• Krátkometrážní

Alchimiste Parafaragamus ou La cornue infernale (1906)

Tiež známe pod názvom "Alchimiste Parafaragamus", alebo "The Mysterious Retort". Kde sledujeme spiaceho kúzelníka, okolo ktorého sa začnú diať divné veci. Centrum podivností je v skennej banke s vriacou vodou. Toto je je presne látka pre Meliasa ako stvorená (triky, triky, triky).

Alice in Acidland (1969)

Čiernobiela 55 minútová náučná drugstory o tom, ako nevinná študentka pokušeniam podľahla, zakončená mimóznym farebným psychdelickým finále snáď z úplne iného filmu (a ktoré je hipie-pozitive úplne). Sex, drogy, alkohol sú zlé a skončíte v blázinci milé deti (alebo sa z vás stanu šialené lezby)! Film na technickej úrovni bratov Lumiérovcov (roztrasený statív, nulová kompozícia), bez zvukov a jediného dialógu, zato s otravnými voiceovermi (a samplamy typu: čľup do bazéna, či štart motora) a prakticky bez náznaku dramaturgie (pseudodokument?!?). Film s posolstvom na úrovni Glen or Glenda, pri ktorom si človek uvedomi, že ten Wood bol aspoň snaživý. Toto je proste čierna strana dna z-tkových filmov, ak sa to ešte vôbec dá nazvať filmom. Tá 1 hviezda za skvelý jazz v pozadí (škoda ho na takúto sračku) a za pekné ženy (90% filmu je vlastne peting). Pre študentov filmu zaujímavý materiál. 10%

Ali G Indahouse - Film (2002)

Asi jediný film kedy exkrementový, oplzlý a perverzný humor vôbec nevadil a aj som sa bavil. Paródia tvrdých niggas v podaní zrzavých sedlákov z anglického predmestia je proste úplné peklo. Cohen je úplný magor a Mitra ... vrrr. No nič, šup, šup kukať moji negri. 85%

Aljaška v plamenech (1994)

Určite jedna z vydarenejších Seagaloviek, ktorá má svojim enviromentálnym nadychom tento krát niečo do seba aj príbehovo. Odkaz rafinérkam sa Steven vôbec netrápil nejak maskovať (nie že by nechcel, ale jednoducho na to nemá) z čoho logicky vyplynuli nemalé problémy a ťahanice po súdoch s bossmi ropných spoločností.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Luxusná akcia utopená v lamersky neochutenej príbehovej omáčke. Použitelných možno 30 minút aj to iba na plátne. Zlatý Raimi. 50%

Amélie z Montmartru (2001)

Amélia je krásny film, ktorého poetičnosť útoči z každého záberu. Optimisti budú chrochtať blahom a pesimisti možno na chvíľku vypnú. 100%

Americká krása (1999)

Melancholická symfónia na život. Skvelý dirigent, skvelí hudobníci. Top 20 film.

Americký sniper (2014)

Čo som dlhšie tušil sa definitívne potvrdzuje. Eastwood je ako rejža úplne overrated. 60%

Americký zločin (2007)

Filmársky žiadne veledielo, "iba" dokonalé prenesenie emócii a atmosféry na diváka. O ostatné sa postará príbeh sám. 95%

Andaluský pes (1929)

Surealizmus mi nikdy nič nehovoril a jednoducho som za šialenými obrazmi nevidel nič iné ako úsilie šokovať, čo sa filmu darí ešte aj dnes. Určite zaujímavé, ale nevidím dôvod pre opakovanú projekciu.