• Krátkometrážní

Spectre (2015)

Bond kruto potrebuje reštart. Na režisérskej stoličke jednoznačne, lebo to čo Mendes vyvádza je na facku (karta nešla ani Hoytemu). Šeď, šeď, rutina, stádo kecov, záporák čajový a memorable moments=0. Skyfall je oproti tomu úplná pecka. Tam aspoň tú emo vatu vypĺňal špičkový vizuál. 50%

Rodinka Bélierových (2014)

Celý čas francúzka pohodička, ktorá ma na konci úplne emočne rozsekala. Spolu s Intouchables a Hasta la Vista nednoznačne najlepšie príspevky na tému hendikep. Európsky "nekorektný" nadhľad tomuto subžánru strašne svedčí. 95%

Osm hrozných (2015)

Nedokážem ísť po 5 hviezd aj keď ma to do dialógu Warrena s generálom uspávalo (doslovne). Potom to je "už len klasický" Tarantino rozumej "Quentin v top forme" a do úplného konca je ten film strašná mrda. Čaro pointy asi na podruhý krát nebude fungoať, ale fuck it. Nadšenie stále trvá. 90%

Kokuhaku (2010)

Mindblowing, aneb všetko čo mám na filmoch rád pod jednou strechou. Aj na tretí krát ma to neskutčne baví. 100%

Doupě (2014)

Banlieue 13 je moje guilty pleasure a aj keď táto doslovná kopírka (ahoj David) nerobí hanbu, tak metál zbytočnosti zaslúži úplne oprávnene. Fakt to odporúčam len tým, ktorí si chcú naposledy pozreť na plátne Paula Walkera. Inač smer Francúzko rok 2004. 50%

Ulička hanby (2014)

Katastrofa? Nope. Waste of time. Dokonalý. Na Elizabeth a jej krivky sa dobre pozerá, ale tým to hasne. 30%

Tom Yum Goong 2 (2013)

Tony Jaa zase stratil slona a s ním aj zdravú mieru. A to mám jedničku veľmi rád. 40%

Fantastická čtyřka (2015)

Musím to zvopaknúť. Trank nie je zlý režisér (vie postavy, vie atmosféru). Kopance do gúl jemu, filmu a v neposlednom rade divákovi dávajú retardované dialógy (logika všeobecne) a hlavne totálna absencia korenia komixoviek - výživná akcia. Chcem pol hodinu vybuchujúcich civilistov navyše a to minimálne. Dosť mi to pripomína Angovho Hulka, nielen tým kamenným finále. P.S. Beltrami, Glass FTW ... po dlhej dobe som vnímal pri komixovke hudbu. 60%

Od pěti do sedmi (2014)

Z Bérénice Marlohe som bol úplne roztopený, úplne rovnaký šarm ako Monica Bellucci. 75%

Nebezpečné pokušení (2015)

Antirevenge, ktorý sa rozbehne sólo na bránku, spraví oboch obrancov, ale 3 metre pred gólmanom, už je puk v rohu klziska a Eli sa poprdeli šúcha do prázdnej siete. A potom čo sa divák prestane smiať si uvedomí, že tak trochu prehral. 50%