• Krátkometrážní

Ať žije S Club! (2002) (seriál) odpad!

Odpad, ako všetko čo sa od tejto tlupy objavilo na televíznej obrazovke.

Nejlepší sex (2002) (seriál)

Asi nie tak dobre ako Penthouse, ale ináč z toho čo nám komerčné televízie ponúkajú ako erotický večerný (nočný) program je toto určite jeden s tých vydarenejších pokusov.

Bartakiáda (1985)

Jeden deň v živote podivného jedinca vo zvláštnom svete, kde sa všetko stane ináč než by predpokládal, každý normálne rozmýšlajúci človek. Zaujímavá je predovšetkým jednoduchá kresba. Na prvý pohľad velice chladná, veškerý svet v ktorom sa pohybujeme je načrtnutý rovnými čiernymi čiarami na bielom pozadí, pričom občas sa (okram hlavnej postavy) vyskytnú aj farebné objekty. Veľmi zaujímavé..

Příliš mnoho něhy (1968)

Animovaná prednáška o nekonečom boji oboch pohlaví. Od praveku až súčastnosť je zobrazovaná rola muža a rola ženy a ich vzájomného vzťahu plného dogmatickým axióm a múdrostí starých otcov. Aj cez všetky ponúkané riešenia a nekonečné bitky vieme, že vojna víťaza mať nikdy nebude. Naštastie. Velice podarený animák s občas až hysterickým hlasom Stelly Zázvorkovej.

Policajtka (2001)

Prudko koncentrovaný shit! Nezachráni to ani prdel topornej Lopezky...

O statečné princezně Janě (1978) (TV film)

Podarená, pre mňa doposiaľ neznáma rozprávka o tom ako možno prekrútiť jednu povesť. Umne skombinivaný svet pohádky a prítomnosťi, ktoré sa prelínajú bez toho aby si nejak vadili. Príjemné popoludnie.

Možnosti dialogu (1983)

Film ktorý ma presvedčil že na Švankmajerovi niečo bude. Niečo malé geniálne, v tej jeho podivínskej mysli. A zároveň snímok v ktorom dotiahol k dokonaosti to svoje obľúbené "umění mystifikace". Film obsahuje tri spôsoby dialogu. Pri každom som len čumel.

Otrantský zámek (1977)

Fiktívny príbeh mizujúci dokumnetárny film a animované povesti. Obe sa točia o nejasných súvislostiach medzi Othanským zámkom v čechách a velice podobným Otranským v Taliansku. A práve zvolená forma (dokumentárna časť) zapríčinila že film 7 rokov ležal pod zámkom, kým ho komunistickí papaláši pustili do sveta.

Rakvičkárna (1966)

Bábkové psycho alá Švankmajer o dvoch bojovných lutkách a jednej rakvičke. V rakvičke je miesto iba pre jedneho. Pre tento krát mi Liškov audiodoprovod celkom do diania šmakoval, ale tak ako aj pri Historii Naturae štýl mi jeednoducho nesadol. Vôbec som nechápal co tím chtěl básník říci, ale dopozerať sa to dá.