Gattaca (1997)

Lze navodit atmosféru parádního sci-fi bez zvláštních efektů a prakticky bez futuristických vložek? Niccol to dokázal! Tohle skvěle udělaný komorní sci-fi budu mít ještě dlouho v hlavě. Film o nedokonalosti, nezměrné vůli hlavního hrdiny a o lidskosti. Výborný je také ústřední duo Hawke s Lawem. Hudba to je skvost. A předfinálová scéna v moři? Škoda slov. 85% jak vyšitých.

Zmizení (2013)

Naprostá špička ve svém žánru. Vynikající začátek, místama hluchý prostředek a fantastický závěr. Nechápu, co někdo vidí na poslední scéně nejednoznačného, podle mě to bylo naprosto jasný. Výborná je i samotná zápletka, kdy si divák prakticky v žádnou chvíli nemůže být jistý tím, kdo je skutečný únosce. A samotnou kapitolou je Hugh Jackman, který očividně herecky zraje jako víno. 85%.

Někdy v dubnu (2005) (TV film)

"Každý rok začíná v dubnu období dešťů." Po Hotelu Rwanda a Posledním spravedlivým je to pro mě třetí film s touto tématikou. Nedosahuje sice jejich kvalit, ale svým způsobem je dokázal v některých ohledech překonat a určitě by si zasloužil větší pozornost, než se mu dostává. 80%.

Poslední dny na Marsu (2013)

Nic moc jsem od filmu neočekával, bohužel realita odpovídá zdejšímu hodnocení. Technicky to není špatně udělené, herci jsou vesměs sympatičtí. Ale, člověk z toho měl pocit, že sledoval kompilaci Promethea (nepoužili i stejné kulisy?!), Europa report a bůh ví ještě čeho. Nakonec z toho vylezl těžce průměrný film, který nespasil ani poměrně slušný konec. 55%.

2 zbraně (2013)

Pohodovej akční film roku. Denzelovi s Markem to spolu neskutečně dobře šlape a poměrně originální zápletka taky potěšila. Vůbec bych se nebránil pokračování. 80%.

Fish Tank (2009)

Výborný sociální drama. Začátek filmu je poněkud slabší a to hlavně z důvodu, že v něm prakticky nehraje nikdo jiný než hlavní hrdinka. Film pak neskutečně nastartuje příchod Fassbendera. Od tohoto momentu nemám k filmu prakticky žádnou výhradu. 80%.

Před půlnocí (2013)

Celý film by bylo nejlepší rozdělit do 3 částí. První část z letiště do hotelu, druhá samotný hotel a poslední část finále. Docela by mě zajímalo, jak si scénáristé rozdělili svoji práci. Julie Delpy napsala nejspíše feministickou prostřední část. První část filmu je rozhodně částí nejpohodovější, dialogy jsou svěží, na překážku nejsou ani velmi dlouhé záběry bez střihu. V hotelu se to všechno zvrtne a Ethan musí žehlit jeden problém za druhým. Samotný finále na molu je jednoduše perfektní. Celý film zdobí velmi dobří Hawke a Delpy, jednoduchá kamera a neskutečně dobře napsané dialogy. Po zhlédnutí takovéhoto filmu mě akorát hned napadne, proč se něco takového netočí u nás? Jasných 5 hvězdiček a prozatím asi top 5 roku 2013.

Hannibal (2013) (seriál)

Alfou a omegou tohoto seriál je samozřejmě Mads. Kolikrát sem se přistihl, jak čekám na další scénu, kde už konečně bude Mads. Tím nechci snížit výkony ostatních. Dancy i Fishburne jsou výborní, ale Mads prostě vyčnívá. Po zhlédnutí první série si neumím představit lepšího nástupce Hopkinse. Celou první sérii lze zhodnotit asi nejlépe slovy - kočka s myší. Poslední scéna ve vězení se známou hannibalskou hudbou neskutečně potěšila. Má to svoje chyby, pár slabších dílů. Zatím dám 4 hvězdičky.

Princ a pruďas (2011)

61%? Děláte si srandu? Dlouho sem se takhle u něčeho nenasmál. 80%.

Zlo mezi námi (2003)

Film samozřejmě výborný, ale na plnou palbu to bohužel není. Má to výborný dialogy, super postavy, dobrou atmosféru, ale! Bohužel to ve mě nevzbuzuje skoro žádné emoce, i když by vzhledem k tématu samozřejmě mělo. I tak ale výborný film a 4 hvězdičky zasloužený.