel v tomto filmu drtivě zvítězil audio-vizuál nad obsahem. Je to v podstatě jen stylový obrazový doplněk Budařova vyprávění, takže kdybyste si koupili kazetu do rádia s tím samým scénářem, tak z hlediska děje o nic nepřijdete... Proto to není na víc než 3 hvězdy.

Doom (2005)

Já sem si to prostě užil! Samozřejmě, že děj není žádný výkvět nápaditosti a s hrou se nedá srovnávat, ale svým tempem to filmový Doom krásně vyrovnává. Atmosféra funguje na výbornou, gore scén je dostatek a ústřední dvojice Rock/Urban je nanejvýš sympatická. Některé výtky vážně nechápu, protože tenhle snímek se ani na chvíli netvářil jako ''áčkový'' velkofilm. I přes nízké hodnocení dávám s klidem 4 hvězdy.

Věc: Počátek (2011)

Atmosféru jedničky to rozhodně nemá, ale i tak jde o dobrý horor. Námět je vyčerpáván na maximální míru a příjemně mě překvapilo vcelku logické chování postav (což je dnes vážně rarita). Jen ta ''Věc'' byla na můj vkus moc digitální. Ani v jednom záběru se mi pořádně nelíbila. No suma sumárum je to na hezké 3 hvězdy.