• Krátkometrážní

Není větší lásky (1995) (TV film)

Nízkorozpočtová plytčina bez zrnka nápadu, od začiatku s nulovou ambíciu zaujať diváka. Film sa v podstate skladá s minipríbehov (o láske), ktoré su naneštastie príliš krátke, aby sa s nimi človek čoby len trošku zžil a aby sa mohli nedajbože vyvíjať. Kludne sa s toho mohol spraviť (3x po 30 minút), myslím že by to bolo štastnejšie riešenie (hlavne s pohľadu potenciaĺnych divákov). Mňa by prvý diel bez problémov odradil. Ináč stratený čas! Toto je VAROVANIE ! Posledných 20 minút som doslova pretrpel, len aby som si bol na 100% istý tým čo som tušil od začiatku. Dámi a páni: Neorobte to !!!

Pidilidi (1997)

Príjemná rodinná dobrodružná komédia o takých malých hajzlíkoch pod parketami, čo si radi požičiavajú. Od začiatku so svižným tempom aj cez pár chybičiek (doočíbijúcich, ale prepáčiteľných), neurází ani nenudí. Za veľké plus rátam aj dobové zasadenie s atmosférou 40-tých rokov s pár naozaj vychytanými detajlami.

Rudé kůže (2002)

Príbeh indiánskeho policajta, ktorý vezme spravodlivosť do vlastných rúk, aby pomohol svojim súkmeňovcom. Jeho činy, ale ostávajú bez povšimnutia a narobia viac neplechy ako úžitku. Nepochopený. Film nudný.

Smrt jí sluší (1992)

Skvelá komédia so skvelou M.Streep. Na to rozpadajúce finále človek len tak nezabudne.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Celkom príjemný western o jednej vlakovej lúpeži (vlastne skôr o jej následkoch) so známou dvojkou, ktorá nekooperuje tak ako sme zvyknutí, ale celkom to šlape. O kladného hrdinu tu vážne nezakopnete.

Spiknutí (2003)

Vizuálna laskominka so svelou (!) hudbou v podaní Machine Head o takej jednej strate pamäti, hľadaní pravdy a tak. Navyše prezident je v ohrození. Neviem ako to viem, neviem kto je prezident, ale viem že je problém. Tak toto je situácia hlavného hrdinu filmu Spiknutí. Celkom šikovná kriminálka, vsádzajúca predovšetkým na audiovizuálnu stránku s poslabším tempom a záverom ktorý to skoro vytiahol na štyri hviezdy.

Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček? (1995)

Tak toto mi sadlo trošku viac ako jednička a mal som taký feel, že už to bolo o niečom. Pre tentokrát som sa nechal unášať k presladneému záveru, ku ktorému film neohrozene kráča. Aj tak mám pocit, že keby s toho mohol byť fajn seriál.

Hlava rodiny (1991)

Humorno romantická sonda do života rozmrzelého tatíka, ktorého idilický rodinný život naruší votrelec v podaní budúceho manžela milujúcej dcérky. Tým sa samozrejme nestáva prvým jediným mužom v jej živote a navyše sa chystá svatba! Úplné peklo. Priemer úplne vystihuje tento snímok. A to po všetkých stránkach. Síce neurazí, ale neobsahuje jediný výraznejší zapamätaniahodný filmový moment.

Jen pro tvé oči (1981)

Bond z výbornou akciou naplno využívajúcu velice rozmanité prostredia, ktoré sa vo filme striedajú ako na bežiacom páse (zasnežené hory, modré more, grécke skaly). Obzvášt originálna mi prišla ta scénka s prúsikmi (šnúrky od topánok), troška pritiahnutá za uši, ale ono to tak vážne funguje ! Na na čo isto nezabudnem sú hypnoticky krásne oči Carole Bouquet.

Tweenies (1999) (seriál)

Ďalšia so série plyšoidných úchyláren pre najmenších. Je to farebné, vysmiate, hviezdičkové, jednoducho to má všetky parametre infantilnej zábavy pre krparých na sobotné ráno. Ako to vníma cieľová skupina žial posúdiť nedokážem.