Terkel má problém (2004)

Animák, který se naprosto vymyká obvyklým rodonným animákům jako shrek, Madagaskar a spol. Děti s problémy jako má každý jiný. Je to super animovaný film a je nepřehlédnutelný svojí sprostotou a vulgárností.

Pevné pouto (2009)

Co se děje když zemřete? A zaleží jak zemřete? V tomhle filmu na tom záleží, protože Susie byla zavražděna, nemá ani po smrti klid, protože je vrah na svobodě. Promyšlený snímek se skvěle zahranou rolí otce - Mark Wahlberg. Jediné co mě u tohoto filmu zarmoutilo, byl konec. Vrah spadl z útesu, kde ho nikdo neobjeví. To si Susie nezasložila. Měli ho chytit a usvědčit z vražd všech těch dívek. A jak dopadlo její tělo? Pohrbené v hnusné díře plné harampádí. Zasloužila by si pohřeb.

The Divide (2011)

Realistické pojetí lidského hyenismu a poklesu morálky. Film bez servítek s veškerým možným hnusem, který člověk dokáže udělat. I v takovém filmu by si to zasloužilo trochu lepší konec.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Povedený horor s humorem. Chcete v klidu odpočívat na své nové chatě, dělat si tam svoje, ale to by nebyl horor, kdyby tam netekla krev a neumírali lidé. Ale jak umírají? Vlastním přičiněním. Neuvěřitelné. Vryla se mi do hlavy nejlepší scéna z filmu, jak Tucker má v ruce motorovou pilu a utíká před včelami a před ním utíká studentík, co si myslí, že ho honí maniak s pilou :-)

Dopisy pro Julii (2010)

Celkem předvídatelný film. Sophie odjede do Itálie se snoubencem, tam potká jiného, brání se, ale stejně nakonec podlehne. Nejhorší klišé, když stařenka Claire spatří svého Lorenza - proboha on přijíždí na koni jako přelud. Klišé. Má to být romantický film, ale snaží se tam něco jako o vtipnou road movie La Italia.

Nemrtví (2009)

Po shlédnutí nejednoho filmu se zombie jsem usoudila, že tenhle je průměrný. Má však jedno plus, a to musím Francouzům uznat, je tam dost přesvědčivě zobrazena přeměna člověka v zombie. Jak se člověk brání podlehnout. Celkem hodnotím film průměrně.