Pryč od pece (2013)

Musím uznat, že to není zrovna film na koukání na Štědrý den, ale i přesto mi neskutečně sedl. Především bych vyzdvihl herce a atmosféru. Taková sestava se jen tak nevidí. Casey, Bale a Woody hrají jako o život a zbytek jim zdárně sekunduje. Temné vykreslení průmyslového amerického města se taky neskutečně vyvedlo. Pochválit musím i soundtrack, Pearl jam mi bude v hlavě znít ještě dlouho. Na 5 hvězdiček tomu něco chybělo, snad vyšperkovanější finále, ale naprosto zasloužený a poctivý 4 hvězdičky tomu dám. Doufám, že tohle dlouho nezůstane v modrých, byla by to škoda.

Don Jon (2013)

Velmi slušný režijní debut. Člověk se od začátku baví a ke konci to nepostrádá ani hloubku. Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale za cameo Anne s Tatumem dám nakonec 4.

Zloději paměti (2004)

Celou dobu sem si říkal, že to až tak špatný není, a že bych snad i ty 3 hvězdičky mohl dát. Ale ten závěr? Úlet. hodnocení tak na úrovni 50%.

Pahorek (1965)

Přibližně v polovině filmu jsem začal přemýšlet, jaké hodnocení by si film zasloužil. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, spíše jsem se přikláněl ke 4. Druhá polovina filmu, a především poslední půlhodina mě však dokázala přikovat ke křeslu. Ať už to bylo neskutečným charismatem, kterým oplýval Connery nebo scénami typu Stevens, Stevens! I zbytek postav se nakonec dokázal projevit naplno a film nepostrádá ani potřebnou hloubku. Je to několikátý snímek, který jsem od pana Lumeta zhlédl a jenom mě to utvrdilo v tom, že Lumet je numero uno režisérem dramatu.

Rozsudek smrti (2007)

Dialogy jak od prasete, neskutečně vyhrabaný postavy a jedinými pozitivy je Bacon a pár slušných scén. 2 hvězdičky s odřenýma ušima.

Televizní společnost (1976)

Neskutečně zajímavý film. Po vynikajícím začátku mi přišlo, že zhruba v půlce filmu bylo 15 - 20 minut hluchých a bědoval jsem, jaká to je škoda. Naštěstí poslední třetina se zase zvedla a byla vynikající, včetně skvělého finále. Herecky bezchybný, dialogy dokonalý. Nakonec tedy za 5 hvězdiček.

Red 2 (2013)

Ale jo, vcelku dobrý, moc se tomu vytýkat nedá. Hlavně Malkovich a Hopkins byli super, ale na 4 hvězdičky tomu něco chybí.

Chceš pěstí? (2013)

Těžkej průměr. Až posledních 20 min film aspoň trochu zachraňuje. I tak ale za 2 hvězdičky.

Úkryt (2011)

Právě jsem tenhle film dokoukal a těžko se k němu cokoliv píše. Snad jen.. ta atmosféra a hudba! A Michael Shannon? Kde nechali akademici oči? Za tohle nedat nominaci je do očí bijící nespravedlnost. Samotný závěr jsem sledoval s otevřenou hubou. 85%.

Paralelní světy (2012)

Vynikající první dvě třetiny. Krásná vizuální stránka, sympatický příběh a herci. Co se pak stalo? Měl jsem pocit, jako by došel rozpočet a museli nějak urychleně vymyslet závěr a utnout to. Bohužel. Takhle 60%.