• Krátkometrážní

Poslední akční hrdina (1993)

Dosť podivný guláš o jednom splnenom chlapčenskom sne. No uznajte, kedby váš obľubený filmový hrdina vystúpil s plátna a vy by ste boli jeho najlepśí priteľia a sprevádzali o dnešnou dobou. Nápad výborný. Film priemer, pričom je to viac komédia, čo jak McTiernanovi tak Schwarcovi moc nejde. Ale aobsahuje pár podarenúch scén. Pri plagáte z Terminárora 2, kde bol na obrázku Stallone som vážne nemohol. Silné, tri.

Julie a Romeo (1971)

Chladné s pár zaujímavými momentami, ale bez náznaku scénky, ktorá by bola zapametania hodná.

Strašení čmeláků (1977)

Veľmi príjemný kraťásek a asi najlešia rola Luďka Sobotu, akú kedy dostal. Ale korunu tomu dáva strašidlo Karel, ktoré sa so samopalom v ruke vrhá do kríkov s tým že, "mně nedostanou !" A zároveň prvý pokus režiséra a animátora Zdeňa Smetany na poli bábkového filmu. Veľmi príjené.

Krychle (1979)

Toto bolo vyhlásené za najlepší animovaný film roku 1979.

Drátovat, flikovat (1980)

Výborný kraťásek na ktorý sa veľmi pekne pozerá, ale ten koniec tomu dá korunu.

Dennis - postrach okolí (1993)

Pohodová komédia s perfektným Mathauom o takom jednom zlobviém decku. Našťastie tá jeho neposlušnosť vychádza s čisto deckých princípov zvedavosti, neposednosti a nepoznania hraníc, vďaka čomu sú komické situácie naozaj zábavné. A pomyselný súboj deti vs. dospelí je oveľa uveriteľnejśí, ako napr. v "Ten kluk je postrach". A je tu ešte jeden pre mňa osobne veľmi silný moment, pri ktorom sa mi stiahlo hrdlo a, za ktorý si film zaslúži ešte jednu hviezdičku navyše.

Ten kluk je postrach (1990)

Nedá sa mi než neporovnať tento film s Denisom (mám na mysli toho filmového). O oboch prípadoch ide problémové decká, ale tu je to jeden nevychovaný parchant, ktorého by som kopal do prdele, kým by nezačal poslúchať. Namám rád malých drzých hajzlíkov. Prcek na seba strháva veškerú pozornosť a s prehľadom ruší akýkoľvek náznak inteligentného vtipu. Od prvej scénky som sa stal proti nemu zaujatý.

Santa Claus (1994)

Další so série vianočných prekvapení spoza veľkej mláky. Každoročne tam vznikne jeden vianočný film, aby maly domáce paničky pri pečení koblih z kuchyňe čo pozerať. Santa má trochu smolu, že prichádza po Sám Doma a kvalít jednotky, ani dvojky zďaleka nedosahuje. Ja viem že to je iný film, ale ja veškerú holywoodsku vianočná produkciu (väčšinou zúženú na jeden film ročne) hádžem do jedného pytla. Neurazí, nezaujme.

Stefanie (1995) (seriál) odpad!

Zmiešajte Esmeraldu s Nemocnicou na okraji mesta a výsledok je toto. Z oboch si to vezme samozrejme to najhoršie, len ta nemčina je mierne zavádzajúca. Človek čaká, že sa s toho vykluje poriadne porno. To by bola paráda, hviezdičky by sa sypali...

Digimon (1999) (seriál) odpad!

Povedzte mi, ktože sa môže chcieť priživiť na odpade! ? Hlupák ?