Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Příběh o odvaze muže, který si stál za svými hodnotami v čase lásky, války, ponížení i smrti. 85%

Příchozí (2016)

Film nám Denis ukazuje z pohledu Amy Adams, což je úžasné. Celé je to příběh ženy zasazený do úžasného prostoru a příběhu. Osobně miluji filmy, které si může divák interpretovat sám a nejsou úplně jednoznačné. Film mi navodil úžasný pocit svobody a smíření, který pochopíte, pokud se na film podívate. 95%

Don't Think Twice (2016)

,,Is anyone having a particularly hard day?'' ptá se Gil Jacobs. Pokud ano, film stojí za zhlédnutí. Nedokonalé herecké výkony jsou kompenzovány nejen hrou v hře, čímž se stávají takřka nepostřehnutelnými, ale především myšlenkou filmu. Don't think twice. Je Vám blízký overthinking? ,,Don't think twice and always say yes.'' Každý z nás někdy potřebuje svěží vítr myšlenek a to tento snímek dokáže navodit. Neodejdete z něj s pocitem, že máte schopnosti superhrdiny jako od Marvelu ani nebudete přemýšlet o smyslu byti jako u Mijazakiho. S čím však odejdete je úsměv na tváři a pocit, že i přes problémy, které všichni máme, bychom se měli podívat kupředu, usmát se a říct si ,,don't think twice''. 80%

The Fundamentals of Caring (2016)

Líbí se mi myšlenka a zpráva, kterou chce předat světu. Hodnotím však 3/5, jelikož způsob předání této zprávy není ideální. Některé scény jsou úplně zbytečné či příliš dlouhé, některým je dáváno příliš málo prostoru pro uchopení a některé vůbec nedávají smysl (Benova tragédie). Předloha J. Evisona měla větší potenciál, ale špatný film to není. U filmu se usmějete a možná i zamyslíte, proto za mě 68%.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Svět, ve kterém jsou elfové hloupější než lidé mě neláká. Ani po sedmi dílech mi není jasné, jak celý ten svět funguje, jak dlouho vlastně elfové žijí, proč někdo umírá a proč někdo ne. Dialogy jsou zbytečné a naprosto předvídatelné, seriál nejenže ničím nepřekvapí, ale hlavně zklame v klišé dialozích, které jsme zaprvé viděli už někde jinde a zadruhé jsme je viděli v mnohem lepším podání. Za mě velké mínus a ztráta času.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Max rozhodně není to, co je na filmu nejšílenější. Na vyprahlé planetě, kde z nějakého důvodu zmizela všechna zeleń společně s letadly a helikoptérami, budeme téměř celých 120 minut jezdit auty jako šílení, zabíjet se a skákat o tyčích, abychom...? No to vlastně ani nevíme. Nejdříve někam utíká Max, potom utíkají všichni společně, pak hledají zeleń a pak se rozhodnou vrátit, odkud přišli s tím, že cestou zabili toho hlavního uzurpátora vody, Nesmr'tase. O čem byl film? Ani nevím, ale zprácováno to bylo pěkně i přesto, že během představení několik lidí z kina pro jeho údajnou brutalitu odešlo. Za mě: 75%

Ex Machina (2014)

Proč se to nejmenuje: ,,The Turing Test'' ? 85%

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Příběh staví na postupném odhalování nových lidí. Začátek byl zajímavý, ale seriál sám nemá jasno v tom, co chce se sebou dělat. Zkušený divák to pozná a seriál ho začne nudit. Po 8 epizodách - 3 hvězdy!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Absolutně šílený film, u kterého jsme se přítelkyní nepřetržitě pochechtávali a nechápavě na sebe koukali. Tomu říkám dobře strávený valentýnský večer zakončený análem se švédskou princeznou.