Návrat do Cold Mountain (2003)

Něco tak nudného se jen tak nevidí. Navíc opravdu nemusím Nicole Kidman, která v roli upejpavky filmu ubližuje ještě víc. Sladkobolný příběh bez vášně roztahaný na dvě a půl hodiny. 10.12.2006

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Nenápadně vypadající film, který mě ale na 112 minut přikoval ke gauči a donutil zase trochu přehodnotit postoj k životu a lidem. Komu by připadal divný vztah transvestity s mužem, po tomto filmu mu to přijde více než normální. Ten konec byl brutální. A to jsem netušila, že to nebyl výplod scénáristy, ale příběh kruté reality. 6.12.2006

Láska nebeská (2003)

Moje nejoblíbenější romantická komedie, kterou jen tak něco nepřekoná. Nechápu jak mohl někdo natočit něco tak krásného a přitom nezajít za hranici kýče. Ale jak jde vidět, tak to jde. Navíc všechny paralelní příběhy se mi líbily a ani jeden bych neoznačila za výrazně slabší. Scéna s Emmou Thompson je tak neskutečně silná, že to nemá obdoby.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Hodnocení Vykoupení z věznice Shawshank je pro mě největším překvapením na ČSFD. Ano, je to krásný film, kdy cítíte rozhořčení nad nespravedlností světa a zadostiučinění při nádherném konci. Ale vidět to podruhé nebo potřetí, kdy už nezažijete moment překvapení, to už pak takový zážitek není. Když už člověk zná konec, je film příliš zdlouhavý. 3.12.2006

Kouření zabíjí (2004)

Úsměvný dokument, který ale nepřináší nic moc objevného. Každý přece ví, že když člověk přestává kouřit, myslí jenom na to, že by si zapálil. 28.11.2006

U stánků na levnou krásu (2006) (TV film)

Pro nezaujaté diváky docela nuda, já, jako totální ignorant Nedvědů, jsem seděla jako u vytržení a říkala si: „no je toto možné?“. Pro fanoušky slovy Novotného citujícího Reflex: „svátek plačtivých trampů“. 28.11.2006

Mexičan (2001)

Nečekala jsem od toho nic zvláštního, ale tak trochu jsem počítala s tím, že to bude aspoň příjemná oddechovka pro sobotní večer, která pobaví, i když nenadchne. Ale ono to ani nebylo vtipné! To je pak docela náročné dokoukávat komedii do konce, když se člověk ani nezasměje. Nedejbože, že by to režisér nezamýšlel jako komedii, to by pak byla škoda slov. 26.11.2006

Záhada Blair Witch (1999)

Tak tohle je přesně typ hororu, který mě skutečně děsí. Kdy vás nelekají hnusné potvory, ani motorová pila, ale to, co nikdy nespatříte. Tma, podezřelé zvuky, ztracený kamarád, úzkost a panika. Poprvé jsem se na to dívala sama, pak už jsem to raděj nikdy neudělala, pro jistotu se dívám vždy s těmi, kterým tento film naopak hrůzu nenahání a jediný důvod, proč se na to se mnou dívají je, že se 86 minut baví tím, jak jsem vystrašená k smrti.

Divoké včely (2001)

Miluju tento film. Viděla jsem ho už asi 10x a nikdy mě neomrzí. Do Jiříkova, kde se film točil, to nemám z domova daleko a tak mě nic nepřekvapilo, ani babky popíjející zelenou, ani rádoby solidní babička Pavla Lišky hrající automaty. Překvapilo mě jenom, příjemně samozřejmě, jak trefně dokázal Bohdan Sláma tuto drsnou realitu zobrazit, přišlo mi, jakoby natočil film o naší vesnici. Vilhelmová, Liška a Dušek byli tak přesvědčiví, až to vypadalo, že byli stejně jako Zdeněk Raušer nalezeni přímo v zapadlých koutech severní Moravy. Pro hodně lidí to bude film o ničem, ale pro mě je pravým opakem, všeříkajícím filmem ze života a o životě, s veškerou krutostí a beznadějností, kterou život přináší, obzvláště když žijete na tak „bruntálním“ místě. 26.11.2006