Mechanik (2004)

Bale, Bale, Bale! Neskutečné, co je schopen udělat pro roli. Fyzicky odporný film s výbornou atmosférou. 4 hvězdičky.

Equilibrium (2002)

Co především na filmu zaujme, tak je to atmosféra. Ta ve spojení se skvěle hodící se hudbou, výborným balem a klasickou rolí Beana tvoří dohromady skvělé scifi. Pár chyb by se na filmu určitě našlo, ale i vzhledem k tomu, že dobrých scifi je poskrovnu, tak za mně jasné 4 hvězdičky.

Zpráva o Europě (2013)

Solidní scifi se sympatickým obsazením. Největší devízou určitě skvělá atmosféra, naopak největším mínusem jednoznačně střih. Nápad s prostřihy do minulosti a zpátky byl velmi dobrý, ale časté střihy a délka záběru často v délce max pár vteřin snímku ubližují. Daleko vhodnější by byly dlouhé záběry. Nejlépe asi vystihne film rčení za málo peněz hodně muziky, hodnocení mezi 3-4 hvězdičkami. Víc takových scifi!

Poslední Mohykán (1992)

Jeden z mým nejoblíbenějších filmů. Skvělí herci, vyniká jak jinak Daniel Day-Lewis. Parádní kulisy, atmosféra a především závěrečný souboj je dechberoucí. Jestli je ale potřeba něco vyzdvihnout, tak je to hudba. Trevor Jones zkomponoval jeden z nejlepších soundtracků, co kdy filmové plátno nabídlo. 90%.

Soumrak mrtvých (2004)

Nevím, jestli to bylo přehnaným očekáváním, ale pro mě je film těžkým zklamáním. Bohužel na rozdíl od takového Zombieland jsem se nebavil. Sympaťáci Pegg s Frostem to bohužel celý sami neutáhnou, takže horko těžko 60-65%.

The Corner (2000) (seriál)

"Není těžší práce, než bejt drogově závislý." Corner se samozřejmě nevyhne srovnání s dokonalejším Wire. Na rozdíl od Wire se zabývá problematikou drog pouze z pohledu drogově závislých. A vůbec to není na škodu. Tím, že je to jenom o feťácích, tak působí depresivněji než Wire. Především závěr je velmi silný. Tvůrci se chytře rozhodli kvůli poměrně malému prostoru šesti epizod rozvinout do hloubky pouze pár postav a to se jim bezezbytku povedlo. Postavy jako DeAndre, Fran, Curt, Blue a hlavně Gary by se neztratily ani ve světě Wire. Dokonce je vidět, že některé postavy sloužily více či méně jako předloha pro pozdější postavy ve Wire. Vůbec všichni herci odvedli bezvadnou práci. Jako neobjektivní fanoušek Wire musím hodnotit 5 hvězdičkami (objektivně spíše 4). Vždyť tento seriál mi po letech umožnil vrátit se na Feyette Street, nasát tu atmosféru plnou stříkaček, fetu a špíny. V neposlední řadě musí každý fanoušek Wire vrnět blahem při pohledu na všechny staré tváře z Wire. Díky! A díky HBO, které se nebojí takovéto minisérie točit.

Týden bez závazků (2011)

První půlhodina mě málem odradila, ale naštěstí jsem u filmu vydržel. Zbytek filmu byl skvělej. Výborná dvojka Wilson - Sudeikis, spousta výborných scén. Komedie nejsou mým nejoblíbenějším žánrem, ale u této sem se upřímně smál. 70%.

Lepší už to nebude (1997)

Nejsem moc velký fanoušek romantických komedií, ale tahle mě bavila. A to dost. Nejsem si ale jistý, jestli to bylo filmem samotným nebo tím, že Nicholson prakticky neslezl z plátna. Každopádně solidní zábava za 4 hvězdičky.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Masterpiece. Nejlepší věc, co kdy byla natočena. “Pro mě osobně srdeční záležitost. A life Jimmy. It’s the shit that happens while you wait for moments that never come.” 100%.

Nevědomí (2013)

Po vizuální a audio stránce dechberoucí. Cruise dokazuje, že je stále akční hrdina č. 1 a na Olgu s Andreou se moc hezky kouká. Možná by se daly najít chyby v příběhu, ale to čert vem. Každopádně Kosinski ukázal, že umí a že Tron nebyla náhoda. Zřejmě sci-fi roku (o fous před Star Trekem). 80%.